Królowa Elżbieta II
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Elżbieta II ma kolejne problemy ze zdrowiem. W ostatniej chwili odwołała ważne wystąpienie

Pałac Buckingham wydał oświadczenie w trybie pilnym

Rafał Kowalski 14 listopada 2021 13:48
Królowa Elżbieta II
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Obserwatorzy życia brytyjskiej rodziny królewskiej niestety mają powody do niepokoju. Kilka tygodni temu pierwszy raz od ośmiu lat Elżbieta II musiała poddać się hospitalizacji. Do tego wielokrotnie w ostatnim czasie widziano ją chodzącą z pomocą laski. Królowa otrzymała też zakaz picia alkoholu i udziału w zaplanowanej podróży do Irlandii. Medycy apelowali też, że musi odpoczywać. Drżenie poddanych o zdrowie 95-letniej monarchini miało być przerwane dziś. Ale Jej Wysokość nie pokazała się jednak światu…

Królowa Elżbieta II odwołała udział w Dniu Pamięci

Jeszcze dwa dni temu brytyjskie media uspokajały wszystkich, którzy martwią się o stan Elżbiety II. A przez brak szczegółowych informacji o jej samopoczuciu, niektórzy przeczuwali nawet najgorsze... Plagę czarnych myśli przerwać miała informacja o tym, że monarchini uświetni swoją obecnością obchody Dnia Pamięci. O tym, że 14 listopada, 95-letnia seniorka rodu Windsorów, ma się w porządku, mówił też jej syn. „Czuje się świetnie, dziękuję”, miał powiedzieć książę Karol.

Niestety sprawy nie potoczyły się zgodnie z planem. Nadszedł wyczekiwany 14 listopada, a Pałac Buckingham musiał w trybie pilnym poinformować, że Elżbieta II ma kolejne kłopoty ze zdrowiem. „Królowa, po naciągnięciu mięśni pleców, z wielkim żalem podjęła dziś rano decyzję, że nie będzie mogła uczestniczyć w dzisiejszych uroczystościach Niedzieli Pamięci pod pomnikiem The Cenotaph. Jej Wysokość jest rozczarowana, że opuści tę uroczystość”, czytamy.

Mamy nadzieję, że to tylko chwilowa niedyspozycja. W treści komunikatu dodano też, żeby nie łączyć problemów z kręgosłupem z ostatnią wizytą królowej w szpitalu. 

CZYTAJ TEŻ: Odwołuje spotkania, nie pojawia się publicznie. Czy królowa Elżbieta II abdykuje?

Elżbieta II, problemy z kręgosłupem
Fot. Alan Crowhurst/Getty Images)

Obchody Dnia Pamięci 2021 – kto pojawił się zamiast królowej?

Dzień Pamięci to czas, w którym wspominani są wszyscy polegli żołnierze. Święto to obchodzone jest między innymi w Wielkiej Brytanii i co roku ma podobny przebieg. O 11:00 czasu lokalnego po raz kolejny wybrzmiały dziś dzwony Big Bena. Uderzały one 11 razy na zmianę z salwą w wykonaniu Gwardii Konnej. Następnie był czas na dwie minuty ciszy, odśpiewanie pieśni God Save The Queen i zagranie hejnału The Last Post. Podczas uroczystości złożono też przy pomniku Cenotaph kwiaty i wieńce, w których przeważał motyw maków.

Wśród zaproszonych i przybyłych gości nie zabrakło między innymi: księcia Karola i jego żony Camilli Parker-Bowles. W tłumie dostrzeżono też księcia Williama i jego żonę Kate Middleton.

Mamy nadzieję, że kolejne wieści o samopoczuciu Elżbiety II będą pozytywne. 

Zobacz również: Jakim królem będzie książę Karol? Brytyjczycy drżą o przyszłość monarchii

Dzień Pamięci 2021, księżna Camilla, księżna Kate
Fot. Samir Hussein/Pool/WireImage

Dzień Pamięci 2021, książę Karol. Co z królową?
Fot. Aaron Chown - WPA Pool/Getty Images

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.