Michał Figurski
Fot. Adam Pluciński/MOVE
TYLKO U NAS

Michał Figurski o córce: "Okazała się bardzo dojrzałą 13-latką". Jak Sonia wspiera go w trudnych chwilach?

4 sierpnia 2016 17:45
Michał Figurski
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Michał Figurski wciąż dochodzi do siebie po udarze, którego doznał pod koniec zeszłego roku. Wytrwale walczy o odzyskanie sprawności. W wywiadzie do VIVY! powiedział, że już we wrześniu zamierza stanąć na nogi. W rekonwalescencji pomaga mu rodzina - w tym 13-letnia córka, Sonia,  a także była żona, Odeta Moro.

 

W rozmowie z Romanem Praszyńskim dziennikarz podkreślał, jak ważna jest dla niego pomoc najbliższych.
Michał Figurski:
Mam rodzinę i przyjaciół, którzy wykazują olbrzymią troskę. Ani przez chwilę swojego życia nie mogę powiedzieć, że jestem sam. Moja mama nie potrafi nie zadzwonić do mnie codziennie i nie zrobić mi obiadu. Siostra zajmuje się mną dokładnie tak samo jak wtedy, gdy mieszkaliśmy razem w jednym pokoju, kiedy miałem siedem lat.

 

Jak rodzinne dramaty przeżywa jego nastoletnia córka?
Michał Figurski:
Znacznie lepiej, niż się obawiałem. Okazała się bardzo dojrzałą 13-latką. Bardzo silną. Bardzo kochającą. Jest nieprawdopodobnie troskliwa. Nie pozwala mi wstać z fotela, natychmiast podbiega, żebym się, broń Boże, nie przewrócił. Myślałem, że dziewczynki w jej wieku interesują się ciuchami, chłopakami i serialami. A ona na każdym kroku daje dowody olbrzymiej dojrzałości. Potrafi poważnie rozmawiać o swojej przyszłości, zdrowiu, o naszych rodzinnych stosunkach, które są utrudnione przez rozwód. Jako ojciec jestem z niej bardzo dumny. Naprawdę, mimo tych wszystkich perypetii, jestem szczęśliwym człowiekiem.

 

Michał Figurski z córką w 2013 roku
Fot. KĄTNY KAROL/KAPiF.pl/EAST NEWS

Michał Figurski z córką w 2013 roku.

 

Polecamy też: Michał Figurski: „Po wylewie trochę nie pamiętam życia, podobnie jest z rozpadem rodziny. Mózg wycina”

 

Co jeszcze Michał Figurski powiedział o relacjach z rodziną i walce o zdrowie? Cały wywiad z dziennikarzem w ostatniej lipcowej VIVIE!. Od 28 lipca w kioskach.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.