Marcin Brzeziński 13 lutego 2018 14:30
1/9
Domu mody Carolina Herrera świętuje 35. urodziny
Copyright @Materiały prasowe
1/9

79-letnia Carolina Herrera rezygnuje ze stanowiska dyrektora kreatywnego stworzonego przez siebie domu mody. Na wczorajszym pokazie, który miał miejsce w nowojorskim Museum of Modern Art projektantka, jak to ma w zwyczaju od 37 lat pod koniec prezentacji wyszła ukłonić się publiczności.
Wyglądała, jak zwykle nienagannie: perfekcyjna fryzura i makijaż, śnieżnobiała bluzka, kolczyki z pereł w uszach. Ale wszyscy zgromadzeni wiedzieli, że ten zwyczajowy ukłon ma tym razem specjalny charakter, bo Carolina Herrera żegna się z funkcją, którą pełniła od dziesięcioleci.

 

Polecamy też: Dom mody Carolina Herrera lansuje nowe logo! Zobaczcie najnowsze torebki marki z kolekcji Insignia! Chcemy je mieć! A wy?
 

 

Kto zastąpi Carolinę Herrerę?

Stosownie do niezwykłej okazji zestaw gości był równie wyjątkowy. W pierwszym rzędzie zasiedli: mąż projektantki Reinaldo i jej córki Patricia i Carolina Jr. Nie zabrakło też córek z pierwszego małżeństwa, Mercedes i Any Luisy. Projektantkę oklaskiwała również Bianca Jagger, która wzięła udział w jej pierwszym pokazie prêt-á-porter w Metropolitan Club w Nowym Jorku w 1981 roku.
Na widowni zobaczyliśmy również oddanego przyjaciela Herrery Calvina Kleina i... jej dwudziestu pięciu krawców w białych fartuchach. Był też gość specjalny czyli 31-letni Wes Gordon, z którym Carolina Herrera pracuje już blisko o roku, a który właśnie został ogłoszony nowym dyrektorem kreatywnym nowojorskiej marki.

 

Polecamy też: Ślub w nowojorskim stylu? Carolina Herrera prezentuje kolekcję ponadczasowych sukien ślubnych!
 

Carolina Herrera-globalna ambasadorka

Carolina Herrera od samego początku miała jeden cel: chciała by kobiety wyglądały i czuły się piękne. Jej dom mody zdobył uznanie dzięki kolekcjom dla kobiet, mężczyzn i dzieci, jak również dzięki kolekcjom ślubnym oraz zapachom dostępnym w 105 krajach. Sama zaś Carolina Herrera stała się nieprzemijającym symbolem nowojorskiego szyku i elegancji. Przyznajmy, wydaniu mocno konserwatywnym.
Jakie dalsze plany ma projektanta po rezygnacji z funkcji, którą pełniła 37 lat? 13 lutego Carolina Herrera obejmuje stanowisko... globalnej ambasadorki swojej marki! Jak sama mówi: „Nie przechodzę na emeryturę! Po prostu idę dalej”. Powodzenia w nowej roli, Ms Carolina Herrera! Zobaczcie jej ostatnią kolekcję na jesień/zimę 2018 w naszej galerii!

 

Carolina Herrera i jej dwudziestu pięciu krawców w białych fartuchach.

 

Polecamy też: Zobaczcie najnowszą kolekcję sukien ślubnych Caroliny Herrery! Wśród tych klasycznych projektów na pewno znajdziecie coś dla siebie!

2/9
Carolina Herrera
Copyright @Materiały prasowe
2/9
3/9
Carolina Herrera
Copyright @Materiały prasowe
3/9
4/9
Carolina Herrera
Copyright @Materiały prasowe
4/9
5/9
Carolina Herrera
Copyright @Materiały prasowe
5/9
6/9
Carolina Herrera
Copyright @Materiały prasowe
6/9
7/9
Carolina Herrera
Copyright @Materiały prasowe
7/9
8/9
Carolina Herrera
Copyright @Materiały prasowe
8/9
9/9
Carolina Herrera
Copyright @Materiały prasowe
9/9

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.