księżna Diana bulimia
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images
Królewskie życie

Wielka Brytania. Pałac Kensington pokazał niepublikowany wcześniej portret księżnej Diany

Podobne zdjęcia zrobiono księżnej Kate

Marta Nawacka 4 marca 2022 14:58
księżna Diana bulimia
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Czarno-białe zdjęcie księżnej Diany, które wcześniej nie było nigdzie publikowane, jest częścią wystawy fotografii, dokumentujących życie brytyjskiej rodziny królewskiej. Portret będzie można oglądać w Pałacu Kensington. Niektórzy dopatrują się w nim podobieństwa do sesji, jaką niedawno, z okazji 40. urodzin, zrobiono księżnej Kate.

Pokazano niepublikowane wcześniej zdjęcie księżnej Diany

Nostalgiczny, czarno-biały portret księżnej Diany jest częścią wystawy, którą będzie można oglądać od 4 marca. Na zdjęciu była żona księcia Karola wygląda na nieco smutną i zadumaną. Fotografia została wykonana w 1988 roku, kiedy królowa ludzkich serc miała zaledwie 27 lat. Wówczas była już mamą księcia Williama, który miał sześć lat oraz czteroletniego księcia Harry'ego.

Autorem tego pięknego zdjęcia księżnej, które wykonał na zlecenie Narodowej Galerii Portretu jest David Bailey. Podczas tej sesji wykonał wiele fotografii Lady Di, jednak poniższe zdjęcie nigdy nie była publikowane i teraz możemy je zobaczyć po raz pierwszy. Królowa ludzkich serc miała sama wybrać fotografa, któremu powierzyła wykonanie swojej sesji zdjęciowej. Niektórzy fani rodziny królewskiej uważają, że ujęcia zrobione księżnej Kate z okazji 40. urodzin są bardzo podobne do opublikowanej właśnie fotografii księżnej Diany.

Czytaj też: Książę Karol okazał wsparcie Ukrainie: „Nasze myśli i modlitwy są z wami wszystkimi”

księżna Diana smutna
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images)

Księżna Diana w 1983 roku

Portret księżnej Diany pojawi się w Pałacu Kensington

Niepublikowana wcześniej fotografia księżnej Diany, a także zdjęcia innych członków brytyjskiej rodziny królewskiej zostaną wystawione w Pałacu Kensington. Galerię będzie można podziwiać od 4 marca. Na wystawie mają się pojawić także zdjęcia wykonane przez samych royalsów, którzy nie tylko są często fotografowani, ale również zdarza im się znajdować po drugiej stronie obiektywu. Jak wiemy, księżna Kate jest jedną z takich osób.  

Zobacz także: Wielka Brytania. Książę George ma problemy w szkole. Księżna Kate nie kryła łez

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.