Olga Figaszewska 21 lipca 2017 16:30
1/5
Ashley Graham, sesja dla Elle
Copyright @materiały prasowe/ Instagram
1/5

To jest prawdziwa kobiecość! Ashley Graham wzięła udział zmysłowej sesji dla francuskiego Elle i udowadnia, że z pewnością nie ma kompleksów!

 

Słynna model plus size pojawiła się w zmysłowej sesji okładkowej dla Elle France przed obiektywem, Matta Jonesa. Efekt? Olśniewający. Fotografie eksponują naturalne piękno 29-latki.  Na niektórych ujęciach, Ashley pozuje zupełnie nago, jednak nie zauważamy tu żadnej wulgarności, a jedynie wysmakowane portrety kobiecego ciała. Ashley emanuje odwagą, pozytywną energią i seksapilem. Należy podkreślić, że zdjęcia poddano niewielkiej obróbce graficznej. Graham nie ukrywa, że kocha swoje kształty i do akceptacji własnego ciała namawia również swoich fanów.

 

Polecamy też: Nike zrywa ze stereotypami - modelki plus size wkraczają do świata sportu. Ta kampania robi furorę!

 

Jak Ashley Graham rozpoczynała swoją karierę?

 

Ashley Graham jest nie tylko najsłynniejszą modelką plus size. Od lat walczy o prawa kobiet, jest przeciwniczką retuszowania zdjęć i narzucania kobietom ideałów piękna. Jeśli wymaga tego kontrakt reklamowy - nie sprzeciwia się, jednak sama nie poprawia swoich fotografii, które wstawia do sieci. Ashley publikuje zdjęcia na których widać wszelkie niedoskonałości kobiecego ciała: cellulit, rozstępy... Modelka nazywa je „dowodem na kobiecość”, który po prostu jest, ale nie definiuje wartości kobiet.

 

Zobacz też: Jaki jest dziś ideał piękna? Ta sesja Vogue daje odpowiedź, która nie spodoba się Donaldowi Trumpowi

 

Graham zajmuje się modelingiem od 13 roku życia. Na Instagramie ma prawie 5 milionów obserwujących. Do tej pory znalazła się na okładkach: „Cosmopolitan”, „Elle” czy „Glamour” i jako  pierwsza modelka plus size, pojawiła się na okładce kultowego „Sports Illustrated Swimsuit Issue”, czy brytyjskiego i amerykańskiego wydania „Vogue’a”. Wystąpiła w kampaniach reklamowych Lane Bryant, H&M i Levi'sa, a także zademonstrowała swoją kolekcję ubrań podczas Nowojoskiego Tygodnia Mody. Do swoich sukcesów z pewnością może zaliczyć swoją pozycję na liście najbardziej wpływowych ludzi świata. 9 maja na rynku ukazała się jej książka „Nowa modelka. Czym naprawdę jest pewność siebie, piękno i siła”.

 

Modelki plus size w świecie mody

Seksowne, pewne siebie, zdeterminowane do działania. Zwracają uwagę fotografów i chodzą po wybiegach światowej sławy projektantów. Rewolucja plus size rozpoczęła się za sprawą Crystal Renn, która przez długi czas była najbardziej znaną modelką XXL. Zdjęcia dla francuskiego „Vogue’a”, na których rękami je spaghetti, wywołały prawdziwą burzę i tym samym przeszły do historii. Kilka lat później modelka schudła i powróciła do rozmiaru zero. Jednak niedługo po niej, pojawiły się godne następczynie, które dalej przecierają szlaki i manifestują światu swoje kobiece kształty. Nie mają kompleksów i pomagają kobietom pokochać, akceptować własne ciała. Są prawdziwymi kobietami z niedoskonałościami. Modelki przeciwstawiają się sztuczności w promowaniu kobiet i ich wyglądu w show-biznesie.

 

Zobacz też: Seksowna i bez kompleksów. Ashley Graham zachwyca w kostiumach kąpielowych!Seksowna i bez kompleksów. Ashley Graham zachwyca w kostiumach kąpielowych!

 

Zobaczcie zdjęcia Ashley z najnowszego wydania francuskiego Elle. Jak Wam się podoba w tej odsłonie?

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.