VIVA! VIDEO

"Po ośmiu latach podróży, mój organizm się zbuntował"

Kamila Szczawińska o karierze modelki i podróżach z dziećmi

Artykuł sponsorowany 12 czerwca 2016 16:18

Kamila Szczawińska to jedna z najbardziej znanych polskich top modelek. Podczas trzeciego spotkania Akademii 5. 10. 15. szczerze opowiedziała o tym, jak wyglądała jej kariera oraz jak zmieniło się jej podejście do podróżowania i poznawania nowych miejsc.

Modelka zdradziła, że niesamowicie szybkie tempo życia w branży modowej, ciągłe wyjazdy i samotne podróże w najróżniejsze zakątki świata sprawiły, że jej przemęczony organizm zaczął się buntować. Zachorowała na nerwicę, która sprawiła, że zamiast cieszyć się z możliwości poznawania kolejnych miejsc, znienawidziła loty i krótkie pobyty w nawet najbardziej egzotycznych zakątkach świata.

Podróżowanie z dziećmi

Fot. materiały prasowe

Lekarstwem na niechęć do wyjazdów okazały się dopiero podróże w towarzystwie dzieci - Julka i Kaliny. Modelka zobaczyła, jak ekscytujące i pouczające są dla nich wyjazdy i sama na nowo je pokochała. Teraz, bardzo często, cała rodzina rusza na wyprawy.

Na spotkaniu Akademii 5. 10. 15., które poświęcone było bezpieczeństwu podczas wakacji, Kamila Szczawińska opowiedziała o tym, jak przygotowuje swoje dzieci do wyjazdów. Przede wszystkim ustala z nimi zasady i kodeks, który obowiązuje na wakacjach. Poza tym, przez cały rok uczą się one pływać i przyswajają podstawy języka kraju, do którego się wybierają.

Bezpieczeństwo podczas wakacji

Fot. materiały prasowe

Oprócz Kamili Szczawińskiej, gośćmi trzeciej edycji konferencji Akademii 5. 10. 15., byli pediatra - dr Łukasz Durajski, specjalistka Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę - Małgorzata Ćwiek oraz rzecznik warszawskiego WOPR i ratownik - Michał Czernicki. Spotkanie jak zwykle poprowadziła psycholog Małgorzata Ohme.

Eksperci opowiedzieli o tym, na co zwrócić uwagę podczas przygotowań do wakacyjnego wyjazdu oraz na co uważać już podczas urlopu. Dr Łukasz Durajski radził, co powinno znaleźć się w podróżnej apteczce i przypominał o kontrolnej wizycie lekarskiej przed wyjazdem. Z kolei Michał Czernicki ostrzegał przed pozostawianiem dzieci bez opieki nad wodą i nieodpowiedzialnych zabawach na kąpieliskach. Mówił też, jak prawidłowo wezwać pomoc do tonącego czy ofiary nieszczęśliwego wypadku.

O nieco innych zagrożeniach mówiła Małgorzata Ćwiek, która opowiadała o niebezpieczeństwach, które czyhają na dzieci w internecie. Radziła, jak ochronić je przed niewłaściwymi treściami czy osobami, które mogą chcieć je wykorzystać lub im zaszkodzić.

Fot. materiały prasowe

Spotkanie było kulminacją akcji informacyjnej dla rodziców "Bezpieczne wakacje z 5. 10. 15." W jej ramach wydano e-booka, w którym znajdziemy teksty gości wypowiadających się na konferencji. Książkę można pobrać za darmo TUTAJ.

Więcej rad dotyczących wychowywania dzieci i informacji o samej akcji, znajdziecie na stronie www.51015kids.eu/blog.

Materiał powstał we współpracy z marką 5. 10. 15.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?