Tomasz Sekielski, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Tomasz Sekielski ogłosił premierę kolejnego filmu. O czym będzie Zabawa w chowanego?

Znamy szczegóły

Rafał Kowalski 24 lutego 2020 16:00
Tomasz Sekielski, VIVA! nr 11, maj 2019
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Po głośnej premierze Tylko nie mów nikomu, która odbyła się 11 maja 2019 roku, przyszedł czas na kolejny film braci Siekielskich. Tomasz i Marek zapowiedzieli właśnie, że druga produkcja - zrealizowana dzięki środkom wpłaconym przez internautów - ujrzy światło dzienne 28 marca. O czym będzie Zabawa w chowanego?

Kolejny film o pedofilii w kościele Tomasza i Marka Sekielskich. Premiera na Youtube

Tomasz Sekielski potwierdził informację podaną przez Wirtualne Media, że 28 marca w serwisie YouTube będzie można po raz pierwszy zobaczyć film Zabawa w chowanego. Produkcja została nakręcona po tym, jak udało się ukończyć internetową zbiórkę pieniężną. Na stworzenie dokumentu potrzebnych było 120 tysięcy złotych. To około 4 razy mniej, niż kosztowało Tylko nie mów nikomu. Film sfinansowany przez internautów kosztował ponad 450 tysięcy złotych.

Zabawa w chowanego ma mieć trochę inną formułę, niż poprzednia produkcja. Tym razem twórcy przedstawią historię tylko jednego duchownego. Będzie to jednak kapłan, który skrzywdził wiele osób. Bracia Sekielscy zdają sobie sprawę, że konkurencyjny dokument przygotowuje Sylwester Latkowski dla TVP. Publicysta i reżyser chce pokazać na ekranie, jak wygląda pedofilia wśród polskich elit. „Wiem, że wielu z was niecierpliwie czekało. Czeka też, jak czytam w prasie branżowej, Jacek Kurski, aby w jakiś sposób przykryć nasz film. Myślę, że będzie to film na tyle ważny, mocny, że nawet jeśli Jacek Kurski stanie na głowie, zaklaszcze stopami, to nie przykryje tego, co w filmie pokażemy”, mówił Tomasz Sekielski w relacji live opublikowanej na Facebooku.

W planach braci Sekielskich są jeszcze minimum dwie produkcje – jedna to trzecia część dot. pedofilii w kościele. Twórcy chcą odpowiedzieć na pytanie – jak wiele o przekraczaniu granic przez księży wiedział Jan Paweł II. Z kolei drugi dokument, który jest w przygotowaniu, będzie o aferze związanej ze SKOK Wołomin.

Czekacie na któryś z tych filmów? Internauci zapowiadają, że Zabawa w chowanego powtórzy sukces Tylko nie mów nikomu, które do tej pory zanotowało prawie 24 miliony wyświetleń. 

Tomasz Sekielski, Anna Sekielska, Ann i Tomasz Sekielscy, Viva! 2/2020
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.