VIDEO VIVY!

Jowita Budnik: „To nie jest najłatwiejszy film, ale za to szalenie ważny”

„Ptaki śpiewają w Kigali” do kupienia z nową VIVĄ!

Gabriela Czernecka 22 marca 2018 12:30

Punktualna, zawsze świetnie przygotowana, ale przede wszystkim piekielnie zdolna – tak mówią o niej koledzy i koleżanki z branży. W Ptaki śpiewają w Kigali możemy podziwiać Jowitę Budnik w jednej z głównych ról kobiecych.

Ptaki śpiewają w Kigali, czyli historia o...

Ptaki śpiewają w Kigali to ostatni film duetu Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze. Obraz przedstawia konsekwencje ludobójstwa w Rwandzie w 1994 roku. Historia o sensie życia, ukazana z perspektywy tego, co dzieje się po dokonanej zbrodni. To nie jest film historyczny, ale uniwersalny, który idealnie wpisuje się w nasza dzisiejszą rzeczywistość. Nic dziwnego, że został zakwalifikowany do konkursu głównego 42. festiwalu filmowego w Gdyni. Film zyskał ogromne uznanie wśród krytyków filmowych. Został nagrodzony Srebrnym Lwem. Przypomnijmy, że reżyserka Joanna Kos-Krauze ogłosiła, że nagrodę pieniężną przeznaczy na Kulturę Niepodległą. Ptaki śpiewają w Kigali otrzymał również nagrodę w kategorii Montaż, za który odpowiadała Katarzyna Leśniak, oraz w kategorii Najlepsza rola kobieca – tu statuetki trafiły do aktorek Eliane Umuhire i Jowity Budnik.

Ptaki śpiewają w Kigali to opowieść o polskiej ornitolog (w roli Anny Keller Jowita Budnik), która pomaga uciec do Polski Claudine (Eliane Umuhire), córce rwandyjskiego ornitologa. Jak zakończy się ich historia? „To nie jest najłatwiejszy film, ale jest szalenie ważny”, mówi o produkcji Jowita Budnik. Dlaczego film wpisuje się w dzisiejsze czasy? Czy Jowita Budnik nie bała się, że przytknie do niej łatka „aktorki jednego duetu”? Zobaczcie nasz wyjątkowy wywiad z aktorką!

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.