Wspomnienie

Urszula Chincz o Andrzeju Turskim: "Jestem mega dumna, że miałam takiego ojca"

MA 22 września 2015 21:00

Urszula Chincz, dziennikarka "Dzień dobry TVN", w nowej "Vivie!" wspomina swojego ojca, Andrzeja Turskiego. I opowiada, czego się od niego nauczyła: "Tata nauczył mnie braku tolerancji dla głupoty. Miał dużą siłę wewnętrzną, umiał walczyć o swoje zdanie, nawet wbrew wszystkim. Nie mam tego w sobie, ale kiedy przychodzą złe chwile, przypominam sobie, jak tata walczył sam przeciwko całemu światu. Zawsze był mocny, uczciwy, wierny sobie. A przy tym niezdecydowany w prostych sprawach. Nigdy nie potrafił sam kupić nowego roweru, czy płaszcza. Zawsze wtedy mówił, tak po góralsku: 'Co nie zrobis, bedzies załował' (śmiech)".

 

Wywiadowi towarzyszą archiwalne zdjęcia z rodzinnego archiwum. Można je także zobaczyć w książce, którą gwiazda TVN napisała o swoim ojcu - "7 dni. Świat Andrzeja Turskiego".  A w naszym wideo opowiada dlaczego tę książkę w ogóle napisała.  - Jestem mega dumna, że miałam takiego ojca. Naprawdę - zapewnia.

 

Numer "Vivy!" 19/2015 w kioskach.

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.