Pogrzeb księcia Filipa, 17.04.2021 rok, rodzina królewska w kondukcie żałobnym, książę Harry
Fot. Victoria Jones - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. O czym książę Harry rozmawiał z królową Elżbietą II w dzień pogrzebu księcia Filipa?

Co na to Meghan?

Aleksandra Andrzejak 20 kwietnia 2021 11:57
Pogrzeb księcia Filipa, 17.04.2021 rok, rodzina królewska w kondukcie żałobnym, książę Harry
Fot. Victoria Jones - WPA Pool/Getty Images

Książę Harry po pogrzebie księcia Filipa porozmawiał z królową Elżbietą II. Zdobył się na bardzo ważne słowa. Czy to początek zmian w relacjach między księciem Sussex, a rodziną królewską?

Książę Harry na pogrzebie księcia Filipa

Książę Harry opuścił królewski dwór ponad rok temu. Już wtedy atmosfera była napięta, ponieważ wraz z Meghan ogłosili, że rezygnują z pełnienia królewskich obowiązków. W marcu tego roku młodszy syn Diany i Karola z żoną udzielili kontrowersyjnego wywiadu Oprah Winfrey, w którym wyjawili jak naprawdę wyglądało ich życie w pałacu. Pogrzeb jego dziadka był okazją do odwiedzenia rodzinnych stron. 

Fani rodziny królewskiej czekali jak bliscy przyjmą księcia Harry'ego. Jeszcze przed uroczystością pogrzebową księcia Filipa świat obiegła informacja, że królowa Elżbieta II zadecydowała by Harry'ego i Williama w kondukcie żałobnym rozdzielił ich kuzyn, Peter Philips. Okazało się to zupełnie nie potrzebne.  Po mszy pogrzebowej z kaplicy św. Jerzego bracia wyszli ramię w ramię, rozmawiając ze sobą serdecznie. Dołączyła również księżna Kate. Jednak nie tylko z bratem i bratową udało mu się odnowić kontakty... Książę Sussex porozmawiał także z ukochaną babcią.

Zobacz także: Pogrzeb księcia Filipa. Książę Harry i książę Willam pogodzili się

ksiaze filip pogodzil sie z babcia
Fot. WPA Pool / Pool / Getty Images

Książę William i książę Harry na pogrzebie księcia Filipa, 17 kwietnia 2021 

Książę Harry rozmawiał z królową Elżbietą II

Po przyjeździe do Wielkiej Brytanii i odbyciu kwarantanny, książę Harry otrzymał prywatną audiencję u  królowej Elżbiety IINew Idea ujawnia, że przeprosił babcię za swoje kontrowersyjne zachowanie. „Początkowo znalazł się w dużej mierze z dala od swoich najbliższych krewnych, którzy dzielili się hołdami dla Filipa w mediach społecznościowych. Harry odizolował się zgodnie z rządowymi wytycznymi spowodowanymi COVID-19 w Frogmore Cottage i dosłownie mógł zobaczyć personel zajmujący się organizacją pogrzebu na drogach dojazdowych wokół zamku. Miał dużo czasu na myślenie w samotności i ostatecznie prosił o szybką, dyskretną audiencję u babci, by błagać ją o wybaczenie za sposób, w jaki się zachowywał. Zrozumiałe jest, że Harry był bardzo emocjonalny podczas spotkania. Chciał złożyć jej wyrazy szacunku, zanim wszystkie kamery będą na nich zwrócone na pogrzebie. Jak zawsze królowa przyjęła przeprosiny bez wahania. Ona wybacza mu jako babcia i chętnie zostawia rozwiązywanie rodzinnych napięć Karolowi i Williamowi” – wyjaśnia jeden z informatorów z pałacu.

Źródło podaje także, że księcia Harry'ego męczą ogromne wyrzuty sumienia, że nie zdążył się już spotkać ze swoim dziadkiem. „Prawdę mówiąc, Harry prawdopodobnie bał się zmierzyć się z rodziną, gdy Filip jeszcze żył. Nawet słaby książę potrafił powiedzieć do słuchu. Harry zdaje sobie sprawę, że był to poważny błąd w osądzie – taki, z którym będzie musiał żyć. Ma trochę do zrobienia w poszukiwaniu siebie”.

Zobacz także: Kto przejmie władzę po Elżbiecie II? Oto lista następców brytyjskiego tronu

ksiaze filip rozmawial z babcia
Fot. WPA Pool / Pool / Getty Images

Książę William i książę Harry na pogrzebie księcia Filipa, 17 kwietnia 2021 

Informatorzy podają, że młodszy syn Diany i księcia Karola już rozważa przeprowadzkę do domu. Podobno postawił sobie za cel pomoc babci, aby zadośćuczynić za swoje czyny. Miał złożyć Elżbiecie II obietnicę, z której jego żona z pewnością nie będzie zadowolona. „Harry musiał siedzieć i słuchać, jak wszyscy inni pomagają królowej w najbardziej namacalny sposób i wydaje się, że obudziło to jego poczucie obowiązku. Otoczony tymi wszystkimi emocjami i lojalnością wobec Korony, co pomogło mu spojrzeć z innej perspektywy na to, od czego odszedł. Harry wyznał, że myśli nad przeniesieniem swojej rodziny z powrotem do domu”. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.