Książę Karol i księżna Camilla mają kryzys?
Fot. Chris Jackson - WPA Pool /Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Książę Karol zapowiedział co zrobi kiedy zostanie królem

Co planuje syn królowej Elżbiety II i księcia Filipa?

Aleksandra Andrzejak 18 maja 2021 07:55
Książę Karol i księżna Camilla mają kryzys?
Fot. Chris Jackson - WPA Pool /Getty Images

Wszyscy fani i eksperci zastanawiają się jak zmieni się brytyjska rodzina królewska, kiedy książę Karol zostanie królem. Royalsi pójdą do pracy, odetnie ich od królewskiego skarbca i zwiększy dostęp do pałaców i rezydencji królewskich dla ludu?

Co planuje książę Karol?

Brytyjskie media donoszą o tym, że kiedy książę Karol zasiądzie na brytyjskim tronie, pomieszczenia królewskie będę dostępne dla zwiedzających przez cały rok. Nawet podczas obecności w nich samego władcy. Dodatkowo książę Karol chce pozwolić na zwiedzanie innych rezydencji, Pałacu Buckingham, Zamku w Windsorze, Clarence House, Sandringham oraz Balmoral. ,,Książę chce zbliżyć obywateli do instytucji - zdradził informator Sunday Times.

Książę Karol uważa, że ludzie chcą mieć dostęp do pałaców. Krążą pogłoski, że przyszły monarcha miał już na ten temat rozmawiać z członkami rodziny królewskiej, także z Królową Elżbietą II. 

Zobacz także: Wielka Brytania. Australijczyk podaje się za syna księcia Karola i księżnej Camilli. Przedstawia dowody

ksiaze karol co zrobi jak przejmie tron
Fot. Samir Hussein / Contributor / Getty Images

Książę Karol, królowa Elżbieta II, 2017

Rodzina królewska pójdzie do pracy?

Angela Levin jest ekspertką w temacie brytyjskiej rodziny królewskiej i autorką książek Harry: A Biography of a Prince oraz Diana's Babies: Kate, William and the Repair of a Broken Family. Jakiś czas temu pisarka wystąpiła w talkRADIO. W wywiadzie powiedziała jak książę Karol zmieni rodzinę królewską kiedy zasiądzie na tronie. 

Zobacz także: Książę William i książę Karol latami byli skłóceni. Syn Diany wykrzyczał: „Nienawidzę Cię tato!”

co zrobi karol jak przejmie tron
Fot. WPA Pool / Pool / Getty Images

Książę Karol, królowa Elżbieta II, 2019

Według Angeli Levin książę Karol na tronie oznacza beztroskiego życia dla wielu członków rodziny królewskiej. Karol prawdopodobnie podejmie decyzje o odcięciu ich od królewskich pieniędzy. Co więcej... każe im iść do pracy! „Książę Karol już od bardzo dawna chciał zredukować monarchię, aby obniżyć koszty” - powiedziała Angela Levin. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?