Kate i William
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Zmarł bliski członek rodziny księżnej Kate i księcia Williama. Miał zaledwie dziewięć lat...

Książęca para zamieściła poruszający post

Gabriela Czernecka 23 listopada 2020 12:51
Kate i William
Fot. Getty Images

Brytyjska rodzina królewska pogrążona w żałobie. Księżna Kate i książę William podzielili się z fanami na Instagramie smutną wiadomością. Para dodała post, w którym poinformowała o śmierci domownika. Miał zaledwie dziewięć lat…

Odszedł ukochany pies Kate i Williama Lupo

Książęca para Cambridge to najpopularniejsza para Windsorów młodego pokolenia. Każda wiadomość na temat ich prywatnego życia jest na wagę złota, nic więc dziwnego, że narodziny trójki ich dzieci świętowane były przez cały kraj. Dziś młode małżeństwo chętnie dzieli się fotografiami George’a, Charlotte i Louisa, a te wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Sporą popularność zdobyli też pozostali domownicy, w tym czworonożny pupil, Lupo. Pies Kate i Williama szybko stał się pełnoprawnym członkiem rodziny. Miał nawet okazję zadebiutować na oficjalnych fotografiach zarówno z okazji pierwszych, ale i trzecich urodzin księcia George’a. Towarzyszył także Kate w sesji dla Vogue’a.

Rodzina Cambridge właśnie podzieliła się smutną wiadomością. „Niestety w miniony weekend odszedł nasz kochany pies Lupo. Od dziewięciu lat był w sercach naszej rodziny i będziemy za nim bardzo tęsknić”, napisali na koncie na Instagramie Kate i William. Czarny cocker spaniel o imieniu Lupo (wilk w języku włoskim) towarzyszył parze od 2011 roku. Dołączył do rodziny dzięki Williamowi, który podarował go żonie na jej trzydzieste urodziny. Po pałacu Kesington krąży plotka, że to właśnie Lupo pomógł rodzinie wybrać imię dla najstarszego syna Kate i Williama. Na podłodze para porozrzucała karteczki, na których wypisano męskie imiona, a piesek miał zatrzymać się właśnie przy tej z imieniem „George”.

Co ciekawe, mamą Lupo była Ella, pies należący do rodziców Kate. Lupo był także bratem dla Zulu, Inki i Luny, których właścicielem od lat jest James Middleton, brat księżnej. Nic więc dziwnego, że na jego Instagramie również pojawił się poruszający wpis o odejściu Lupo: „Nic nie jest w stanie przygotować się na odejście psa. Dla tych, którzy nigdy nie mieli czworonożnego pupila, trudno może być zrozumieć tę stratę. Jednak Ci, którzy kochali psa, znają prawdę: to nie tylko domowe zwierzę, ale to członek rodziny, najlepszy przyjaciel, lojalny towarzysz, nauczyciel i terapeuta”, napisał pod fotografią Lupo James Middleton. 

Rodzina królewska słynie ze swojej miłości do zwierząt. Meghan i Harry w 2018 roku adoptowali labradora, Pulę. Królowa Elżbieta II miała z kolej w swoim życiu tak wiele psów rasy corgi, że biografom trudno je zliczyć. Ostatni z linii ukochanych psów corgi zmarł w 2018 roku.  

Pies Kate i Williama, Savanah Philips
Fot. HUSSEIN ANWAR/SIPA/EAST NEWS

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.