pokaz z okazji 50. urodzin domu mody Ralph Lauren
Fot. WWD/REX/Shutterstock/Rex Fashion/East News
ZE ŚWIATA MODY

Niezwykły pokaz z okazji 50. urodzin domu mody Ralph Lauren!

Największe gwiazdy, politycy, top modelki!

Marcin Brzeziński 10 września 2018 17:30
pokaz z okazji 50. urodzin domu mody Ralph Lauren
Fot. WWD/REX/Shutterstock/Rex Fashion/East News

Z okazji 50. jubileuszu swojego domu mody Ralph Lauren urządził niezwykły pokaz w nowojorskim Central Parku. W tym ikonicznym miejscu projektant pokazał wyjątkową kolekcję, w której łączyła się historia marki, jej teraźniejszość i przyszłość. Jednak, jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, nie ubrania były tego wieczoru najważniejsze. Ale to, kto wraz projektantem świętował jego jubileusz.

Lista obecności na pokazie Ralpha Laurena

Zacznijmy od wybiegu. Pojawiły się na nim najbardziej pożądane modelki świata m.in. Gigi Hadid, Kaia Gerber i Anja Rubik. A na widowni? Tu dopiero może się zakręcić w głowie! W pierwszym rzędzie zasiedli bowiem: Oprah Winfrey, Martha Stewart, Hillary Clinton, Steven Spielberg, Robert De Niro, Tony Benett, Blake Lively, Jessica Chastain, Pierce Brosnan, Anne Hathaway i Kanye West. Wszyscy oni wzięli po pokazie udział w kolacji, którą projektant wydał pod figurą słynnego anioła z fontanny Bethesda.

Amerykański sen Ralpha Laurena

Dlaczego tak wiele gwiazd chciało oddać hołd Laurenowi? Bo jego biografia pokazuje, że Ameryka to kraj, w którym sprzedawca krawatów zostać właścicielem wartego miliardy dolarów modowego imperium.
Lauren przyszedł na świat w 1939 roku jako Ralph Lifshitz. Był trzecim z czworga dzieci żydowskich emigrantów z Białorusi. Pobierał nauki w ortodoksyjnej szkole żydowskiej Marsha Stern Talmudical Academy, potem próbował swoich sił w Baruch College. Ku przerażeniu rodziny w wieku 16 lat, Ralph i jego brat Jerry zmienili nazwisko na Lauren. Dlaczego? Nastoletniego Ralpha najbardziej interesowały sport i gwiazdy filmowe. Jak później tłumaczył nie wyobrażał sobie by sławny sportowiec albo aktor mógł nazywać się Lifshitz. Ze studiów nic nie wyszło. Na początku lat 60. Ralph Lauren znalazł pracę w sprzedającej krawaty firmie Brooks Brothers. Pewnego dnia zaproponował właścicielom sklepu swoje projekty. Ponieważ nie byli nimi zainteresowani, w roku 1967 założył własną firmę Polo. Początkowo produkował tylko krawaty, wkrótce także koszule i garnitury. W 1971 roku zaprezentował swoją pierwszą kolekcję dla kobiet.

Życie za którym tęsknimy

„Ciągle było mi mało. Chciałem projektować wciąż więcej i więcej”, wspomina. I tak się stało. Ralph Lauren tworzy dziś kolekcje dla kobiet, mężczyzn i dzieci, stroje do gry w polo, rugby, tenisa, zastawę stołową, pościel, dywany, meble… Urządza restauracje, kluby golfowe, hotele. Sygnatura Ralph Lauren pojawiła się nawet na puszkach farby do malowania ścian. Gdy odbierał w paryskim Pałacu Elizejskim z rąk prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy Legię Honorową powiedział: „W moich ubraniach nie chodzi o modę, a o ponadczasowość, tradycję i trwanie. O harmonijne życie, za którym tęsknimy”. A że podobne tęsknoty podzielają miliony, niech świadczy tylko fakt, że koszulki polo z logo Ralpha Laurena są od lat najczęściej kradzionymi ubraniami na świecie.

Hillary Clinton, Anna Wintour i Ralph Lauren.

pokaz z okazji 50. urodzin domu mody Ralph Lauren
Fot. Instagram @ralphlauren

Anja Rubik, Kaia Gerber i Gigi Hadid na pokaz Ralpha Laurena w nowojorskim Central Parku.

pokaz z okazji 50. urodzin domu mody Ralph Lauren
Fot. ons.pl

Rosie Huntington Whiteley, Jessica Chastain, Anne Hathaway na pokazie Ralpha Laurena.

pokaz z okazji 50. urodzin domu mody Ralph Lauren
Fot. SartorialPhoto / SplashNews.com/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?