O TYM JEST GŁOŚNO

Tak wygląda legendarny Wielki Brat! Kim jest Jarosław Ostaszkiewicz?

To jego głos towarzyszył uczestnikom „Big Brothera”

Rafał Kowalski 15 marca 2019 19:51
Jarosław Ostaszkiewicz, Wielki Brat
Fot. AKPa

Osiemnaście lat temu ogromna część Polaków zastanawiała się, do kogo należy głos Wielkiego Brata, który czuwał nad losami uczestników debiutującego wtedy w TVN Big Brothera. Stacja długo utrzymywała, że najbardziej tajemnicza postać show została wykreowana komputerowo i nie istnieje. Po zakończeniu trzeciej edycji programu okazało się bowiem, że to nieprawda. Kilku milionom widzów zdradzono, jak wygląda Wielki Brat. To Jarosław Ostaszkiewicz. Kim jest?

Kto jest Wielkim Bratem w programie Big Brother? Historia Jarosława Ostaszkiewicza

Stacja TVN dość szybko, bo już w 2002 roku przedstawiła widzom wizerunek Wielkiego Brata. Telewizja wiedziała prawdopodobnie, że kolejna edycja show długo się nie odbędzie, więc można było zdradzić widzom najbardziej ekscytującą zagadkę programu. Ówczesny prowadzący finał 3. edycji Big Brothera po ogłoszeniu werdyktu widzów, zaprosił do studia Wielkiego Brata. Okazał się nim nieznany wtedy dla publiczności Jarosław Ostaszkiewicz. Po zaprezentowaniu jego niskiego głosu w studiu telewizyjnym, nikt z tam obecnych nie miał wątpliwości, że na scenie stoi właściwa osoba.

Zanim Jarosław Ostaszkiewicz trafił do produkcji TVN, ukończył wydział reżyserii teatralnej na PWST w Warszawie oraz wydział filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowcy wspominali go jako bardzo dobrego ucznia. „Jarek był jednym z moich najlepszych studentów w grupie, a konkurencja była dość spora. Rzeczywiście był wybitny, wyróżniał się na tle całego roku”, mówił w rozmowie z Na Temat kulturoznawca i nauczyciel Ostaszkiewicza, Mirosław Pęczak. Dodał też, że od początku jego podopieczny chciał być reżyserem telewizyjnym i teatralnym. Od tego zaczynał karierę zawodową i nawet nieźle się zapowiadał. Tyle że później stało się coś, czego do końca nie rozumiem. On postanowił pójść w kierunku popkultury mediów”, dodał wykładowca.

W swoim życiu Jarosław Ostaszkiewicz pracował w Teatrze Dramatycznym a także w jednym z opolskich teatrów. Realizował też wiele znanych programów: Fabrykę gwiazd, Oko za oko czy Mamy cię. To także on tworzył kolejne edycje Big Brothera, które emitowane były w TV4. Widzowie mogą też pamiętać charyzmatycznego Wielkiego Brata z prowadzenie teleturnieju Kłamca. Ostatecznie, od kilku lat Jarosław Ostaszkiewicz związany jest z TVP, gdzie do 2018 reżyserował Studio Polska w TVP Info, a następnie awansował na stanowisko kierownika redakcji publicystyki i reportażu TVP Info.

Czy w nowej edycji Big Brothera, którego premiera już w niedzielę w TVN7 znów usłyszymy głos Jarosława Ostaszkiewicza? Dużo wskazuje na to, że nie… Widzów ma czekać ogromna niespodzianka związana z tym, kto tym razem poprowadzi uczestników przez 91 dni trwania show… Nie możemy się doczekać! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez BigBrotherPolska (@bigbrotherpolska_)

Jarosław Ostaszkiewicz, Wielki Brat
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Wideo

Marka 5.10.15. przełamuje tabu i porusza bardzo ważny temat! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Po raz pierwszy Joanna Krupa z mamą! Rozmawiają o kobiecości, mężczyznach i… mężach!