bezpieczne-opalanie-dzieci-na-plazy
Fot. adobe.stock.com
VIVA! Tylko u nas

Bezpieczne opalanie z maluchem? To możliwe!

Wybierz tylko właściwy krem ochronny!

Marta Cieplak 25 maja 2020 09:50
bezpieczne-opalanie-dzieci-na-plazy
Fot. adobe.stock.com

Przed nami coraz cieplejsze, a nawet upalne dni, a za chwilę wakacje. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób zabezpieczyć skórę dziecka przed promieniowaniem słonecznym, za chwilę wszystko będzie jasne! Najważniejsze, by przestrzegać kilku ważnych zasad i stosować właściwą dla malucha ochronę przeciwsłoneczną.

Najlepszy krem z filtrem dla niemowlaka

Podstawowe pytanie dotyczy tego, czy wybrać krem z filtrem chemicznym, czy fizycznym? Te drugie, nazywane też mineralnymi, pozostają na skórze i odbijają promienie UV. Są dzięki temu delikatniejsze dla skóry i nie wywołują podrażnień. Mają tylko taki minus, że trudniej się rozsmarowują i mogą zostawiać białe ślady. Z kolei filtry chemiczne są mniejsze i pochłaniają promienie UVA i UVB. Dzięki temu szybko znikają z powierzchni skóry i nie pozostawiają lepkiej warstwy. A to może mieć znaczenie szczególnie dla starszych i bardziej aktywnych dzieci. Jeśli chodzi o wysokość filtra, to polecamy stosować te najwyższe – SPF30 i SPF 50+. Stosowanie niższych to za duże ryzyko poparzenia.

kosmetyki-z-filtrami-spf-dla-dzieci-derma-solecrin

Krem ochronny EMOLIUM, ok. 60 zł; Lekka emulsja ochronna IWOSTIN SOLECRIN, 44 zł; Krem z filtrem mineralnym, DERMA, 36 zł.

Jak chronić skórę niemowlaka przed poparzeniem słonecznym?

Nie oszczędzaj! I nie mówimy tutaj o samym wydatku na krem, ale o ilości nakładanego na skórę kosmetyku. Aby zadziałał zgodnie z tym, co jest napisane na opakowaniu, trzeba smarować ciało dosyć grubo. Do tego przynajmniej co dwie godziny należy powtarzać aplikację kosmetyków z filtrami, bo ścierają się one mechanicznie – podczas kąpieli, wycierania ręcznikiem czy zabawy na piasku.
I przestają być skuteczne. Przy filtrach chemicznych pierwszą warstwę kremu nałóż na pół godziny przed wyjściem z domu, przy fizycznych nie ma takiej potrzeby. Unikaj też słońca w godzinach 12–15.00, gdy operuje one najmocniej.

viva-mama-nowy-numer-na-rynku-w-kioskach-dzien-matki-26-maja-2020-magazyn-dla-mam-kobiet-w-ciazy-dziecko
Fot. @FOTOGRAFIE_EWELINY/ fotografieeweliny.pl

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.