Pogrzeb księcia Filipa, 17.04.2021 rok, rodzina królewska w kondukcie żałobnym, książę Harry, książę William
Fot. Gareth Fuller/WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Pogrzeb księcia Filipa. Książę Harry i książę Willam pogodzili się

Jak doszło do pojednania?

Aleksandra Andrzejak 19 kwietnia 2021 08:57
Pogrzeb księcia Filipa, 17.04.2021 rok, rodzina królewska w kondukcie żałobnym, książę Harry, książę William
Fot. Gareth Fuller/WPA Pool/Getty Images

Pogrzeb księcia Filipa był okazją do spotkania dla księcia Harry'ego i księcia Williama. Bracia nie widzieli się od ponad roku. Jednak zamiast do skandalu... do szło do pojednania.

Książę Harry i książę William na pogrzebie księcia Filipa

Książę Harry i książę William ostatni raz spotkali się ponad rok temu, gdy obaj uczestniczyli w nabożeństwie Wspólnoty Narodów w Opactwie Westminsterskim. Już wtedy atmosfera między nimi była napięta, ponieważ Harry i Meghan ogłosili, że rezygnują z pełnienia królewskich obowiązków. W marcu tego roku młodszy syn Diany i Karola z żoną udzielili kontrowersyjnego wywiadu Oprah Winfrey, w którym wyjawili jak naprawdę wyglądało ich życie w pałacu. 

Co więcej, przed uroczystością pogrzebową księcia Filipa świat obiegła informacja, że królowa Elżbieta II zadecydowała by braci rozdzielił ich kuzyn, Peter Philips. Mówiło się, że chciała w ten sposób zapobiec skandalowi. Okazał się, że zupełnie nie potrzebnie...

Zobacz także: Tak Wielka Brytania pożegnała księcia Filipa. To była niezwykle wzruszająca ceremonia...

harry i William pogodzili sie
Fot. Getty Images Entertainment

Książę Harry i książę William pogodzili się

Bracia nie mogli spotkać się przed pogrzebem, ponieważ Harry musiał odbyć po przylocie z USA obowiązkową kwarantannę. Jednak po mszy pogrzebowej z kaplicy św. Jerzego wyszli ramię w ramię, rozmawiając ze sobą serdecznie. Dołączyła również księżna Kate

Jeden z tabloidów donosi, że braciom udało się pojednać jeszcze zanim Harry wylądował w Anglii. Wszystko dzięki determinacji starszego brata. William powołał się na ich mamę. Przypomniał Harry'emu, że ich wspólną inicjatywą jest, żeby na 60. urodziny Diany stanął pomnik. Dodał także, że ich mama byłaby załamana wiedząc, że są skłóceni. 

Zobacz także: Wielka Brytania. Królowa Elżbieta II płacze na pogrzebie księcia Filipa

pogodzili sie harry i william
Fot. Getty Images Entertainment

„Książę William stara się jak najlepiej dogadać z Harrym przed ceremonią, choćby ze względu na ich mamę. Diana byłaby zdruzgotana, gdyby wiedziała, że jej chłopcy nie mają ze sobą kontaktu. Dodał także, że Filip życzyłby sobie tego, żeby znowu byli braćmi jak dawniej” - podaje źródło.

Podobno jeszcze tydzień przed śmiercią dziadka bracia naradzali się przed wspólnym podpisaniem ostatecznego projektu pomnika ku czci ich zmarłej mamy. Monument ma zostać odsłonięty w Pałacu Kensington 1 lipca. Dopiero później nadeszły smutne wieści z Windsoru o śmierci księcia Filipa. William i Harry wykorzystali możliwość spotkania i oddali się rozmowie. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?