Doda z mamą
Fot. Bartek Wieczorek / LAF AM
Wywiady Krystyny Pytlakowskiej

"Wybaczyłam zdradę!". Mama Dody o swoim mężu

MA 24 września 2015 13:10
Doda z mamą
Fot. Bartek Wieczorek / LAF AM

Wanda Rabczewska, mama Dody, otarła się o śmierć. Walczyła ciężko z rakiem, przeszła trzy operacje. Ciężka choroba uczy inaczej patrzeć na życie. Dlatego w wywiadzie, którego udzieliła Krystynie Pytlakowskiej w "Vivie!" przyznała, że z czystym sercem wybaczyła mężowi zdradę. Piętnaście lat temu jej mąż, Paweł Rabczewski, miał romans, w wyniku którego Doda zyskała przyrodnią siostrę. Przez wiele lat sprawa pozostawała w tajemnicy.

Wanda Rabczewska: O dziecku nie miałam pojęcia, ani mąż nie miał. Dopiero, gdy po czternastu latach ta pani rozwiodła się i zrobiła test DNA, dowiedzieliśmy się, że mój mąż ma nieślubną córkę. Ale mąż nie walczył, nie zaprzeczał, wywiązywał się ze swoich obowiązków, płacił alimenty. To nie byłoby w jego stylu, żeby negować coś, czego sam był sprawcą.

Doda: A moja mama tej dziewczynce oddawała moje ubrania i pomagała tej kobiecie cały czas, mimo, że moi rodzice nie są majętni. Takie właśnie ma złote serce.

Doda z rodziną
Fot. Doda/Facebook

Na zdjęciach: Rodzina Rabczewskich w komplecie

 

Dwa lata temu o sprawie zrobiło się głośno w mediach. Doda i jej przyrodnia siostra mówiły o sobie publicznie gorzkie słowa. Paweł Rabczewski tak przeżył medialną nagonkę, że trafił do szpitala. Na szczęście rodzina stanęła za nim murem.

Wanda Rabczewska: Jesteśmy normalni jak każda rodzina. Są gorsze i lepsze dni. Ale ja wiem jedno, że nie można dwa razy karać za to samo. Bo tak naprawdę najważniejsza jest miłość.

Gdy Wanda Rabczewska walczyła w szpitalu z chorobą nowotworową, jej mąż przeżywał to bardzo i wspierał z całych sił. Chciał, żeby wiedziała, jak bardzo mu na niej zależy.

Doda: Tata niezłomnie wysyłał mamie laurki. Rysował serce przebite strzałą i trzy krople krwi kapiące z tego serca, a na dole kałużę. I podpis: „Twój mąż Paweł”.

Wanda Rabczewska: Ta laurka leżała na mojej poduszce, wszyscy lekarze musieli ją oglądać. Trudno było zresztą jej nie zauważyć.

Doda z rodzicami
Fot. Doda/Facebook

Na zdjęciach: Doda z rodzicami w rodzinnym Ciechanowie

 

 

Wszystko dobrze się skończyło. Mama Dody wróciła do zdrowia i do kochającego męża. Mimo wielu dramatów rodzina Rabczewskich wciąż trzyma się razem. Miłość kwitnie.

Wanda Rabczewska: Mąż wyznaje mi miłość codziennie. A najpiękniej powiedział wtedy, gdy przyznał się do zdrady. Padły takie słowa, że nie mogę o nich mówić bez łez. To one spowodowały, że mu wybaczyłam.

Więcej o dramatycznych wydarzeniach w rodzinie Rabczewskich w najnowszym numerze "Vivy!", na rynku od czwartku.


 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.