operacja unicorn królowa elżbieta II
Fot. Dan Kitwood - WPA Pool /Getty Images
królewskie życie

Wielka Bytania. Królowa Elżbieta II abdykuje? Eksperci nie pozostawiają wątpliwości

Czy 95-latka zrzeknie się tronu?

Dorota Falkowska 22 listopada 2021 07:59
operacja unicorn królowa elżbieta II
Fot. Dan Kitwood - WPA Pool /Getty Images

Od odwołanych spotkań, przez krótki pobyt w szpitalu, aż do zaleceń lekarskich, aby zrezygnowała z picia ulubionego drinka. W ostatnim czasie oczy świata zwrócone są na pałac Buckingham i podupadające zdrowie monarchini. Elżbieta II musiała w ostatnim czasie oddać swoje obowiązki w inne ręce, a sama zażyć odpoczynku. Jakie są szanse na to, że Elżbieta II nie powróci już do obowiązków królowej i ustąpi z tronu? Eksperci odpowiadają. 

Eksperci o abdykacji Królowej Elżbiety II

W momencie, gdy w prasie pojawiały się pierwsze informacje o problemach zdrowotnych królowej, wraz z nimi pojawiły się obawy i pogłoski o ewentualnej abdykacji Elżbiety II. Świat, jaki znaliśmy przez ostatnie kilkadziesiąt lat za rządów monarchini, może już nigdy nie być taki sam. Co na to eksperci? Odpowiedzi w tej sprawie udzielił Dickie Arbiter w programie "Today Show".

"Nie ustąpi, chyba że zostanie do tego zmuszona. Jest oddana tej pracy i nadal będzie ją wykonywać". 

Delegowanie obowiązków jest czymś, co Elżbieta II praktykuje już od lat. Wiele z jej pracy przejęli obecnie syn i wnuk. 

"Będzie miała mniej obowiązków. Jak wiemy, nie podróżuje już od 2012 r., pozostawiła to Karolowi i Williamowi", podkreślił ekspert. 

Zobacz też: Elżbieta II ma kolejne problemy ze zdrowiem. W ostatniej chwili odwołała ważne wystąpienie

"Podczas wyjazdów są przecież momenty, w których musiałaby długo stać. Dlatego zrezygnowała z Dnia Pamięci. To wyjście wymagało nie tylko 50-milowej podróży w obie strony z Windsoru do Londynu i z powrotem, ale także długotrwałego stania. Gdy cierpisz przez ból pleców, to dość trudne. Jej wystąpienia będą planowane z ostrożnością, ale jednak zobaczymy ją na oficjalnych wydarzeniach" - zapowiedział Dickie Arbiter. 

Na koniec ekspert podkreślił, że królowa nadal cieszy się dobrym samopoczuciem i lgnie do ludzi. Nie zamierza siedzieć samotna w zamku. "Lubi kontaktować się z ludźmi, lubi rozmawiać z ludźmi, lubi ich spotykać. Nie lubi za to tkwić w zamku Windsor, nie widując nikogo".  

Czytaj także: Na czym polega Operacja Unicorn? To część planu na wypadek śmierci królowej

Królowa Elżbieta II abdykacja
Fot. Jane Barlow - Pool/Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.