TATU, Julia Wołkowa, Lena Katina
Fot. East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Jak wyglądają i co dziś robią Julia Wołkowa i Lena Katina z zespołu t.A.T.u?

Jedna z nich zupełnie nie przypomina siebie...

Ksenia Krasko 22 lipca 2020 16:25
TATU, Julia Wołkowa, Lena Katina
Fot. East News

Dwadzieścia lat temu były jednym z najpopularniejszych zespołów nie tylko w Rosji, ale również w Polsce. Skandaliczna grupa t.A.T.u, czyli Julia Wołkowa i Lena Katina, zrewolucjonizowała świat muzyki. W 2011 roku dziewczyny się rozeszły, a późniejsze próby ponownego zjednoczenia kończyły się niepowodzeniem. Jak dziś wyglądają słynne Tatuszki, jak nazywają je fani, i czym się zajmują?

Zespół t.A.T.u Julia Wołkowa i Lena Katina

Grupa t.A.T.u została stworzona przez scenarzystę reklam Iwana Szapowałowa i kompozytora Aleksandra Wojtynskiego. W 1999 roku przeprowadzili casting, w wyniku którego pierwszą solistką zespołu została Lena Katina. Nagrała kilka utworów, w tym Jugosławię, potępiająca bombardowanie kraju przez Stany Zjednoczone.

Iwan Szapowałow postanowił dodać do zespołu jeszcze jedną wokalistkę. Katina sama zaproponowała, aby była to Julia Wołkowa, która również brała udział w castingu. Poznały się zresztą wcześniej, ponieważ obie występowały w dziecięcym zespole wokalno-instrumentalnym Nieposiedy. Julia miała wtedy 14 lat, a Lena – 15.

Po dołączeniu Wołkowej, producenci wpadli na pomysł, aby zasugerować, że dziewczyny są lesbijkami. Hity Nas nie dogonyat i Ja soszla s uma dość otwarcie wskazywały na związek nastolatek, a odważne teledyski szokowały widzów stacji muzycznych.

Na koncertach i imprezach branżowych trzymały się za ręce i całowały, przekonując o swojej miłości miliony fanów. Zresztą nazwa grupy, jak tłumaczono później, oznaczała „Ta kocha tą” (Ta Lyubit Tu). Ojciec Leny, Siergiej Katin – blisko związany z przemysłem muzycznym – stwierdził kiedyś, że „nietradycyjna orientacja seksualna była trafnym obrazem scenicznym”.

Chociaż po rozpadzie zespołu Katina i Wołkowa kilka razy pojawiły się razem na scenie, teraz nie ukrywają, że nie są sobie szczególnie bliskie, dlatego nie ma mowy o wznowieniu występów pod nazwą t.A.T.u.

Zespół t.A.T.u jak dzisiaj wyglądają i co robią? Zdjęcia

Kariera solowa Leny Katinoj była bardziej udana niż jej koleżanki z zespołu. W 2005 roku wyjechała do USA, gdzie nagrała kilka płyt, a w 2015 wróciła do Rosji, wyszła za mąż i urodziła syna Aleksandra. Dziś ponownie jest singielką. Z powodzeniem kontynuuje karierę muzyczną i latem 2019 roku wydała nowy album.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lena Katina (@lenakatina)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lena Katina (@lenakatina)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Flashback 21 год назад.. 🌬 В этот день состоялась моя первая фотосессия, которая впоследствии привела к созданию группы Тату. Удивительно, как один день может изменить твою жизнь навсегда 🙏🏻 Я очень благодарна всем, кто много лет работал с нами, и отдельное спасибо всем нашим поклонникам, которые любят нас и слушают наши альбомы!❤️ #тату It’s been exactly 21 years since my first photoshoot, which led to creating Tatu band! That day changed my life forever and I am super happy about it! I’m very grateful to all the people, who worked with us those years!🙏🏻 And I wanna say THANK YOU to all the fans all over the world, who still love us and listen to our music!❤️ #tatu photo by Rankin

Post udostępniony przez Lena Katina (@lenakatina)

Julia Wołkowa mieszka w Moskwie. W 2018 roku wyszła za mąż po raz drugi, jednak szczegóły uroczystości i imię pana młodego są starannie ukrywane. Z poprzednich związków ma dwójkę dzieci – 16-letnią Wiktorię oraz 13-letniego Samira.

W 2012 roku pokonała raka tarczycy, ale podczas usuwania guza lekarze uszkodzili jej nerw głosowy. Z tego powodu straciła głos, jednak najnowsze doniesienia rosyjskiej prasy sugerują, ze niedawno poddała się drugiej, tym razem udanej operacji.

Wołkowa próbuje działać solo, ale fani oraz media znacznie częściej mówią o jej uzależnieniu od operacji plastycznych niż o nowych sukcesach muzycznych. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.