Jak ją nosić?

Sabina Zięba 6 lipca 2018 15:00

Choć długa sukienka od zawsze była podstawowym elementem damskiej garderoby, w ostatnim czasie nie cieszyła się wielką popularnością. W ciągu cieplejszych miesięcy chętniej wybieraliśmy mini, bądź krótkie spodenki, jednak obecnie styl boho wraca w pełnej okazałości! 

Typy sukienek, które teraz są najmodniejsze, swoją historią sięgają lat 60. ubiegłego wieku. Właśnie wtedy powstała subkultura hippisów, która zaadoptowała długość maxi do swojego sposobu ubierania się, nadając jej zupełnie nowe znaczenie. Od symbolu przywiązania do tradycji, długa sukienka stała się symbolem buntu, młodzieńczości, swobody i luzu. 

Aktualnie gwiazdy inspirują się ówczesną modą i stawiają najczęściej na wzorzyste kreacje maxi. Dzięki nim można nie tylko ukryć mankamenty sylwetki i podkreślić atuty, ale przede wszystkim cieszyć się wielką wygodą!

W ciągu dnia pasują zarówno do sandałków, balerinek czy mokasynów, a wieczorem do stylowych szpilek. Co ciekawe, ostatnio najmodniejszym połączeniem jest zestawienie ich... ze sportowymi butami.

Zobaczcie w naszej galerii, jak sukienki maxi noszą m. in. Heidi Klum, Dakota Johnson czy Gigi Hadid i zainspirujcie się na lato!  

1/9
Copyright @East News
1/9

Naomi Campbell

2/9
Copyright @East News
2/9

Dakota Johnson

3/9
Copyright @East News
3/9

Winnie Harlow

4/9
Copyright @East News
4/9

Kylie Minogue

5/9
Copyright @East News
5/9

Kinga Rusin

6/9
Copyright @ONS
6/9

Heidi Klum

7/9
Copyright @ONS
7/9

Gigi Hadid

8/9
Copyright @ONS
8/9

Amy Adams

9/9
Copyright @ONS
9/9

Jessica Chastain

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.