Karl Lagerfeld nie żyje
Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY

Kto przejmie stery w marce Karla Lagerfelda?

Projektant sam wyznaczył swojego zastępcę!

Paulina Filipowicz 5 kwietnia 2019 17:30
Karl Lagerfeld nie żyje
Fot. East News

Po śmierci Karla Lagerfelda, świat mody długo nie mógł się otrząsnąć. W lutym odszedł jeden z największych kreatorów mody w historii, zostawiając dom mody Chanel, którym dowodził od 1983 roku, włoskie Fendi oraz swoją autorską markę. Niemiecki projektant miał jednak sporo do powiedzenia w kwestii wyboru kreatywnego zespołu i następców. Prawdopodobnie Karl Lagerfeld sam wyznaczył następcę w swojej marce, żeby kontynuował jego wizję.

Kto będzie odpowiedzialny za wizerunek marki Karla?

Świat mody obiegła informacja, iż Carine Roitfeld, ceniona stylistka, redaktorka kultowych magazynów i osobistość świata mody, dostała nową posadę w marce Karla Lagerfelda. Roitfeld obejmie stanowisko style advisor, a jej głównym zadaniem będzie rozwijanie wizji zmarłego projektanta, w ścisłej współpracy z obecnym dyrektorem kreatywnym, którym jest Hun Kim.
„Posiadamy silny zespół projektowy, który ustanowił sam Karl, włączając dyrektora kreatywnego Hun Kim”, mówi Paolo Righi, CEO marki. „W połączeniu z talentem Carine, jako „style advisor”, będziemy celebrować kultową estetykę projektów Karla i wspólnie wprowadzimy ją w życie”, dodaje Righi. Carine Roitfeld niejednokrotnie współpracowała z Lagerfeldem, a prywatnie łączyła ich wieloletnia przyjaźń. „Jestem wdzięczna za możliwość współpracy z Karlem przez tyle lat – dzieliliśmy nie tylko relację zawodową, ale także głęboką przyjaźń”, powiedziała Roitfeld. „On na zawsze pozostanie legendą, która na nowo zdefiniowała pojęcie mody i fotografii. Czuję się zaszczycona współpracą z jego autorską marką i możliwością realizacji jego kultowych wizji”, dodaje. Efekty pracy Carine Roitfeld będziemy mogli podziwiać w kolekcji na sezon wiosna-lato 2020, na którą czekamy z niecierpliwością. 

Carine Roitfeld i Karl Lagerfeld

Carine Roitfeld, Karl Lagerfeld
Fot. East News

Carine Roitfeld, nowa "style advisor" marki Karl Lagerfeld

Carine Roitfeld
Fot. ONS

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.