O TYM JEST GŁOŚNO

Kontrowersyjna zwyciężczyni Eurowizji w obcisłym stroju kąpielowym na wybiegu!

Odważny krok i walka ze stereotypami godna podziwu?

Konrad Szczęsny 13 marca 2019 17:56

Gdy wygrywała zeszłoroczną Eurowizję w Lizbonie dziękowała ze sceny widzom oraz jurorom, że wybrali różnorodność i inność. Sylwetka Netty Barzilai daleka jest od tej, jaką prezentują modelki na wybiegu. Jednak ona swoim stylem bycia i pogodą ducha udowadnia, że można z powodu kilku nadprogramowych kilogramów nie mieć kompleksów. Dlatego też zdecydowała się wziąć udział w jednym z pokazów, który odbył się w ramach tegorocznego tygodnia mody w Tel Awiwie. 

Netta, zwyciężczyni Eurowizji 2018, o swojej wadze i hejcie

Po tym, jak sięgnęła po zwycięstwo w barwach Izraela z piosenką Toy, wylała się na nią fala hejtu. Jedni oskarżali Nettę, że jest dziwakiem, królową kiczu i rozkrzyczaną, przerysowaną wokalistką. Inni widzieli w niej siłę i niebywały talent oraz sojuszniczkę osób LGBTQ, co sama z dumą podkreśla. Odnosząc się do tytułu swojego nowego utworu Bassa Sababa w rozmowie z Oskarem Netkowskim przypomniała swoje słowa sprzed kilku miesięcy, że „według niektórych jest za brzydka i za gruba do tego, żeby robić karierę i pokazywać się ludziom”. Dlatego też w najnowszym utworze wykorzystuje wizerunek jednorożca, by piętnować stereotypy i walczyć z hejtem.

„O tym mówi też sam tytuł piosenki. Bassa oznacza coś negatywnego, a Sababa symbolizuje radość i szczęście. Więc te dwa słowa możemy rozumieć jako coś słodko-gorzkiego. Ludzie pod sceną zawsze będą mówili różne rzeczy, ale ostatecznie to ty jesteś na świeczniku i twoja w tym głowa, żeby się obronić. Musiałam pozostać silna i wyważyć w sobie te emocje. Tym bardziej, że tak jak mówisz, ludzie nie traktowali mnie zbyt sprawiedliwie. Ale znalazłam swój złoty środek. Coś pomiędzy słodkim a gorzkim. Ludzie wmawiali mi, że jestem tłusta jak hipopotam. Dlatego odpowiadam im teraz: odwalcie się, jestem nosorożcem!”, deklaruje w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Netta, zwyciężczyni Eurowizji 2018, w kostiumie kąpielowym na Tel Awiw Fashion Week

Nic dziwnego, że izraelska marka Bananhot zdecydowała się zaprosić ją jako gościa specjalnego na pokaz swojej nowej kolekcji w ramach Tel Awiw Fashion Week. Netta pojawiła się na wybiegu w jaskrawożółtym stroju kąpielowym, w towarzystwie profesjonalnych modelek. Uśmiech nie schodził z jej twarzy, zaś do zdjęć pozowała z ogromną pewnością siebie. W tym czasie z głośników leciał jej najnowszy przebój Bassa Sababa, który m.in. doczekał się remiksu zeszłorocznego reprezentanta Polski na Eurowizji, DJ'a Gromeego i gości także na krajowych listach przebojów.

Ku uciesze fanów, Netta na wybiegu zaprezentowała prostą choreografię do piosenki.

W galerii możesz zobaczyć, jak wyglądała. Udany sposób walki ze stereotypowym postrzeganiem kobiecego ciała?  

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.