Zygmunt i Filip Chajzer, Viva! 26/2005
Fot. Piotr Porebsky
O TYM JEST GŁOŚNO

Filip Chajzer uratował życie ojcu. Zygmuntowi Chajzerowi wycięto zmianę nowotworową

„To jest cud…”, wyjawił znany prezenter

Rafał Kowalski 18 marca 2021 14:03
Zygmunt i Filip Chajzer, Viva! 26/2005
Fot. Piotr Porebsky

Kilka miesięcy temu Filip Chajzer włączył się w akcję promowania badań profilaktycznych jąder. I choć tysiące mężczyzn skorzystało z rad prezentera, w tym samym czasie bardzo trudno było przekonać do wizyty u lekarza jego ojca. W końcu jednak Zygmunt Chajzer udał się na badania. Medycy wykryli niespodziewanie niebezpieczną zmianę nowotworową nerki, która w listopadzie 2020 roku została wycięta. O zabiegu w najnowszym wywiadzie opowiedział syn dziennikarza.

Filip Chajzer o operacji wycięcia guza nerki u ojca

W rozmowie z Michałem Misiorkiem Filip Chajzer wrócił wspomnieniami do końcówki zeszłego roku. Wtedy to też, po wielu namowach, tata dziennikarza TVN udał się na profilaktyczne oględziny do szpitala. „Mówił, że dobrze się czuje i nie będzie chodził na żadne badania. No więc zacząłem mu wyjaśniać, jak bardzo to jest ważne. Jeden raz, drugi, trzeci, aż w końcu dał się namówić. I okazało się, że znaleźli mu coś w tak wczesnym stadium, że ta historia od samego początku miała swój happy end. Zlecono mu badania i skierowano go na operację, która, ze względu na pandemię, trochę przesunęła się w czasie”, opowiadał w Plejadzie gospodarz Dzień Dobry TVN.

Dziś pewne już jest, że Filip Chajzer uratował życie i zdrowie taty. Wykryte w nerkach zmiany okazały się rakiem. „I to jest cud! Ojciec nie miał żadnych objawów, nie skarżył się na żadne dolegliwości, a tu proszę. Ten nowotwór, gdy zostanie wcześnie wykryty, jest w stu procentach wyleczalny. A gdy już daje o sobie znać i zaczynamy się gorzej czuć, jest już niestety za późno", wyznał w tym samym wywiadzie Filip Chajzer.

Filip Chajzer, Zygmunt Chajzer po operacji
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Jak po operacji czuje się Zygmunt Chajzer?

Znany dziennikarz - jeszcze pod koniec roku - dwa tygodnie po zabiegu opowiedział dziennikarzom, jak się czuje. „Miałem usunięte szwy, wszystko goi się dobrze. Odstawiłem już leki przeciwbólowe, nasenne i tak dalej. Funkcjonuję w miarę normalnie. To była duża operacja i duże cięcie. To jeszcze trochę pobolewa, ale poruszam się normalnie, funkcjonuję normalnie. Operacja poszła dobrze, wszystko w porządku, także wszystko jest na dobrej drodze”, przyznał w Dzień Dobry TVN.

ZOBACZ TEŻ: Marzena Rogalska zastąpi w Dzień Dobry TVN Filipa Chajzera? Jest komentarz prezentera!

Kolejne tygodnie przynosiły tylko jeszcze większą poprawę. „Wszystko fajnie się goi. Nie mam żadnych dolegliwości, czuję się świetnie”, opowiadał Zygmunt Chajzer Faktowi 3 miesiące po operacji. „Guz został wychwycony w "dobrym momencie" kiedy nie był jeszcze poważnym zagrożeniem. Kolejne badanie mam po 6 miesiącach od zabiegu, czyli w maju”, przyznał.

Życzymy wszystkiego, co najlepsze. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…