Fot. Studio69 / Forum
Historie miłosne

Miłość drugiej żony dodawała mu sił w walce z rakiem… Oto historia Wojciecha i Joanny Wysockich

„Wiedziałem, że mam dla kogo żyć”

Marcjanna Maryszewska 25 lipca 2022 20:05
Fot. Studio69 / Forum

Życie nie rozpieszczało Wojciecha Wysockiego - bolesny rozwód, trudna walka z nowotworem, lata samotności… I gdy już całkowicie stracił nadzieję na szczęście, los nieoczekiwanie pchnął go w ramiona pięknej, o 17 lat młodszej Joanny. Choć do tamtej pory jak ognia unikał związków w obawie przed kolejnym miłosnym zawodem, nie dał rady powstrzymać płomiennego uczucia. Zaledwie kilkanaście miesięcy później doczekali się narodzin córki, a po wygranej walce z rakiem aktor poprosił ukochaną o rękę. Oto historia niezwykłej miłości Wojciecha i Joanny Wysockich.

Tak poznali się Wojciech i Joanna Wysoccy! Historia miłości

Nim zaznał stabilizacji i spokoju, Wojciech Wysocki wcale nie miał łatwego życia. Bezkonfliktowy, spokojny aktor w młodości trafił do aresztu za nieprzychylne hasła skierowane do ówczesnej władzy po jednej z imprez… I to właśnie tam poznał swoją pierwszą żonę. Wówczas to była wielka miłość od pierwszego wejrzenia. Gdy wyszedł na wolność, związał się z piękną Małgorzatą, lecz przed ołtarzem stanęli dopiero po trzynastu latach pięknego związku. Małżeństwo przetrwało jednak jedynie rok - przez intensywną pracę w teatrze artysta nie miał zbyt wiele czasu dla domu i żony.

Na problemy w relacji małżonków nałożyły się również poważne kłopoty zdrowotne. Rozwód z Małgorzatą zbiegł się w czasie z diagnozą, która wstrząsnęła życiem aktora - Wojciech Wysocki w wieku 35 lat rozpoczął trudną walkę z nowotworem jąder.

Wojciech Wysocki, Teatr Telewizji "Nocna pora" w reżyserii Piotra Trzaskalskiego, Warszawa 26.11.2007

Fot. Robert Pałka/Forum

Choć udało mu się pokonać raka, był bardzo nieszczęśliwy… Artysta długo przeżywał rozstanie z pierwszą żoną. Zamieszkał samotnie w kawalerce, a przez kolejne lata skutecznie unikał związków w obawie przed kolejnym zawodem miłosnym. Był święcie przekonany, że już nigdy nie odnajdzie swojego szczęścia i samotność jest mu pisana… Jednak wtedy - zupełnie niespodziewanie - jego życie po raz kolejny wywróciło się do góry nogami. A stało się to w 1998 roku podczas festiwalu piosenki aktorskiej we Wrocławiu. 

Któż by się spodziewał, że w oko wpadnie mu wówczas Joanna, młodsza od aktora o 17 lat. Nie oponował, gdy bliski znajomy postanowił przedstawić go pięknej nieznajomej. „Obecny na tym festiwalu Wiktor Zborowski miał szczęśliwą rękę. Zapoznał nas i wyswatał”, zdradził aktor w rozmowie z Super Expressem. Pomoc przyjaciela okazała się nieoceniona. Joanna i Wojciech szybko nawiązali nić porozumienia, która wkrótce miała zrodzić się w wielką miłość. „Powiedział Joannie, że jestem facetem po przejściach, ale można na mnie polegać. Zazwyczaj nad wszystkim w swoim życiu zastanawiam się długo, ale z Joanną wszystko stało się bardzo szybko. Poznaliśmy się w marcu, a ona w maju była już w Warszawie”, wyjawił w tym samym wywiadzie.

Czytaj także: Małgorzata Socha i Krzysztof Wiśniewski są razem ponad 26 lat! Jaka jest historia ich miłości?

Wojciech Wysocki z żoną Joanną, Warszawa 12.03.2014

Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Jak wygląda życie Wojciecha i Joanny Wysockich?

Choć dzieli ich 17 lat, łączy głębokie, wspaniałe uczucie. Już w 1999 roku powitali na świecie ukochaną córkę Rozalię. Dziewczyna skończyła w tym roku 23 lata. Jednak zaledwie dzień po narodzinach pociechy Wojciech Wysocki dostał wstrząsającą wiadomość o nawrocie nowotworu…

Pamiętam ten telefon i własne przerażenie. Bo na początku zawsze jest przerażenie. A później postanowiłem walczyć. Dzień wcześniej byłem przy narodzinach Rozalki, wiedziałem, że mam dla kogo żyć, nie mogę się poddawać. Choć tym razem chemioterapię znosiłem już bardzo źle”, wspominał w rozmowie z Dziennikiem Polskim. Gdy wyzdrowiał, poprosił Joannę o rękę, a wkrótce później zakochani wzięli ślub. Sił w walce z chorobą nieustannie dodawało mu wsparcie rodziny. 

Czytaj także: Adrianna Biedrzyńska wspomina trudną walkę z guzem mózgu: „Urodziłam się na nowo"

Wojciech Wysocki z żoną Joanną i córką Rozalią, lipiec 2000

Fot. Studio69 / Forum

I to właśnie rodzina jest dla aktora największym szczęściem i motywacją. Małżeństwo z ukochaną całkowicie zmieniło jego życie. Przyjaciele Wojciecha Wysockiego również przyznają, że to miłość Joanny uskrzydla artystę. „On tak bardzo poszedł, że tak powiem, w to, czego nie znał, czyli prawdziwą rodzinę, prawdziwą córkę”, wspominał Grzegorz Wons, bliski przyjaciel Wojciecha Wysockiego. „Takie domy się czuje, gdzie i kobieta, i mężczyzna mają wiele do powiedzenia i tworzą wspólne gniazdo. U nich to jest wyczuwalne nieprawdopodobnie”, dodawał Cezary Żak.

Wojciech i Joanna Wysoccy najszczęśliwsi są u swojego boku. Spędzają razem każdy wolny czas, a ich bezpiecznym azylem stała się działka niedaleko Narwi w gminie Rząśnik. Małżeństwo uwielbia wspólne spacery nad pobliską rzekę. Bardzo cenią sobie każdą chwilę na łonie przyrody. Życzymy dużo spokoju i miłości!  

Źródło: ŚwiatSeriali.interia.pl, Film.wp.pl, Dzień Dobry TVN

Sprawdź również: Chciał tylko skorzystać z telefonu i został na zawsze. Oto historia miłości Krystyny i Henryka Losków

Wojciech Wysocki z żoną Joanną, 01.01.1999

Fot. Studio69 / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?