Małgorzata Niemen
Fot. East News
O tym się mówi!

Małgorzata Niemen kończy 68 lat! Była najpiękniejszą modelką lat 70. i 80.!

Jak zmieniła się żona Czesława Niemena?

Aleksandra Frankowska 22 stycznia 2022 12:27
Małgorzata Niemen
Fot. East News

Lata 70. i 80. należały do niej! Królowa polskich wybiegów, czołowa modelka, aż w końcu ukochana Czesława Niemena, króla polskiej sceny muzycznej. Była piękna, ambitna i niezwykle subtelna. Modeling kochał ją za naturalne i wyraziste spojrzenie. Dziś Małgorzata Niemen kończy 68 lat, a my przypominamy jej niesamowitą historię.

ZOBACZ TEŻ: Czesław Niemen i włoska piosenkarka Farida: co ich połączyło, co zmusiło do rozstania?

Kim jest Małgorzata Niemen?

Karierę modelki zaczęła już w wieku 17 lat. Pracowała przede wszystkim dla czołowych w latach 70. i 80. dwóch domów mody w Polsce: Telimena oraz Moda Polska. W 1973 roku pracowała na planie filmu Wielka miłość Balzaka jako asystentka Beaty Tyszkiewicz. To właśnie wtedy dostrzegła ją Grażyna Hase, projektantka mody i była modelka. Uroda Małgorzaty zrobiła na niej ogromne wrażenie, do tego stopnia, że zaprosiła ją do prezentowania najnowszej kolekcji. Współpraca świetnie się układała, więc Niemen została główną modelką pokazu Hase w Toronto. Jej kariera rozwinęła się błyskawicznie. Setki okładek i sesji zdjęciowych, a także obecność we włoskiej edycji magazynu Vogue. Nie musiała szukać współprac, one same do niej przychodziły.

Małgorzata Czesław Niemen historia miłości
Fot. NAC/CAF/PAP/Ireneusz Radkiewicz

Kariera aktorska i wielka miłość

Równolegle z modelingiem, Małgorzata Niemen wybrała aktorstwo. W filmie Dziewczyny do wzięcia w reżyserii Janusza Kondratiuka zagrała kelnerkę i chociaż była to niewielka, epizodyczna rola, odmieniła jej życie na zawsze. Poznała wówczas miłość swojego życia, Czesława Niemena. 

Mijaliśmy się. Zaintrygował mnie, ale się nie obejrzałam. Nie chciałam mu dać powodu do satysfakcji, że jakaś małolata ogląda się za artystą. Czesław potem mi powiedział, że wtedy przystanął i patrzył za mną. Miał nadzieję, że się odwrócę – mówiła modelka w wywiadzie dla „Gali”.

Oficjalnie poznała ich ze sobą Grażyna Hase, po jednym z pokazów mody w Remoncie. Miłość niczym z filmowego scenariusza spłynęła na Małgorzatę, jak grom z jasnego nieba. Małżeństwo nieco wycofało ją z wybiegu, ale wciąż pojawiała się w roli modelki, chociaż coraz rzadziej. Finalnie poświeciła się macierzyństwu i życiu rodzinnemu.

Małgorzata Czesław Niemen historia miłości
Fot. PAP/CAF-Marek Broniarek

Modelka z duszą artystki

Jeszcze w latach młodości marzyła o tym, że zostanie malarką, jednak nie dostała się do liceum plastycznego. Wydawało jej się, że były to tylko marzenia, jednak Czesław Niemen obudził w niej na nowo artystyczną duszę. Prócz malarstwa, chętnie robiła zdjęcia. Po śmierci artysty zorganizowano nawet wystawę o nazwie Czesław Niemen w obiektywie żony.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Małgorzata i Czesław Niemen: Mistrz i jego muza. Oto historia ich miłości

Powrót do modelingu

W 2005 roku nieoczekiwanie została twarzą marki modowej. Następnie pojawiła się jako jedna z ambasadorek wspierających Kampanię na rzecz Walki w Rakiem Piersi. W 2011 roku wzięła udział w pokazie Gosi Baczyńskiej, zorganizowanym... na praskim podwórku! Co jakiś czas można zobaczyć ją na wydarzeniach artystycznych, jednak raczej unika rozgłosu. Po śmierci Czesława Niemena zajęła się organizowaniem kwestii związanych z jego twórczością. Wraz z córkami, Natalią i Eleonorą, sporadycznie przygotowuje wydarzenia dedykowane pamięci jej męża. 

Małgorzata Niemen
Fot. East News

Małgorzata Niemen
Fot. East News

Małgorzata Niemen
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.