Agata Wątróbska, Janusz Chabior, Viva! 22/2022
Fot. Olga Majrowska
TYLKO W VIVIE!

Agata Wątróbska i Janusz Chabior o ślubie wziętym w pandemii: „Jestem osobą niewierzącą, ale…”

Aktor wytłumaczył nam, dlaczego zdecydował się na taką uroczystość

Beata Nowicka 23 listopada 2022 13:03
Agata Wątróbska, Janusz Chabior, Viva! 22/2022
Fot. Olga Majrowska

Są razem dopiero kilka lat, ale szybko zdecydowali się na ślub kościelny. Agata Wątróbska i Janusz Chabior wytłumaczyli w nowej VIVIE!, dlaczego pobranie się przed ołtarzem było dla nich ważne. Mimo że aktor wcale wierzący nie jest. O tym i o weselu zorganizowanym w pandemii aktorzy opowiedzieli Beacie Nowickiej.

Janusz Chabior i Agata Wątróbska o wierze, ślubie i weselu

To Pana drugie małżeństwo, nie wypominam, po prostu stwierdzam fakt. Zastanawiał się Pan: uda się czy nie?

Janusz: Pewien doświadczony przez życie i związki małżeńskie kolega po czwartym rozwodzie wyznał: „Słuchaj, muszę ci powiedzieć, że nie ma co szukać. Każda kolejna była gorsza” (śmiech).

Agata: Babcia mojej koleżanki mawiała: „I tak koniec końców wszystkim tak samo śmierdzą skarpety”. W związku najważniejsze jest, żeby się lubić. Oczywiście można się zakochać bez pamięci, wręcz oszaleć z miłości, ale i tak prędzej czy później dopadnie nas proza życia. Wtedy ważne jest, żeby nie sięgać po przysłowiową nową parę skarpet, ale spróbować przyglądnąć się tej starej, czy aby na pewno nie uda się jej jeszcze naprawić. Sięgnąć do starej, zapomnianej techniki cerowania i niteczka po niteczce jakoś łatać te wszystkie żale i nieporozumienia.

CZYTAJ TEŻ: Historia miłości Janusza Chabiora i Agaty Wątróbskiej: „Dziękuję Bogu za każdy dzień z Tobą”. Jak się poznali?

Agata Wątróbska, Janusz Chabior, Viva! 22/2022Agata Wątróbska, Janusz Chabior, Viva! 22/2022
Fot. Olga Majrowska

Wybraliście małżeństwo, a nie związek partnerski. Dlaczego?

Janusz: Mężczyzna w obrączce jest sexy. To symbol, który wiąże się z tym, że muszę być odpowiedzialny za moją rodzinę. Taki mój totem. Amulet.

Agata: Jestem osobą wierzącą. Bez względu na to, jak bardzo nasz obecny rząd i niektórzy kościelni hierarchowie starają się zbrzydzić nam religię, dla mnie wiara pozostała ważna. Chciałam mieć ślub kościelny.

Janusz: Jestem osobą niewierzącą, ale dla mnie również było to magiczne przeżycie, bo wyjątkowy był człowiek, który udzielał nam ślubu. Człowiek to słowo klucz. Wojciech Drozdowicz, proboszcz parafii na Bielanach. Wchodząc w przestrzeń jego kościoła, słuchając, co mówi i jak mówi, czułem, że on nie jest urzędnikiem, tylko bardzo bliską mi osobą. Była w tym miłość rodzica. Ksiądz Wojciech ma piękny umysł. Jest wrażliwy na dobro, na drugiego człowieka.

Agata: W zasadzie to Januszek powiedział już wszystko. Po prostu czuliśmy, że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Czasami księża traktują dorosłych jak dzieci. On nas potraktował poważnie. Szybko nawiązała się między nami nić porozumienia, nie oceniał nas, rozmawialiśmy jak równi z równym, szczerze, bez moralizującego kościelnego tonu.

Janusz: To był jeden z najbardziej wzruszających momentów w moim życiu. Kiedy powiedzieliśmy sobie „tak”, wszyscy płakali. Braliśmy ślub w pandemii. Udało nam się uniknąć hucznego wesela z bigosem. Była pizza, białe wino i garstka najbliższych ludzi.

SPRAWDŹ TAKŻE: Razem na dobre i na złe. Od lat walczą z przeciwnościami. Oto historia Bartka Królika i jego żony. „Naszym sukcesem jest to, że rozstawaliśmy się już miliard razy, ale nie puściliśmy liny", mówił muzyk

_____

Całą rozmowę Beaty Nowickiej z parą znajdziesz w nowej VIVIE!. Już od czwartku w kioskach. W numerze także wywiady z Kasprem Bajonem, Nicole Soszyńską i Marią Dębską. Zapraszamy do zakupu.

Maria Dębska, Viva! 22/2022 okładka
Fot. Robert Wolański

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?