Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Zaskakująca współpraca Anny Wintour i marki Nike!

Zobaczcie pierwsze w historii wyłącznie damskie Air Jordany!

Sabina Zięba 25 lipca 2018 12:00
Fot. Getty Images

Najsłynniejsza redaktor naczelna w świecie mody nikomu nie kojarzy się ze sneakersami. Anna Wintour zawsze pojawia się w czółenkach na wysokim obcasie, tym bardziej zaskakuje więc jej współpraca z marką Nike. Jej efektem są specjalne, kobiece buty sportowe. Jak wyglądają?

Air Jordan x Anna Wintour „AWOK”

Na pewno słyszeliście o Air Jordan, czyli specjalnej linii sportowych butów firmy Nike, sygnowanych nazwiskiem jednego z najpopularniejszych koszykarzy, czyli Michaela Jordana. Pierwszy model Air Jordan I został wyprodukowany w 1985, a do 2018 roku łącznie powstały już 32 modele. Żaden z nich nie był jednak przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Aż do teraz.

Biblia mody postanowiła nawiązać współpracę z Nike i stworzyła limitowaną kolekcję popularnych modeli Air Jordan 1 i Air Jordan III SE - AWOK. Skąd taka nazwa? Każda z osób pracujących w „Vogue” marzy o tym, by redaktor naczelna zaakceptowała jego pomysły. Gdy tak się dzieje umieszcza ona na materiałach skrót „AWOK”, co oznacza „Anna Wintour OK”.

Model AJ1 występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – czerwonej (University Red) oraz białawej (oficjalna nazwa koloru to Sail) – obie z zamkiem. Z kolei AJIII SE to nieco bardziej modowe sneakersy. Są wykonane z tweedu (w kolorze czerwonym lub czarnym), skóry oraz gumy. Inspirację stanowiły ukochane przez Annę Wintour kostiumy Chanel.

Potwierdzeniem ścisłej współpracy Nike i „Vogue” jest dołączona do każdej pary butów zawieszka „edited by Vogue”. Kobiece AJ1 będą dostępne w sprzedaży już od 21 lipca w kilku ekskluzywnych butikach w Chicago i Toronto oraz w aplikacji Nike SNEAKRS. Natomiast AJIII swoją premierę będą miały dopiero 7 września. 

Zobaczcie również specjalne wideo z Anną Wintour w roli głównej, w którym redaktor naczelna przegląda materiały redakcyjne i równocześnie... gra w kosza!

Podobają Wam się te modele?  

Fot. Materiały prasowe

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.