Ralph Lauren otrzyma honorowy tytuł szlachecki od królowej Elżbiety II
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Ralph Lauren otrzyma honorowy tytuł szlachecki od królowej Elżbiety II!

Będzie pierwszym amerykańskim projektantem, którego spotka ten zaszczyt!

Marcin Brzeziński 20 listopada 2018 12:00
Ralph Lauren otrzyma honorowy tytuł szlachecki od królowej Elżbiety II
Fot. Getty Images

Ralph Lauren otrzyma w przyszłym roku z rąk przedstawiciela królowej Elżbiety II tytuł Honorowego Rycerza Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego (Honorary Knight Commander of the Most Excellent Order of the British Empire). Od tego czasu przysługiwać mu będzie więc szlacheckie miano „Sir”. Podobny zaszczyt spotkał już wielu Amerykanów m.in. prezydentów: Dwighta D. Eisenhowera, Ronalda Reagana, George’a H.W. Busha oraz Angelinę Jolie, Stevena Spielberga, Billa i Melindę Gatesów, ale nigdy wcześniej tym wysokim odznaczeniem nie został wyróżniony amerykański projektant. 79-letni Ralph Lauren będzie więc pierwszy.

Życie za którym tęsknimy czyli styl Ralpha Laurena

Założona przez Ralpha Laurena w 1967 roku marka tworzy kolekcje dla kobiet, mężczyzn i dzieci, stroje do gry w polo, rugby, tenisa, zastawę stołową, pościel, dywany, meble… Urządza restauracje, kluby golfowe, hotele. Sygnatura Ralph Lauren pojawiła się nawet na puszkach farby do malowania ścian. Gdy projektant odbierał w paryskim Pałacu Elizejskim z rąk prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego Legię Honorową powiedział: „W moich ubraniach nie chodzi o modę, a o ponadczasowość, tradycję i trwanie. O harmonijne życie, za którym tęsknimy”. A że podobne tęsknoty podzielają miliony, niech świadczy tylko fakt, że koszulki polo z logo Ralpha Laurena są od lat najczęściej kradzionymi ubraniami na świecie. Proszę przyjąć nasze gratulacje, Sir Ralph Lauren!

Hillary Clinton, Anna Wintour i Ralph Lauren.

pokaz z okazji 50. urodzin domu mody Ralph Lauren
Fot. Instagram @ralphlauren

Ralph Lauren na prezentacji swojej kolekcji na jesień/zimę 2016.

Ralph Lauren
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?