Solar
Fot. Solar
Moda 2022

BWA #CloseToMyArt, otwarcie sezonu Solar jesień-zima 2022

Niezwykła premiera w wyjątkowym miejscu

Aleksandra Frankowska 16 września 2022 13:27
Solar
Fot. Solar

Tegoroczny pokaz jesiennej kolekcji marki Solar odbył się 6 września w galerii sztuki współczesnej BWA. Artystyczna forma tego wieczoru uzupełniona została o wystawę prac poznańskiego twórcy, Sebastiana Krzywaka. Neonowe obrazy były inspiracją do broszury prezentującej sesję najnowszej kolekcji marki Solar. Innymi słowy, moda i sztuka znalazły tutaj idealne miejsce na ekspresję. 

#CloseToMyArt - hasło przewodnie wieczoru

Głównym motywem przewodnim pokazu było hasło #CloseToMyArt, bezpośrednio nawiązujące do połączenia mody i sztuki. Warto zwrócić uwagę, że marka Solar już od kilku sezonów podkreśla to połączenie, nawiązując w swoich projektach do artystycznych klimatów. Dialog, który moda tworzy ze sztuką poprzez projektantów i twórców, to nowoczesne oblicze ukazania trendów, ale też nowych wyzwań, jakie stawiają przed sobą zarówno projektanci, jak i artyści. 

Zdjęcie poniżej: Premiera jesiennej kolekcji SOLAR.
Na pierwszym zdjęciu w artykule: Sebastian Krzywak Artysta i modelki w modelach z kolekcji Solar JZ’22.

Solar
Fot. Solar

Marka Solar stawia sobie takie wyzwania jak obserwacja, interpretacja oraz przenoszenie artystycznych motywów na tkaniny, z których powstają ubrania. Odnajduje w niej też inspiracje dla swoich działań pozabiznesowych i produkcji zdjęciowych, którymi zaprasza klientów i obserwatorów do poznania SOLAR. W swojej jesiennej sesji opowiada historię z nowoczesnym, nieprzypadkowym malarstwem w tle. To jednak coś więcej niż scenografia i zdjęcia – to wyjątkowe zaproszenia do świata marki pod hasłem #CloseToMyArt. Do współpracy przy ostatniej realizacji SOLAR zaprosił poznańskiego artystę Sebastiana Krzywaka i właśnie na tle jego prac prezentuje swoją interpretację trendów na nadchodzący sezon. - czytamy w komunikacie prasowym.

Najnowsza kolekcja marki Solar na sezon jesień-zima 2022

Sylwetki, które stworzone zostały na ten sezon znajdują idealne odbicie w pracach Sebastiana Krzywaka. Są uosobieniem geometrycznych form, doskonale komponujących się z technikami zamazywania. Wielobarwność, ekspresja i moc kolorów sprawiają, że nowa kolekcja jest pełna energii i mocy. Tych pozytywnych!

Sebastian Krzywak Artysta

Solar
Fot. Solar

Tego wieczoru najnowszą kolekcję obejrzeli redaktorzy, influencerzy oraz gwiazdy. Nie zabrakło wiernych marce od lat Lidii Popiel, Marty Dyks oraz Agnieszki Martyny.

Natalia Jaszczyk, Aleksandra Danel Wiceprezes SOLAR , Lidia Popiel i Agnieszka Martyna

Solar
Fot. Solar

Sebastian Krzywak Artysta  i Aleksandra Danel Wiceprezes SOLAR

Solar
Fot. Solar

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.