O TYM JEST GŁOŚNO

Kontrowersyjna zwyciężczyni Eurowizji w obcisłym stroju kąpielowym na wybiegu!

Odważny krok i walka ze stereotypami godna podziwu?

Konrad Szczęsny 13 marca 2019 17:56

Gdy wygrywała zeszłoroczną Eurowizję w Lizbonie dziękowała ze sceny widzom oraz jurorom, że wybrali różnorodność i inność. Sylwetka Netty Barzilai daleka jest od tej, jaką prezentują modelki na wybiegu. Jednak ona swoim stylem bycia i pogodą ducha udowadnia, że można z powodu kilku nadprogramowych kilogramów nie mieć kompleksów. Dlatego też zdecydowała się wziąć udział w jednym z pokazów, który odbył się w ramach tegorocznego tygodnia mody w Tel Awiwie. 

Netta, zwyciężczyni Eurowizji 2018, o swojej wadze i hejcie

Po tym, jak sięgnęła po zwycięstwo w barwach Izraela z piosenką Toy, wylała się na nią fala hejtu. Jedni oskarżali Nettę, że jest dziwakiem, królową kiczu i rozkrzyczaną, przerysowaną wokalistką. Inni widzieli w niej siłę i niebywały talent oraz sojuszniczkę osób LGBTQ, co sama z dumą podkreśla. Odnosząc się do tytułu swojego nowego utworu Bassa Sababa w rozmowie z Oskarem Netkowskim przypomniała swoje słowa sprzed kilku miesięcy, że „według niektórych jest za brzydka i za gruba do tego, żeby robić karierę i pokazywać się ludziom”. Dlatego też w najnowszym utworze wykorzystuje wizerunek jednorożca, by piętnować stereotypy i walczyć z hejtem.

„O tym mówi też sam tytuł piosenki. Bassa oznacza coś negatywnego, a Sababa symbolizuje radość i szczęście. Więc te dwa słowa możemy rozumieć jako coś słodko-gorzkiego. Ludzie pod sceną zawsze będą mówili różne rzeczy, ale ostatecznie to ty jesteś na świeczniku i twoja w tym głowa, żeby się obronić. Musiałam pozostać silna i wyważyć w sobie te emocje. Tym bardziej, że tak jak mówisz, ludzie nie traktowali mnie zbyt sprawiedliwie. Ale znalazłam swój złoty środek. Coś pomiędzy słodkim a gorzkim. Ludzie wmawiali mi, że jestem tłusta jak hipopotam. Dlatego odpowiadam im teraz: odwalcie się, jestem nosorożcem!”, deklaruje w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Netta, zwyciężczyni Eurowizji 2018, w kostiumie kąpielowym na Tel Awiw Fashion Week

Nic dziwnego, że izraelska marka Bananhot zdecydowała się zaprosić ją jako gościa specjalnego na pokaz swojej nowej kolekcji w ramach Tel Awiw Fashion Week. Netta pojawiła się na wybiegu w jaskrawożółtym stroju kąpielowym, w towarzystwie profesjonalnych modelek. Uśmiech nie schodził z jej twarzy, zaś do zdjęć pozowała z ogromną pewnością siebie. W tym czasie z głośników leciał jej najnowszy przebój Bassa Sababa, który m.in. doczekał się remiksu zeszłorocznego reprezentanta Polski na Eurowizji, DJ'a Gromeego i gości także na krajowych listach przebojów.

Ku uciesze fanów, Netta na wybiegu zaprezentowała prostą choreografię do piosenki.

W galerii możesz zobaczyć, jak wyglądała. Udany sposób walki ze stereotypowym postrzeganiem kobiecego ciała?  

Wideo

Czy to już koniec matowych pomadek

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!