Karl Lagerfeld nie żyje
Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY

Kto przejmie stery w marce Karla Lagerfelda?

Projektant sam wyznaczył swojego zastępcę!

Paulina Filipowicz 5 kwietnia 2019 17:30
Karl Lagerfeld nie żyje
Fot. East News

Po śmierci Karla Lagerfelda, świat mody długo nie mógł się otrząsnąć. W lutym odszedł jeden z największych kreatorów mody w historii, zostawiając dom mody Chanel, którym dowodził od 1983 roku, włoskie Fendi oraz swoją autorską markę. Niemiecki projektant miał jednak sporo do powiedzenia w kwestii wyboru kreatywnego zespołu i następców. Prawdopodobnie Karl Lagerfeld sam wyznaczył następcę w swojej marce, żeby kontynuował jego wizję.

Kto będzie odpowiedzialny za wizerunek marki Karla?

Świat mody obiegła informacja, iż Carine Roitfeld, ceniona stylistka, redaktorka kultowych magazynów i osobistość świata mody, dostała nową posadę w marce Karla Lagerfelda. Roitfeld obejmie stanowisko style advisor, a jej głównym zadaniem będzie rozwijanie wizji zmarłego projektanta, w ścisłej współpracy z obecnym dyrektorem kreatywnym, którym jest Hun Kim.
„Posiadamy silny zespół projektowy, który ustanowił sam Karl, włączając dyrektora kreatywnego Hun Kim”, mówi Paolo Righi, CEO marki. „W połączeniu z talentem Carine, jako „style advisor”, będziemy celebrować kultową estetykę projektów Karla i wspólnie wprowadzimy ją w życie”, dodaje Righi. Carine Roitfeld niejednokrotnie współpracowała z Lagerfeldem, a prywatnie łączyła ich wieloletnia przyjaźń. „Jestem wdzięczna za możliwość współpracy z Karlem przez tyle lat – dzieliliśmy nie tylko relację zawodową, ale także głęboką przyjaźń”, powiedziała Roitfeld. „On na zawsze pozostanie legendą, która na nowo zdefiniowała pojęcie mody i fotografii. Czuję się zaszczycona współpracą z jego autorską marką i możliwością realizacji jego kultowych wizji”, dodaje. Efekty pracy Carine Roitfeld będziemy mogli podziwiać w kolekcji na sezon wiosna-lato 2020, na którą czekamy z niecierpliwością. 

Carine Roitfeld i Karl Lagerfeld

Carine Roitfeld, Karl Lagerfeld
Fot. East News

Carine Roitfeld, nowa "style advisor" marki Karl Lagerfeld

Carine Roitfeld
Fot. ONS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.