Królowa Elżbieta II w żałobie
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II zrozpaczona. Straciła najbliższego przyjaciela...

Z Vulcanem łączyła ją niezwykła więź...

Gabriela Czernecka 4 grudnia 2020 12:49
Królowa Elżbieta II w żałobie
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II niedawno straciła jedną z najbliższych przyjaciółek, a teraz przeżywa kolejną stratę. Odszedł jeden z ukochanych psów monarchini, Vulcan. Łączyła ich niezwykła więź…

Odszedł Vulcan, ukochany pies królowej

W ostatnich dniach z otoczenia królowej dopływają do nas same smutne wiadomości. W środę media podały informację o śmierci przyjaciółki Elżbiety II, lady Celii Vestey. Matka chrzestna księcia Harry’ego zmarła w wieku 71 lat. Była bliska nie tylko sercu królowej, ale i Harry’ego, który nazywał ją swoją drugą mamą. Niestety okazuje się, że dziś odszedł kolejny z bliskich członków rodziny królewskiej. Królowa z ogromnym smutkiem pożegnała ukochanego psa Vulcana. Był wieloletnim pupilem monarchini i jednym z jej najbardziej oddanych przyjaciół. 94-letnia królowa ma przy sobie jedynie Candy, która również jest już w zaawansowanym wieku. Najprawdopodobniej niebawem także opuści królową.

W sercu królowej corgi mają szczególne miejsce. Pierwszego otrzymała od ojca w 1933 roku, gdy miała zaledwie siedem lat. „Królewską linię piesków corgi zapoczątkowała krzyżówka krewskiego Dookiego z hrabstwa Pembrokeshire z nieśmiałą Jane”. Dziś nie sposób nie kojarzyć królowej z jej ulubionymi psiakami, ale po salonach Pałacu Buckingham, gdzie najczęściej przebywa królowa, paradują także psy innej rasy, dorgi, czyli wynik krzyżówki corgi z jamnikiem księżniczki Małgorzaty o imieniu Pipkin. Z tego związku narodziło się czworo szczeniąt - Berry, Cider, Candy i Vulcan.

Królowa Elżbieta II corgi, dorgi
Fot. Getty Images

W 2018 roku zmarło ostatnie corgi, Willow. Była u boku królowej przez 15 lat i należała do 14 pokolenia psów na królewskim dworze. Dziś poinformowano o śmierci Vulcana. To właśnie Vulcan oprócz Willow miał okazję towarzyszyć królowej na sesji zdjęciowej w 2016 roku dla Vanity Fair, którą wykonała Annie Leibovitz. Była to sesja z okazji 90. urodzin królowej. Monarchini nie mogła więc pozować w lepszym towarzystwie, jak ze swoimi ukochanymi psami.

Wszystkie psy królowej chowane są na wzgórzu przy zamku Windsor. Każdy z nich otrzymuje własny nagrobek z imieniem, datą śmierci i indywidualnym podpisem „Wierny towarzysz Królowej”. 

Królowa Elżbieta II corgi, dorgi
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.