Norbi
Fot. VIPHOTO/EastNews
Z ŻYCIA GWIAZD

Kilka sklepów z pączkami, trzy żony i ogromne zarobki… Tak na co dzień żyje Norbi!

Kim jest nowy prowadzący „Jaka to melodia?”?

Rafał Kowalski 24 sierpnia 2018 10:58
Norbi
Fot. VIPHOTO/EastNews

Choć Norbi, a właściwie Norbert Dudziuk, jest na scenie muzycznej już 21 lat, to od wydania piosenki Kobiety są gorące chyba nigdy nie było o nim głośniej, niż teraz. A wszystko za sprawą nowej zawodowej roli wokalisty, którą będzie prowadzenie odświeżonej odsłony programu Jaka to melodia w Telewizji Polskiej. Jak wyglądała droga Norbiego do kariery i czym zajmuje się poza muzykowaniem? Sprawdziliśmy!

Norbi - jak wygląda jego życie prywatne?

46-letni Norbert Dudzik urodził się drugiego maja 1972 roku w Ostródzie, ale od małego związany był w Olsztynem. Mama wokalisty była pedagogiem muzycznym, zaś tata pełnił funkcję kierownika administracyjnego w Olsztyńskich Zakładach Graficznych. Prywatnie muzyk tworzy szczęśliwy związek z Marzeną Chełmińską, bizneswoman z Radomia. Para pobrała się w marcu 2016 roku. Pani Marzena to trzecia żona gwiazdora. Muzyk ma już jedno dziecko z poprzedniego związku, ale w jednym z niedawnych wywiadów wyznał, że chciałby jeszcze raz zostać tatą...

Młodość Norbiego

Norbi od najmłodszych lat był związany z muzyką. Przez wiele lat gwiazdor pobierał lekcji gry na skrzypcach, co dziś uważa za największą zmorę dzieciństwa. „Starzy mnie do tego zmuszali. Koledzy grali w piłkę, jeździli na rowerach, siedzieli na ławce, a ja musiałem męczyć sąsiadów grając na tych skrzypcach. Kumple wołali na mnie Janko Muzykant, to było żenujące. A same skrzypce to kierat. […] Ciężki kawałek chleba, ale potem w przyszłości coś mi to jednak dało”, mówił Norbi w wywiadzie dla portalu Weszło. Piosenkarz ukończył szkołę muzyczną drugiego stopnia, mama zaś jest obecnie jedną z jego największych fanek. „Dzisiejsza jego muzyka mi się bardzo podoba. Wszystko znam”, zapewniała Elżbieta Dudziuk w programie Uwaga telewizji TVN.

Jako nastolatek Norbi dorabiał sobie na dwa sposoby. Po pierwsze jeździł z kolegami na plantację truskawek mieszczącą się pod Olsztynem i tam zbierał owoce. A po drugie dbał o oprawę muzyczną na... pogrzebach! Podobno za 30 minut grania smutnych melodii otrzymywał 50 złotych, co po kilku ceremoniach dawało gwiazdorowi sumę, za którą mógł spełniać swoje ówczesne marzenia. W jednym z wywiadów piosenkarz przyznał, że za pierwsze zarobione pieniądze pojechał na kolonie na Węgry.

Czytaj też: Czy córka Norbiego wkroczy do show-biznesu? „W moje ślady lepiej niech nie idzie”

Kariera muzyczna Norbiego

W latach dziewięćdziesiątych Norbi pracował w Radiu Olsztyn. W pewnym momencie dziennikarskiej kariery przyszła jednak do niego propozycja nagrania płyty. „Norbas z Radia Olsztyn pojechał do Warszawy z reklamóweczką i podpisał kontrakt. Pamiętam pod Pałacem Kultury wysiadłem. Kumpel po mnie przyjechał dużym fiatem i u niego spałem na podłodze, pod kocem. Potem podjechałem do wytwórni i powiedzieli: dobrze synu, nagrywaj”, opowiadał Norbi w programie TVN.

Od tamtego momentu wszystko potoczyło się błyskawicznie. W 1997 roku muzyk wydał swoją pierwszą płytę Samertajm, która szybko okazała się sukcesem. Krążek zdobył nagrodę Fryderyka w kategorii Album roku, a sam Norbi był nominowany jeszcze w kategorii Fonograficzny debiut roku. Największą sławę przyniósł piosenkarzowi utwór Kobiety są gorące, ale publiczność pokochała też piosenki: Rozkołysz się, Nie zaczepiaj mnie czy Pokręciło się w głowie. Dziś na swoim koncie wokalista ma pięć płyt, z czego ostatnią wydał w 2005 roku.

Norbiemu nie przeszkadza to jednak w regularnym koncertowaniu. Jak sam przyznaje, w jednym miesiącu ma około 12 występów. Ile na nich zarabia? „Mam dość niską cenę w stosunku do kolegów. Norbiego można mieć za 10, 8, 7 tysięcy złotych, gdzie moi koledzy biorą 20–30 tysięcy. Więc bardzo łatwo mnie sprzedać”, mówił w rozmowie z Faktem. Łatwo więc wykonać odpowiednie działanie, by obliczyć, że Norbi jest milionerem.

Swego czasu gwiazdor sprawdził się także jako prowadzący teleturnieje Fabryka gry, No to gramy! i Salon gier, emitowane na antenie telewizji TVN i nieistniejącym już TVN Gra. Z kolei już niedługo na antenie TVP 1 zobaczymy pierwsze odcinki programu Jaka to melodia, które poprowadzi Norbi. Co ciekawe, poza pracą na scenie i antenie, Dudziuk jest właścicielem kilku klepów z pączkami! Wyroby wokalisty można kupić między innymi w Inowrocławiu czy Kielcach.

Jesteśmy ciekawi, co przyniesie Norbiemu większą satysfakcję... Spokojne prowadzenie słodkiego biznesu czy prestiżowa, acz stresująca rola zastąpienia Roberta Janowskiego w Jakiej to melodii. Czekacie na pierwsze odcinki z wykonawcą przeboju Kobiety są gorące 

Norbi, ramówka TVP
Fot. Jacek Dominski/REPORTER/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.