Barbara Łubko 28 kwietnia 2017 11:15
1/8
Album Lemonade autorstwa Beyoncé to prawdziwy hit!
Copyright @mat. prasowe
1/8

Rok temu Beyoncé wydała swoją szóstą studyjną płytę, a właściwie tzw. visual album „Lemonade”. Choć album nie zdobył nagrody Grammy w kategorii album roku (ten tytuł powędrował do Adele), to jednak został uznany za album wyjątkowy. W pełni przemyślana koncepcja i filmy wideo, które towarzyszą piosenkom reprezentują nowatorskie podejście do tworzenia muzyki. Godne prawdziwej królowej muzyki, którą Bey niewątpliwie jest.
 

Więcej niż muzyka

„Lemonade” pokochali fani artystki (co oczywiste) i większość krytyków muzycznych (m.in. magazyn Rolling Stone okrzyknął „Lemonade” najlepszym albumem roku). Kilka dni temu International Federation of the Phonographic Industry ogłosiło też, ze „Lemonade” był najlepiej sprzedającym się albumem na świecie w 2016 roku! Co więcej, płyta uhonorowana została właśnie prestiżową Peabody Award in Entertainment. Uzasadnienie? Brzmi dumnie i bardzo poważnie:


"Lemonade" wywodzi się z płodnej literackiej, muzycznej, filmowej i estetycznej wrażliwości czarnych twórców kultury i w efekcie jest bogatą mozaiką poetyckich innowacji. Śmiałość tej wizji stawia wyzwanie naszej wyobraźni kulturowej, jednocześnie będąc arcydziełem o życiu kolorowych kobiet i więziach przyjaźni, rzadko widzianym lub słyszanym w amerykańskiej kulturze popularnej.


Te słowa nie dziwią, bo album uważany jest nie tylko za niezwykle osobisty (ma podobno opowiadać o problemach gwiazdy w jej małżeństwie z raperem Jayem-Z), ale również odpowiedzialny społecznie. Bey porusza bowiem kwestie statusu i roli Afroamerykanek w kulturze.Artystka nie tylko niezwykle ucieszyła się z nagrody Peabody (za co podziękowała oficjalnie na swojej stronie internetowej), ale postanowiła także świętować pierwsze urodziny swojego muzycznego dziecka w inny sposób! Jaki?


Prezent od Beyoncé
 

Gwiazda ufundowała cztery stypendia warte 25 000 dolarów każde dla młodych kobiet, które studiują lub chcą studiować kierunki artystyczne na czterech uczelniach: Berklee College of Music, Howard University, Parsons School of Design i Spelman College. Jak zdobyć stypendium? Chętne studentki muszą przygotować swoje portfolio i napisać esej „Jak „Lemonade zainspirowało twoje cele edukacyjne”.

Oczywiście Bey nie byłaby sobą, gdyby nie przygotowała czegoś jeszcze dla swoich fanów! W sklepie internetowym na jej oficjalnej stronie zagościły nowości. Skusisz się na T-shirt, a może wolisz kubek z fragmentem piosenki?


1. Czarna bluza, ok. 250 zł; 2. Biała bluza, ok. 250 zł 3. Album Beyonce „Lemonade”, ok 70 zł; t-shirt, ok. 150 zł; kubek, ok. 80 zł. Wszystko dostępne na oficjalnej stronie artystki.


Zobacz także: Wzruszające zdjęcia. Tak wygląda wielka miłość Beyoncé i Jaya-Z!
 

2/8
Album Lemonade autorstwa Beyoncé to prawdziwy hit!
Copyright @mat. prasowe
2/8

3/8
Beyoncé na rozdaniu nagród Grammy
Copyright @Getty Images
3/8

4/8
Beyoncé na rozdaniu nagród Grammy
Copyright @Getty Images
4/8

5/8
Beyoncé na rozdaniu nagród Grammy
Copyright @Getty Images
5/8

6/8
Kolekcja ubrań i dodatków Beyoncé
Copyright @mat.prasowe
6/8

7/8
Kolekcja ubrań i dodatków Beyoncé
Copyright @mat.prasowe
7/8

8/8
Kolekcja ubrań i dodatków Beyoncé
Copyright @mat.prasowe
8/8

TAGI #Beyoncé

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.