Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
WSPOMNIENIE

Tak produkcja „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oddała hołd Pawłowi Królikowskiemu

Aktora uczczono w szczególny sposób

Konrad Szczęsny 8 marca 2020 11:44
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Bez niego ten program nie będzie taki sam. Paweł Królikowski zasiadał w jury „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” od jego pierwszej edycji. Niestety, 27 lutego 2020 roku media obiegła wiadomość o śmierci aktora. W pierwszym odcinku nowej serii produkcja uczciła pamięć nieżyjącego twórcy w wyjątkowo wzruszający sposób...  Tak wspominali go prowadzący: Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski.

Hołd dla Pawła Królikowskiego w Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Odcinek nowej serii programu został nagrany wcześniej, gdy Paweł Królikowski żył, o czym poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Katarzyna Skrzynecka. Jednak gdy media obiegła tragiczna wiadomość o śmierci aktora, przemontowano materiał tak, by dodać fragment upamiętniający uwielbianego przez widzów jurora.

W pierwszym odcinku 13. edycji formatu, na samym jego początku, uczczono pamięć Pawła Królikowskiego, który w fotelu jurora zasiadał przez 12 sezonów. Wyemitowano krótki materiał filmowy, prezentujący najpiękniejsze momenty aktora w show. Następnie na ekranie wyświetlony został napis „Króliku, bardzo tęsknimy. Twoja „Twarzowa rodzina”.

Nieco dłuższą formę pożegnania zamieszczono na oficjalnych profilach programu na Facebook i Instagramie. W udostępnionym materiale wypowiadają się m.in. prowadzący show, Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski.

„To będzie wyjątkowy odcinek. To pierwszy odcinek bez naszego wspaniałego Królika. Pawle, nie ma słów, które opiszą to, jak bardzo cię tutaj z nami teraz brakuje. Bardzo tęsknimy - Twoi przyjaciele z planu”, napisano.

Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski o Pawle Królikowskim

W wideo widzimy członków produkcji, jurorów oraz prowadzących, którzy stanęli na scenie. W tle na ekranie wyświetlono natomiast czarno-białe zdjęcie Pawła Królikowskiego.

„Pierwszy odcinek nowej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Pierwszy odcinek bez naszego wspaniałego przyjaciela, bez Pawła Królikowskiego, który z nami tutaj był przez wszystkie dwanaście edycji”, podkreślił wyraźnie wzruszony Piotr Gąsowski.

„Pawła nie ma, ale oczywiście liczymy na to, że Paweł gdzieś tam na górze będzie nas oglądał, będzie kibicował, trzymał kciuki i dawał same najwyższe oceny naszym uczestnikom. My możemy zapewnić, że drogi Pawle, nigdy o tobie nie zapomnimy”, dodał łamiącym się głosem Maciej Dowbor.

„Ten odcinek dedykujemy właśnie tobie. Wielkie brawa za to, że byłeś i za to, mamy nadzieję, że jesteś”, zakończył przemowę Piotr Gąsowski.

Poniżej nagranie, dokumentujące pożegnanie Pawła Królikowskiego.  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.