Żona Kim Dzong Una, Ri Sol Dżu, Ri Sol Ju
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Tajemnicza żona przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una pojawiła się publicznie!

Kim jest Ri Sol-ju?

Gabriela Czernecka 29 marca 2018 19:00
Żona Kim Dzong Una, Ri Sol Dżu, Ri Sol Ju
Fot. East News

O żonie dyktatora Korei Północnej wiadomo naprawdę niewiele. Żona Kim Dzong Una rzadko pojawia się publicznie, a każde jej wyjście jest doszczętnie odnotowywane przez media. Gdy po raz pierwszy pojawiła się u jego boku myślano, że jest jego… kochanką! Wczoraj zakończyła się wizyta Kim Dzong Una w Chinach, gdzie towarzyszyła mu żona. Kim jest Ri Sol-ju?

Kim jest żona Kim Dzong Una, Ri-Sol-Ju?

Zagraniczne media dokładnie liczą każde jej publiczne wyjście. Od 2014 roku do 2016 widywana była publicznie dokładnie 40 razy. Gdy nie pokazywała się przez siedem miesięcy spekulowano, co się z nią dzieje. Mówiono o ciąży, ciężkiej chorobie, a nawet… egzekucji, w końcu Kim Dzong Un znany jest z krwawych decyzji (w 2016 roku skazał na śmierć wuja). Nic dziwnego, że odkąd w 2012 roku pojawiła się u boku Kim Dzong Una, media śledzą każdy jej krok.

Pierwszą damą Korei Północnej Ri Sol Ju internauci interesują się w takim samym stopniu, co jej mężem. Co ciekawe, jej postać owiana jest tajemnicą. O Ri Sol-Ju wiadomo niewiele. Koreańska Wikipedia podaje, że urodziła się we wrześniu 1989 roku, jej mama jest lekarzem ginekologiem, a ojciec dziekanem lokalnego uniwersytetu. Żona Kim Dzong Una ukończyła szkołę artystyczną. Przez pewien czas wiodła karierę piosenkarki w zespole Pochonbo.

Dlaczego żona Kim Dzong Una nie pokazuje się publicznie?

Po raz pierwszy pojawiła się publicznie u boku Kim Dzong Una w 2012 roku, a wszyscy myśleli, że jest jego… kochanką. Nie wiadomo nawet dokładnie, kiedy para się pobrała. Niektóre źródła podają, że ślub miał miejsce w 2009 roku, a rok później na świat przyszło ich pierwsze dziecko.

Inne media podają jednak, że ich pierwsze spotkanie miało miejsce w 2010 roku podczas koncertu muzyki klasycznej. Drugie dziecko pary (córka Kim Ju-ae) przyszło na świat w 2013 roku. Według południowokoreańskiego wywiadu Ri Sol Ju urodziła w 2017 roku trzecie dziecko, ale północnokoreańskie media nie podawały tej informacji.

Tajemnicze zaginięcie Ri Sol Ju

Ri Sol Ju wyróżnia się na tle swoich rodaczek. Ubiera się elegancko, stylowo, ale bardzo skromnie. Zawsze zakłada spódnice przed kolana, jako jedyna towarzyszka dyktatora Korei Północnej, zdecydowała się na krótką fryzurę. Choć w naszym kraju jej wygląd niczym by się nie wyróżniał, to dla północnokoreańskich kobiet jest prawdziwą ikoną stylu. 

Żona Kim Dzong Una rzadko pojawia się publicznie. Zagraniczne media piszą nawet o jej tajemniczych zaginięciach. Gdy w 2015 roku po czterech miesiącach nieobecności pojawiła się na trybunach meczu piłki nożnej w Pjongjangu, wywołała spore poruszenie. Teraz towarzyszyła mężowi podczas wizyty w Chinach, gdzie wszyscy zachwycali się jej urodą. Dlaczego Kim Dzong Un nie pokazuje żony publicznie? 

Dla nas z pewnością jest to coś nietypowego, ale dla obywateli Korei Północnej utrzymywanie związku w sekrecie nie jest czymś zaskakującym. Poprzedni przywódcy, Kim Ir Sen i Kim Dzong II, czyli dziadek i ojciec Kima również nie pokazali swoich żon publicznie.  

Żona Kim Dzong Una, Ri Sol Dżu, Ri Sol Ju
Fot. East News

Żona Kim Dzong Una, Ri Sol Dżu, Ri Sol Ju
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.