VIDEO VIVY!

Jowita Budnik: „To nie jest najłatwiejszy film, ale za to szalenie ważny”

„Ptaki śpiewają w Kigali” do kupienia z nową VIVĄ!

Gabriela Czernecka 22 marca 2018 12:30

Punktualna, zawsze świetnie przygotowana, ale przede wszystkim piekielnie zdolna – tak mówią o niej koledzy i koleżanki z branży. W Ptaki śpiewają w Kigali możemy podziwiać Jowitę Budnik w jednej z głównych ról kobiecych.

Ptaki śpiewają w Kigali, czyli historia o...

Ptaki śpiewają w Kigali to ostatni film duetu Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze. Obraz przedstawia konsekwencje ludobójstwa w Rwandzie w 1994 roku. Historia o sensie życia, ukazana z perspektywy tego, co dzieje się po dokonanej zbrodni. To nie jest film historyczny, ale uniwersalny, który idealnie wpisuje się w nasza dzisiejszą rzeczywistość. Nic dziwnego, że został zakwalifikowany do konkursu głównego 42. festiwalu filmowego w Gdyni. Film zyskał ogromne uznanie wśród krytyków filmowych. Został nagrodzony Srebrnym Lwem. Przypomnijmy, że reżyserka Joanna Kos-Krauze ogłosiła, że nagrodę pieniężną przeznaczy na Kulturę Niepodległą. Ptaki śpiewają w Kigali otrzymał również nagrodę w kategorii Montaż, za który odpowiadała Katarzyna Leśniak, oraz w kategorii Najlepsza rola kobieca – tu statuetki trafiły do aktorek Eliane Umuhire i Jowity Budnik.

Ptaki śpiewają w Kigali to opowieść o polskiej ornitolog (w roli Anny Keller Jowita Budnik), która pomaga uciec do Polski Claudine (Eliane Umuhire), córce rwandyjskiego ornitologa. Jak zakończy się ich historia? „To nie jest najłatwiejszy film, ale jest szalenie ważny”, mówi o produkcji Jowita Budnik. Dlaczego film wpisuje się w dzisiejsze czasy? Czy Jowita Budnik nie bała się, że przytknie do niej łatka „aktorki jednego duetu”? Zobaczcie nasz wyjątkowy wywiad z aktorką!

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.