Joe Biden
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Lady Gaga zaśpiewa hymn, Tom Hanks poprowadzi program. Plejada gwiazd na inauguracji Joego Bidena

Arcyważna uroczystość już dzisiaj!

Gabriela Czernecka 20 stycznia 2021 09:14
Joe Biden
Fot. Getty Images

Uroczyste zaprzysiężenie Joego Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych odbędzie się już dziś 20 stycznia 2020 roku o godzinie 17:00 czasu polskiego. Jak zawsze wieczór uświetni plejada gwiazd muzyki, ale ta inauguracja będzie kompletnie inna niż w przypadku poprzednich prezydentów. Po ceremonii nie będzie uroczystego balu. Kto wystąpi, a kto poprowadzi cały program? Poznajcie szczegóły. 

Inauguracja Joego Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych

Dziś, w środę 20 stycznia 2021 roku Joe Biden zostanie uroczyście zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ze względu na epidemię koronawirusa inauguracja będzie wyglądała nieco inaczej niż w przypadku pozostałych prezydentów. Będzie mieć nieco okrojony charakter. Zabraknie uroczystego balu, za to wyemitowanie zostanie 1,5 godzinny gwiazdorski program, który będzie transmitowany przez największe stacje telewizyjne. Świadkami zaprzysiężenia będzie więc „jedynie” kilkaset osób, a nie jak w przypadku poprzednich lat. Telewizyjne show poprowadzi aktor Tom Hanks.

Tom Hanks
Fot. Getty Images

Podczas ceremonii amerykański hymn odśpiewa Lady Gaga. Wokalistka wspierała kandydata demokratów w kampanii prezydenckiej. Na ostatni dzień przed wyborami wokalistka w jednym ze Stanów zaśpiewała kilka swoich piosenek, skrytykowała Trumpa i zachęciła do głosowania na Bidena: „To wasza szansa, żeby zagłosować przeciwko Donaldowi Trumpowi, czyli człowiekowi, któremu wydaje się, że jego słowo zezwala mu na złapanie waszych córek, sióstr, matek czy żon za dowolną część ciała. Głosujcie na Joego. To dobry człowiek”, powiedziała wówczas.

Lady Gaga
Fot. Getty Images

Podczas wieczoru swoje muzyczne umiejętności będą mieli okazję zaprezentować także Jennifer Lopes, Justin Timberlake, Jon Bon Jovi czy Demi Lovato. Komitet prezydenta elekta Joego Bidena podkreślił, że ten wieczór ma uczcić początek „nowej drogi narodu ku zjednoczonej Ameryce”. 

Przypomnijmy, że ustępujący prezydent Donald Trump zapowiedział, że nie weźmie udziału w inauguracji Joego Bidena na Kapitolu. Będzie pierwszym prezydentem od czasu Andrew Johnsona (zakończył swoją kadencję w 1869 roku), który nie stawi się na zaprzysiężeniu następcy.

Transmisja uroczystości w polskiej telewizji rozpocznie się o godzinie 17:00 naszego czasu. 

Jennifer Lopez
Fot. Getty Images

Podsumowanie 2020 na świecie, Joe Biden i Kamala Harris
Fot. Drew Angerer/Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!