Dziś ulubiona pierwsza sama Ameryki obchodziłaby urodziny...

Marcin Brzeziński 28 lipca 2022 11:30

Choć zmarła 19 maja 1994, Jackie Kennedy nadal uważana jest za ikonę stylu i ponadczasowej klasy. Jak mało kto rozumiała, że są rzeczy, które nigdy nie wychodzą z mody i dlatego zawsze warto mieć je pod ręką. Należały do nich chusty Hermèsa, klasyczne trencze i torba Gucciego. Z wdzięczności za jej oddanie, włoski dom mody zmienił nazwę jej ulubionego modelu torebki na „The Jackie”. 

ZOBACZ TAKŻE: Wypróbuj sposób Jackie Kennedy na zjawiskowe włosy i mniej zmarszczek!

Jackie Kennedy ikoną mody

Po tragicznej śmierci męża Jackie Kennedy dokonała poważnej korekty w swojej garderobie. Zrezygnowała z wyrafinowanych projektów francuskich domów mody, a także pożegnała się ze stylistą i projektantem Olegiem Cassini, który zajmował się jej garderobą w latach 1961-1963. Bliski stał się jej styl lat 70. Polubiła spodnie z rozszerzanymi nogawkami, sukienki boho, marynarki z dużymi klapami, czarne golfy i wiązane na głowie chusty. Nie pokazywała się bez dużych przeciwsłonecznych okularów, które są tak modne latem 2022. Ale każde z jej wcieleń, czy to z krótkiego pobytu w Białym Domu czy z lat późniejszych, miało w sobie ten sam nieuchwytny urok. Urok prawdziwej ikony mody. Poznajcie 10 rzeczy, które składały się na niezapomniany styl Jackie Kennedy! 

1/10
styl-jackie-kennedy-ulubione-marki
Copyright @Getty Images
1/10

Trencz z paskiem
Jackie Kennedy uwielbiała klasyczne płaszcze Burberry. Jej zdaniem było to idealne okrycie wierzchnie na większą część roku. I choć trencz jest wynalazkiem angielskim, wnosił do jej stylizacji francuski szyk na miarę XXI wieku.

2/10
styl-jackie-kennedy-ulubione-marki
Copyright @Getty Images, materiały prasowe
2/10

Klasyczny zegarek
To dodatek, w który warto zainwestować, bo to posłuży on… przeza całe dekady. Ulubionym modelem Jackie był złoty Tank francuskiej marki Cartier. Dostała go od swego szwagra Stanisława Radziwiłła.

3/10
styl-jackie-kennedy-ulubione-marki
Copyright @Getty Images
3/10

Czarny golf
Chanel uwielbiała małą czarną, Jackie Kennedy najbardziej wierzyła w czarny golf. Miał w sobie coś tajemniczego, podkreślał sylwetkę i doskonale wypadał z rozszerzanymi w nogawkach dżinsami.

4/10
styl-jackie-kennedy-ulubione-marki
Copyright @Getty Images, materiały prasowe
4/10

Dobra szminka
Jackie Kennedy wybierała dość subtelny makijaż. Przez lata jej ulubioną szminką był jeden z naturalnych odcieni z kolekcji amerykańskiej marki Elizabeth Arden. Latem 2020 ten kolor jest znów w trendzie!

5/10
styl-jackie-kennedy-ulubione-marki
Copyright @Getty Images
5/10

Wzorzyste chusty
Ulubioną marką Jackie Kennedy był oczywiście francuski Hermès. Mniejsze apaszki tej marki nosiła pod szyją. Większe wiązała na głowie. Do dziś nie ma chyba lepszego pomysłu na „dzień złych włosów”.

6/10
styl-jackie-kennedy-ulubione-marki
Copyright @Getty Images, materiały prasowe
6/10

Perfumy z klasą
Jackie Kennedy miała ich wiele, ale jednym pozostała wierna najdłużej. Był to uchodzący w tym czasie za najdroższy na świecie zapach Joy paryskiego domu mody Jean Patou. Można kupić nawet teraz - będzie idealny na lato 2020!


 

7/10
styl-jackie-kennedy-ulubione-marki
Copyright @East News
7/10

Okulary przeciwsłoneczne
Jackie Kennedy ukrywała się w nich przed światem, a zwłaszcza przed natrętnymi paparazzi. Jej ulubioną marką był francuski brand Francois Pinton. Firma ta wyprodukowała nawet dla niej specjalny oversizowy model.

8/10
styl-jackie-kennedy-ulubione-marki
Copyright @Getty Images, materiały prasowe
8/10

Sandały
Swoje pierwsze sandały Canfora Jackie Kennedy kupiła w sklepie na włoskiej wyspie Capri. Od pierwszej chwili spodobały się jej ich złote wykończenia. Przez długie lata uważała, że jej stopy w tym modelu wyglądają najseksowniej.

9/10
Historia_najsłynniejszego_rozowego_kostiumu_Jackie_Kennedy_Czy_pochodził z kolekcji Chanel
Copyright @Forum
9/10

Wełniany kostium
Jackie Kennedy miała ich wiele. Traktowała jak bezpieczne uniformy. I nigdy się na nich nic zawiodła. Ten różowy pomógł jej nawet w najtrudniejszej chwili w jej życiu.
 

10/10
historia-ulubionej-torebki-jackie-kennedy-marki-gucci
Copyright @Getty Images, materiały prasowe
10/10

Markowa torebka
Jackie Kennedy uwielbiała swoją torebkę włoskiego domu Gucci. Nosiła ją tak często, że model ten został nazwany jej imieniem. Ale nie o markę Gucci tu chodzi. Jackie Kennedy uważała, że z dobrą torebką kobiecie łatwiej iść przez życie.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.