Wspomnienie

Urszula Chincz o Andrzeju Turskim: "Jestem mega dumna, że miałam takiego ojca"

MA 22 września 2015 21:00

Urszula Chincz, dziennikarka "Dzień dobry TVN", w nowej "Vivie!" wspomina swojego ojca, Andrzeja Turskiego. I opowiada, czego się od niego nauczyła: "Tata nauczył mnie braku tolerancji dla głupoty. Miał dużą siłę wewnętrzną, umiał walczyć o swoje zdanie, nawet wbrew wszystkim. Nie mam tego w sobie, ale kiedy przychodzą złe chwile, przypominam sobie, jak tata walczył sam przeciwko całemu światu. Zawsze był mocny, uczciwy, wierny sobie. A przy tym niezdecydowany w prostych sprawach. Nigdy nie potrafił sam kupić nowego roweru, czy płaszcza. Zawsze wtedy mówił, tak po góralsku: 'Co nie zrobis, bedzies załował' (śmiech)".

 

Wywiadowi towarzyszą archiwalne zdjęcia z rodzinnego archiwum. Można je także zobaczyć w książce, którą gwiazda TVN napisała o swoim ojcu - "7 dni. Świat Andrzeja Turskiego".  A w naszym wideo opowiada dlaczego tę książkę w ogóle napisała.  - Jestem mega dumna, że miałam takiego ojca. Naprawdę - zapewnia.

 

Numer "Vivy!" 19/2015 w kioskach.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.