Jak ją nosić?

Sabina Zięba 6 lipca 2018 15:00

Choć długa sukienka od zawsze była podstawowym elementem damskiej garderoby, w ostatnim czasie nie cieszyła się wielką popularnością. W ciągu cieplejszych miesięcy chętniej wybieraliśmy mini, bądź krótkie spodenki, jednak obecnie styl boho wraca w pełnej okazałości! 

Typy sukienek, które teraz są najmodniejsze, swoją historią sięgają lat 60. ubiegłego wieku. Właśnie wtedy powstała subkultura hippisów, która zaadoptowała długość maxi do swojego sposobu ubierania się, nadając jej zupełnie nowe znaczenie. Od symbolu przywiązania do tradycji, długa sukienka stała się symbolem buntu, młodzieńczości, swobody i luzu. 

Aktualnie gwiazdy inspirują się ówczesną modą i stawiają najczęściej na wzorzyste kreacje maxi. Dzięki nim można nie tylko ukryć mankamenty sylwetki i podkreślić atuty, ale przede wszystkim cieszyć się wielką wygodą!

W ciągu dnia pasują zarówno do sandałków, balerinek czy mokasynów, a wieczorem do stylowych szpilek. Co ciekawe, ostatnio najmodniejszym połączeniem jest zestawienie ich... ze sportowymi butami.

Zobaczcie w naszej galerii, jak sukienki maxi noszą m. in. Heidi Klum, Dakota Johnson czy Gigi Hadid i zainspirujcie się na lato!  

1/9
Copyright @East News
1/9

Naomi Campbell

2/9
Copyright @East News
2/9

Dakota Johnson

3/9
Copyright @East News
3/9

Winnie Harlow

4/9
Copyright @East News
4/9

Kylie Minogue

5/9
Copyright @East News
5/9

Kinga Rusin

6/9
Copyright @ONS
6/9

Heidi Klum

7/9
Copyright @ONS
7/9

Gigi Hadid

8/9
Copyright @ONS
8/9

Amy Adams

9/9
Copyright @ONS
9/9

Jessica Chastain

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie de Luxe VIVA!, a w nim: ANJA RUBIK o tym, jak się czuje w roli singielki i o planach na przyszłość. Intymna sesja KINGI KORTY z synkiem GREYSONEM i inspirująca rozmowa na temat późnego macierzyństwa. Skandalista i geniusz – ELTON JOHN. RODZINA KOKCZYŃSKICH, właścicieli Park Cafe w Konstancinie, o tym, jak stworzyć „fajne miejsce”.