Law Roach mn
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Największy stylista gwiazd zrezygnował z pracy. Zaskakujący powód!

Jakich gwiazd Law Roach był stylistą? 

Aleksandra Trendak 15 marca 2023 13:30
Law Roach mn
Fot. Getty Images

Nawet jeśli nie słyszeliście o Law Roach, to na pewno widzieliście jego pracę. Jest jednym z najlepszych stylistów w branży mody, który w wieku 44 lat został okrzyknięty “architektem wizerunku”, który był odpowiedzialny za niektóre z najbardziej spektakularnych stylizacji gwiazd, które widzieliśmy w ostatnich latach. Stał się globalną sensacją, kiedy zaczął współpracę z młodą aktorką Zendayą, która w 2018 roku została uznana za najlepiej ubraną kobietę przez Net-a-Porter, dzięki jego niepowtarzalnym stylizacjom. Wczoraj stylista na swoim Instagramie ogłosił, że przechodzi na emeryturę! Jaki jest powód? Dlaczego w tak młodym wieku kończy karierę? Którego z jego stylizacji szczególnie zapisały się w świecie mody? 

PRZECZYTAJ O: Wiralowe momenty z pokazów na sezon jesień-zima 2023/2024

Kim jest Law Roach  

Law Roach rozpoczynał swoją karierę jako stylista Kanye Westa w butiku Deliciously Vintage w 2009 roku. Od tego czasu jego kariera niezwykle się rozwinęła, gdyż współpracował z takimi gwiazdami jak Celine Dion, Tom Holland, Megan Thee Stallion, Bella Hadid, Priyanka Chopra, pracując przy tym z wiodącymi domami mody. W 2017 roku został pierwszym afroamerykańskim stylistą, który znalazł się na okładce The Hollywood Reporter's Stylist & Stars Issue. Praca stylisty gwiazd nie jest łatwa, gdyż to od niego zależy jak jego podopieczny wypadnie na czerwonym dywanie, czy otrzyma pozytywne recenzje, czy negatywne opinie, które złamią nie tylko jego karierę, ale też gwiazdy. 

 W związku ze zbliżającą się majową Met Galą oraz tournee prasowym dotyczącym sequela “Diuny” Denisa Villeneuve'a, w którym Zendaya ponownie wcieli się w rolę Chani, trudno wyobrazić sobie 26-letnią ikonę mody wystylizowaną przez kogoś innego niż jej wieloletniego współpracownika Law. Były sędzia America's Next Top Model, znany głównie z pracy z młodą aktorką, przyozdobił ją w najwspanialsze kreacje z najwyższej półki, w tym niektóre z najbardziej cenionych elementów z archiwów mody. Niezależnie od tego czy jest to jaskraworóżowa kreacja od Toma Forda, którą zrobiła furorę podczas Critics Choice Awards w 2020 roku, czy jej marmurowa, posągowa skórzana sukienka Balmain, którą miała na sobie na premierze filmu Dune na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2021 roku, Zendaya z pewnością wie, jak zrobić piorunujące wrażenie. Dlaczego mimo tego pasma sukcesu stylista postanowił ogłosić, że przechodzi na emeryturę? 

Law Roach przechodzi na emeryturę 

W poście na swoim Instagramie Law Roach ogłosił szokującą wiadomość. 

Mój puchar jest pusty... Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie i moją karierę przez lata. Każda osoba, która powierzyła mi swój wizerunek, jestem wam wszystkim bardzo wdzięczni. Gdyby w tym biznesie chodziło tylko o ubrania, robiłbym to do końca życia, ale niestety tak nie jest! Polityka, kłamstwa i fałszywe narracje w końcu mnie dopadły! Wygrałeś... Ja odpadam. 

Wiadomość wywołała ogromną falę uderzeniową w całej branży mody, na czele ze światowej sławy projektantami, celebrytami i innymi osobami, które zastanawiały się, dlaczego zdecydował się na odejście. W jednym filmiku, który krąży po sieci, widzimy Law Roach na pokazie Louis Vuitton na sezon jesień-zima 2023/2024 wraz z długoletnią klientką i nowo mianowaną ambasadorką marki - Zendayą, gdzie jest wyraźnie zdenerwowany, ponieważ został poproszony o siedzenie za aktorką, a nie obok niej. Ostatecznie został skutecznie usunięty z prestiżowego miejsca w pierwszym rzędzie na pokazie. Internauci spekulują, że Zendaya zlekceważyła stylistę i nie stanęła w jego obronie. Plotki sugerują, że Law opuścił pokaz przed jego rozpoczęciem, co było jego odpowiedzią na butę i awanturę o miejsce, a entuzjaści mody natychmiast przeszli na jego stronę. Jego decyzja o przejściu na emeryturę pojawiła się po powolnej zmianie w kierunku przekazu i polityki opartej na statusie, która zniechęciła insiderów mody do branży, dla której kiedyś oddawali całe swoje życie. Posunięcie Law Rocha może być szokujące, ale echo jego postaci będzie obecne w świecie mody jeszcze bardzo długo.  

Law Roach był zdecydowanie jednym ze zdolniejszych stylistów w branży, gdyż do każdego klienta podchodził bardzo indywidualnie i kreacjami, które wybierał świetnie podkreślał ich indywidualny charakter i urodę. Ma niezwykły zmysł i umiejętność wyszukiwania prawdziwych perełek, które zawsze wyróżniały się na czerwonym dywanie. Ale czy jego emerytura będzie dożywotnia? Czy Law Roach powróci w najbliższym czasie do mody w inny sposób, czy może opuścił branżę na dobre? 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.