Michael Korsi Lance LePere mn
Fot. Getty Images
Ze świata mody

Historia miłości Michaela Korsa i Lanca LePere 

Praca u Michaela Korsa była spełnieniem jego marzeń, ale nie sądził, że odnajdzie w niej miłość 

Redakcja VIVA! 4 kwietnia 2022 12:30
Michael Korsi Lance LePere mn
Fot. Getty Images

Lance LePere przyjeżdżając w wieku 17 lat do Nowego Jorku, aby budować swoją karierę w branży mody nie sądził, że odnajdzie miłość w firmie, w której będzie odbywał staż, a z szefem firmy połączy go coś więcej niż tylko zamiłowanie do ubrań. Pracując razem w paryskim sklepie, spędzali ze sobą bardzo dużo czasu, jadali w ulubionej restauracji Joe Allen, poznawali się i powoli zakochiwali się w sobie po uszy. Po 21 latach bycia razem w 2011 roku przypieczętowali swoje uczucie ślubem. Jak rozwijała się ich relacja? Co ich łączy poza modą? Jak łączą związek z pracą? Oto historia miłości Michaela Korsa i Lanca LePere.

CZYTAJ O: Ralph Lauren i Ricky Low-Beer: historia miłości  

Michael Kors Lance LePere
Fot. Getty Images

Historia miłości: kim jest Michael Kors?

Michael Kors jest projektantem, którego nie trzeba przedstawiać. Jego autorska marka odniosła ogromny sukces, a wszystko dzięki jego talentowi. Pierwszym miejscem, w którym Kors próbował swoich sił była piwnica w jego rodzinnym domu. To tam powstał sklep o nazwie Iron Butterfly, czyli Żelazny Motyl, który był dla młodego projektanta sporym eksperymentem. Następnie podjął studia na Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku, które po dziewięciu miesiącach rzucił. Zaczął pracę w butiku Lothar’s, który pozwolił rozwinąć mu skrzydła i zainspirował do otworzenia marki pod swoim nazwiskiem.

Pierwszy pokaz kolekcji Michaela Korsa odbył się w jego mieszkaniu, do którego zaprosił dziennikarzy, a ubrania nie były prezentowane przez modelki. Co ciekawe, zostały rozłożone na łóżku. Ten nietuzinkowy i odważny sposób prezentacji sprawił, że projekty zyskały przychylne recenzje, a jego kariera nabrała tempa. Michael Kors słynie przede wszystkim ze świetnych damskich torebek, które doczekały się wielu podróbek i kopii. Flagowym produktem marki są także zegarki z charakterystycznym logo MK. W ofercie, poza odzieżą i dodatkami, możemy znaleźć także perfumy. W fenomenie Korsa niezwykłe jest to, że stworzył markę nie tylko dla osób obracających się na co dzień w świecie mody, ale i zwykłych ludzi, którzy mogą pozwolić sobie na niektóre tańsze produkty z oferty projektanta.  

ZOBACZ TEŻ: Dzieli ich 26 lat, a połączyła miłość. Alec i Hilaria Baldwin po raz siódmy zostaną rodzicami

Jak rozwijała się miłość Michaela Korsa i Lanca LePere? 

Lance LePere pierwszy raz spotkał Michaela Korsa w 1990 roku, kiedy dołączył do jego biura projektowego jako stażysta. Pomimo uderzającej 12–letniej różnicy wieku, para zbudowała świetną relację i po dwóch dekadach związku postanowiła go przypieczętować sakramentalnym tak. 3 sierpnia 2011 roku uzyskali zgodę na ślub w Urzędzie Miejskim Nowy Jork. Nie planowali dużej imprezy, ponieważ spieszyli się, żeby móc skorzystać z nowego prawa w Nowym Jorku, które zezwalało na związki małżeńskie parom homoseksualnym. Ceremonia odbyła się 16 sierpnia 2011 roku na plaży Dune Beach, a ceremonię prowadził burmistrz Southampton – Mark Epley. Była to niezwykle romantyczna uroczystość, którą para i goście zapamiętają na całe życie. 

Michael Kors Lance LePere
Fot. Getty Images

Historia miłości: dobrem trzeba się dzielić 

Para słynie z hojnych gestów. We wrześniu 2016 roku Michael Kors i Lance LePere przekazali 750 000 dolarów szpitalowi Memorial Hospital ku pamięci matki Lanca, która przez wiele lat walczyła z rakiem piersi. Po otrzymaniu darowizny fundacja szpitala postanowiła zmienić nazwę ośrodka zajmującego się zdrowiem piersi w Memorial Hospital na Centrum Zdrowia Piersi Harolda i Dixie LePere. Partnerzy są także wielkimi entuzjastami teatru, szczególnie Roundabout Theatre i uwielbiają wybierać się na spektakle, kiedy tylko czas im na to pozwala. W październiku 2016 roku poinformowali o przekazaniu 1,5 miliona dolarów na rzecz swojego ulubionego teatru. Dzięki ich wsparciu finansowemu utworzono nowy salon VIP w teatrze Stephen Sondheim, który przemianowano na “Michael Kors and Lance LePere Lounge”. Ich hojność pozwoliła także na dofinansowanie wielu nowych sztuk i musicali. Para słynie ze swoich szerokich gestów, gdyż jak twierdzą dobro wraca

ZOBACZ: W imię miłości straciła tytuł książęcy i majątek. Oto historia japońskiej księżniczki Mako i Kei Komuro

Michael Kors Lance LePere
Fot. Getty Images

Historia miłości Michaela Korsa i Lanca LePere przypomina opowieść niczym z hollywoodzkiego filmu. Poznali się w pracy i połączyło ich silne, trwałe uczucie. Są przykładem power couple, która idealnie dopełnia się zarówno na polu zawodowym, jak i nie wyobraża sobie życia prywatnego bez siebie. Swoje sukcesy zawdzięczają tylko i wyłącznie swojej ciężkiej pracy, uporowi i kreatywnym pomysłom. No i wzajemnemu uczuciu, które pielęgnują od lat. 

Michael Kors Lance LePere
Fot. Getty Images

Tekst: Aleksandra Trendak

Wideo

Oscary 2022: oto 5 filmów nominowanych za kostiumy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa