bezpieczne-opalanie-dzieci-na-plazy
Fot. adobe.stock.com
VIVA! Tylko u nas

Bezpieczne opalanie z maluchem? To możliwe!

Wybierz tylko właściwy krem ochronny!

Marta Cieplak 25 maja 2020 09:50
bezpieczne-opalanie-dzieci-na-plazy
Fot. adobe.stock.com

Przed nami coraz cieplejsze, a nawet upalne dni, a za chwilę wakacje. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób zabezpieczyć skórę dziecka przed promieniowaniem słonecznym, za chwilę wszystko będzie jasne! Najważniejsze, by przestrzegać kilku ważnych zasad i stosować właściwą dla malucha ochronę przeciwsłoneczną.

Najlepszy krem z filtrem dla niemowlaka

Podstawowe pytanie dotyczy tego, czy wybrać krem z filtrem chemicznym, czy fizycznym? Te drugie, nazywane też mineralnymi, pozostają na skórze i odbijają promienie UV. Są dzięki temu delikatniejsze dla skóry i nie wywołują podrażnień. Mają tylko taki minus, że trudniej się rozsmarowują i mogą zostawiać białe ślady. Z kolei filtry chemiczne są mniejsze i pochłaniają promienie UVA i UVB. Dzięki temu szybko znikają z powierzchni skóry i nie pozostawiają lepkiej warstwy. A to może mieć znaczenie szczególnie dla starszych i bardziej aktywnych dzieci. Jeśli chodzi o wysokość filtra, to polecamy stosować te najwyższe – SPF30 i SPF 50+. Stosowanie niższych to za duże ryzyko poparzenia.

kosmetyki-z-filtrami-spf-dla-dzieci-derma-solecrin

Krem ochronny EMOLIUM, ok. 60 zł; Lekka emulsja ochronna IWOSTIN SOLECRIN, 44 zł; Krem z filtrem mineralnym, DERMA, 36 zł.

Jak chronić skórę niemowlaka przed poparzeniem słonecznym?

Nie oszczędzaj! I nie mówimy tutaj o samym wydatku na krem, ale o ilości nakładanego na skórę kosmetyku. Aby zadziałał zgodnie z tym, co jest napisane na opakowaniu, trzeba smarować ciało dosyć grubo. Do tego przynajmniej co dwie godziny należy powtarzać aplikację kosmetyków z filtrami, bo ścierają się one mechanicznie – podczas kąpieli, wycierania ręcznikiem czy zabawy na piasku.
I przestają być skuteczne. Przy filtrach chemicznych pierwszą warstwę kremu nałóż na pół godziny przed wyjściem z domu, przy fizycznych nie ma takiej potrzeby. Unikaj też słońca w godzinach 12–15.00, gdy operuje one najmocniej.

viva-mama-nowy-numer-na-rynku-w-kioskach-dzien-matki-26-maja-2020-magazyn-dla-mam-kobiet-w-ciazy-dziecko
Fot. @FOTOGRAFIE_EWELINY/ fotografieeweliny.pl

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.