Wiralowe pokazy mn
Fot. Getty Images
Ze świata mody

Wiralowe momenty z pokazów na sezon jesień-zima 2023/2024

Które elementy zrobiły furorę w sieci? 

Aleksandra Trendak 14 marca 2023 14:30
Wiralowe pokazy mn
Fot. Getty Images

Kolekcje na sezon jesień-zima 2023/2024 cieszyły się ogromną popularnością, ponieważ prezentowały nowe, świeże spojrzenie na modę i nie obyło się od momentów, które zdecydowanie na długo zapadną w pamięci. Roboty na wybiegu, debiuty oraz kontrowersje, to wszystko wydarzyło się podczas różnych wybiegów największych domów mody na sezon jesień-zima 2023/2024. Zobaczcie najciekawsze momenty, które stały się wiralem w sieci z najgorętszych pokazów mody! 

PRZECZYTAJ O: Pokaz Versace na sezon jesień-zima 2023/2024 

Wiralowe momenty na pokazach mody na sezon jesień-zima 2023/2024: Roboty na wybiegu Coperni 

Coperni miało bardzo wysoko postawioną poprzeczkę po zeszłym sezonie, kiedy na wybiegu na ciele Belli Hadid grupa artystów stworzyła spektakularną sukienkę za pomocą tkaniny w spreju. Jednak poziom został utrzymany, gdyż podczas ostatniego pokazu najnowszej kolekcji na sezon jesień-zima 2023/2024 na wybiegu poza modelkami mogliśmy zobaczyć spacerujące... roboty! Zrobiło to niesamowite wrażenie na publiczności oraz na internautach, którzy bardzo chętnie udostępniali zdjęcia oraz nagrania z wybiegu na swoich social mediach. Ciekawe czym jeszcze Coperni nas zaskoczy w przyszłych sezonach. 

Coperni
Fot. Getty Images

Wiralowe momenty na pokazach mody na sezon jesień-zima 2023/2024: Walentynka Thoma Browne’a 

Thom Browne jest bez dwóch zdań niezwykłym kreatorem i bajkopisarzem w świecie mody. Czerpie niezwykłą inspirację z klasycznych baśni i opowieści dla dzieci, w poprzednim sezonie pochylił się nad Kopciuszkiem i stworzył kolekcję godną produkcji Disney’a, teraz postanowił wziąć na tapetę kultową Francuzką opowieść o Małym Księciu, która podbiła nie jedno serce. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć przepiękne marynarki haftowane w baobaby, stylizacje inspirowane postaciami Latarnika lub Króla oraz sukienki z tweedu, które fakturą przypominały łuski kobry. Jednak najbardziej wzruszającym momentem pokazu był gest projektanta, który pod koniec wręczył walentynkę siedzącemu na widowni mężowi Andrew Boltonowi. Ciekawe jaką bajkę zmieni w kolekcję ubrań w przyszłym sezonie. 

Thom Browne
Fot. IMAXTREE

Wiralowe momenty na pokazach mody na sezon jesień-zima 2023/2024: Kolekcja haute couture Viktor & Rolf 

Mimo, że nie była to strickte kolekcja na sezon jesień-zima 2023/2024, to specjalne wyróżnienie należy się marce Viktor & Rolf, która w tym sezonie przewróciła świat mody do góry nogami i to dosłownie! Nie da się zapomnieć kreacji balowych, które na ciałach modelek zdawały się odstawać lub były kompletnie przekręcone poziomo. Viktor & Rolf zdecydowanie stworzyli niezwykłe widowisko, które wyznaczyło nowe standardy interpretowania mody i zaskoczyło wszystkich swoją teatralnością oraz innowacyjnością. Ciekawe jakie nowe rozwiązanie pokażą podczas następnego pokazu na nowy sezon. 

Viktor e Rolf
Fot. IMAXTREE

Wiralowe momenty na pokazach mody na sezon jesień-zima 2023/2024: Wnuczka Vivienne Westwood zamykająca pokaz 

Kolekcja na sezon jesień-zima 2023/2024 domu mody Vivienne Westwood była niezwykle poruszająca i ważna, gdyż w grudniu 2022 roku pożegnaliśmy jego założycielkę i wielką kreatorkę mody. Z tego względu, aby oddać hołd zmarłej pokaz zamknęła wnuczka Vivienne – Cora Corre, która na wybiegu była ubrana w gorsetowy kombinezon z białej koronki, miała bukiet kalii w dłoni, a jej włosy zdobiły róże. Był to piękny gest ku pamięci zmarłej projektantki, który wzruszył mnóstwo osób. 

Vivienne Westwood
Fot. Getty Images

Wiralowe momenty na pokazach mody na sezon jesień-zima 2023/2024: Debiut Daniela Lee w Burberry 

Daniel Lee niedawno przejął stery w kultowej marce Burberry, a kolekcja na sezon jesień-zima 2023/2024 była pierwszą jaką dla domu mody stworzył. Przedstawił w niej nową koncepcję brytyjskiego stylu, wprowadził wiele ciekawych zmian oraz pokazał, że marka znów może być na topie. Jego pokaz bardzo szybko stał się wiralem, gdyż miłośnicy mody pokochali jego propozycję nowoczesnego, brytyjskiego stylu preppy, który zdecydowanie zdominuje ulice tej jesieni! 

Burberry
Fot. IMAXTREE

Wiralowe momenty na pokazach mody na sezon jesień-zima 2023/2024: Diesel x Durex 

Glenn Martens postanowił znowu zszokować wszystkich i w tym sezonie podjął współpracę ze znanym producentem prezerwatyw, czyli Durex. Scenografię wybiegu na pokaz najnowszej kolekcji na sezon jesień-zima 2023/2024 stworzono z kilku tysięcy prezerwatyw, które po pokazie miały trafić do sklepów marki i być dodawane do zakupów. Promowanie sekspozytywności stało się mottem tegorocznego pokazu, co zdecydowanie wyróżniło się w sieci i było bardzo chętnie udostępniane dalej. 

Diesel
Fot. IMAXTREE

Pokazy na sezon jesień-zima 2023/2024 były pełne niespodziewanych zwrotów akcji, przełomowych projektów oraz nietuzinkowych scenografii lub ciekawych gości na wybiegu. Który moment jest waszym ulubionym?  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.