Dawid Woskanian, VIVA! 3/2020
Fot. Zdjęcia Zosia Promińska
Z ŻYCIA GWIAZD

Wygrał Top Model. Ma Zespół Tourette'a. Tak dziś wygląda życie Dawida Woskaniana

Jak zmieniło się życie modela od czasów wygranej? 

Dorota Falkowska 8 maja 2022 13:14
Dawid Woskanian, VIVA! 3/2020
Fot. Zdjęcia Zosia Promińska

Dawid Woskanian w 2019 roku został ósmym zwycięzcą programu Top Model. Fotogeniczność i opanowanie na wybiegu — te dwie cechy zachwyciły jurorów i widzów oraz wyróżniły go na tle reszty uczestników. Model miał utrudnione zadanie, ponieważ poza stresem, który zazwyczaj towarzyszy każdemu nowicjuszowi w programie, Dawid udowadniał, że potrafi opanować emocje i zespół Tourette’a, na który cierpi od dziecka. Jak zmieniło się jego życie od czasów wygranej i jak dziś wygląda były laureat popularnego show? Dawid przeszedł sporą metamorfozę!

Wygrał Top Model. Ma Zespół Tourette'a. Tak dziś wygląda życie Dawida Woskaniana

Miał siedem lat, gdy wraz z rodziną zauważyli u niego pierwsze niepokojące sygnały. Lekarze konkretną diagnozę postawili dopiero dwa lata później. Przyczyną różnego rodzaju tików u Dawida był Zespół Tourette’a. „Najpierw zacząłem przygryzać język. Potem doszło do tego mruganie oczami. Ale przecież dużo dzieci ma tiki, które z czasem mijają. U mnie nie mijały. Dołączyły do tego tiki głosowe, takie krzyki. Lekarze mówili, że to nic poważnego, może nerwica. Dawali mi ziołowe leki i zapewniali, że wyleczą mnie z tego”, opowiadał model w wywiadzie dla VIVY!. 

Zobacz też: Dawid Woskanian: „Ta choroba jest wyczerpująca fizycznie. Wieczorami padam ze zmęczenia”

Do programu namówiła Dawida siostra. Sam nie widział siebie wtedy w roli modela. Interesował się sportem, a dorabiał w fabryce słodyczy. "To była taka standardowa praca w magazynie. Oczywiście nie wyobrażałem sobie tego na całe życie. To była tylko młodzieńcza praca, chciałem się trochę usamodzielnić" - zdradził Woskanian portalowi cozatydzien.tvn.pl.

Planował zostać trenerem personalnym i pewnie gdyby nie wygrana Top Model, Dawid dążyłby do zrealizowania tego marzenia. Stało się jednak inaczej. Wygrana w programie zagwarantowała mu m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych. Na co ją przeznaczył?

"Nie wiedziałem, co sobie mogę za to kupić. Nie mam specjalnych wymagań, więc postawiłem na oszczędności. Nie chciałem wydać całej kwoty w pięć minut. Nie czułem potrzeby, żeby kupować drogie samochody czy markowe ciuchy", opowiedział dla cozatydzien.tvn.pl.

Czytaj też: 10 lat temu wygrała drugą edycję Top Model. Co dziś słychać u Olgi Kaczyńskiej?

Dawid Woskanian
Fot. Zosia Promińska

Dawid Woskanian: związek

Zanim Dawid pojawił się w ósmej edycji programu, był już w związku z Weroniką. "Kiedyś myślałem: Jak ja znajdę dziewczynę, żonę? Przecież jestem taki chory, wstyd się ze mną pokazać", wyznał w magazynie VIVA!. Tymczasem z Weroniką poznali się przez internet, na... Gadu-Gadu.

"Założyłem sobie ten niemodny komunikator dla żartu. Kolega mnie namówił, bo twierdził, że można pogadać z dziewczynami. I że to nie jest jak Tinder. Spotkaliśmy się po dwóch albo trzech miesiącach regularnego pisania. (...) Zaakceptowała mnie. Zaiskrzyło", opowiadał w wywiadzie dla magazynu VIVA! Dawid Woskanian. 

Dawid Woskanian, VIVA! 3/2020
Fot. Zdjęcia Zosia Promińska

Para była ze sobą dwa lata, niestety ich relacja nie przetrwała próby czasu. Dawid, zapytany o swoją byłą partnerkę, mówił o niej w samych superlatywach. Przez cały czas trwania ich związku okazywała mu wiele wsparcia i zrozumienia. Model opowiedział też przy okazji tematu relacji, co oznacza bycie w związku z osobą z Zespołem Tourette’a. 

"Niektóre dziewczyny z pewnością nie mogą być z turetykiem, bo przeszkadzają im różne zachowania. Nie wyobrażają sobie zasypiać w łóżku obok osoby, która ma niekontrolowane ruchy, wydobywają się z jej ust dziwne odgłosy. Niektóre tiki mogą brzydzić, wyglądają dość niechlujnie, np. wystawianie języka" - opisywał w rozmowie z portalem Cozatydzien.tvn.pl. 

Dawid nie mieszka na co dzień w stolicy. W wywiadzie wyznał, że duże miasto zrobiło na nim wrażenie, ale lepiej i łatwiej żyje mu się w mniejszej miejscowości. Do Warszawy przyjeżdża regularnie, bo tu realizuje swoje projekty jako model. "Biorę udział w sesjach zdjęciowych, współpracuję z różnymi markami, co widać na Instagramie. Jednak zawsze wracam do rodziny. Lubię miejsce, w którym mieszkam, ale nie wykluczam w przyszłości wyprowadzki do większego miasta. Czas pokaże, jak życie się potoczy. Jeśli sytuacja będzie tego wymagać, podejmę kolejne wyzwanie", wyznał dla cozatydzien.tvn.pl. 

Jak dziś wygląda Dawid Woskanian?

22-latek przeszedł w ostatnich tygodniach dużą metamorfozę. Na swoim profilu na Instagramie zaprezentował się swoim obserwującym w zupełnie nowej odsłonie. Dawid zmienił swój naturalny, brązowy kolor włosów na platynowy blond. "Osiwiałem ludziska", podpisał swoje najnowsze zdjęcie. Zdania fanów modela na temat nowej fryzury są podzielone. Niektórzy woleli Dawida w naturalnej wersji, innym podoba się ta zmiana. Co o niej sądzicie?  

Dawid Woskanian, VIVA! 3/2020
Fot. Zdjęcia Zosia Promińska

Czytaj także: Katarzyna Sokołowska jest w ciąży! Pokazała zaokrąglony brzuszek

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.