Królowa Elżbieta, książę Harry, błagalny list
Fot. Matthew Lloyd/Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Wielka Brytania. Książę Harry odebrał Elżbiecie II szansę na poznanie Lilibet?!

Niepokojące doniesienia

Konrad Szczęsny 25 marca 2022 15:13
Królowa Elżbieta, książę Harry, błagalny list
Fot. Matthew Lloyd/Getty Images

Odkąd na początku 2020 podjęli decyzję o rezygnacji z pełnienia obowiązków, usunęli się w cień. Co jakiś czas pojawiają się jednak doniesienia, dotyczące relacji księcia Harry'ego i Meghan Markle z rodziną królewską. Tym razem wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez długi czas Elżbieta II nie pozna osobiście Lilibet... Wszystko przez radykalną decyzję jej ukochanego wnuka!

Książę Harry nie pojawi się w Wielkiej Brytanii, by uczcić księcia Filipa

Za kilka dni minie rok od odejścia ukochanego małżonka brytyjskiej monarchini. Z tej okazji rodzina królewska weźmie udział w nabożeństwie upamiętniającym księcia Filipa. Uroczystość odbędzie się 29. marca w Opactwie Westminsterskim. Spekulowano, że z uwagi na łączącą ich więź, z tej okazji w Anglii pojawi się książę Harry. Jak jednak wynika z wydanego przez reprezentującego go rzecznika prasowego oświadczenia, nie ma o tym mowy! 

Miała być to pierwsza oficjalna wizyta syna księcia Karola i księżnej Diany od lipca 2021 roku, gdy w Wielkiej Brytanii u boku brata wziął udział w uroczystym odsłonięciu pomnika matki. Jak się okazuje, w rodzinnym kraju książę Harry nie czuje się bezpiecznie... A co za tym idzie, bez odpowiednich regulacji i zapewnień ani on, ani jego bliscy nie pojawią się w ojczyźnie

Czytaj także: Elżbieta II bardzo pragnie poznać Lilibet. Monarchini wierzy, że to naprawi relacje rodzinne

 

Książę Harry, królowa Elżbieta II, Epsom, Anglia, 04.06.2011 rok
Fot. Matthew Lloyd/Getty Images

Książę Harry, królowa Elżbieta II, Epsom, Anglia, 04.06.2011 rok

Książę Harry nie czuje się bezpiecznie w Wielkiej Brytanii. Elżbieta II nie zobaczy Lilibet

Reprezentujący syna księcia Karola i księżnej Diany rzecznik prasowy stanowczo zaprzeczył w oświadczeniu, że wnuk Elżbiety II pojawi się w Wielkiej Brytanii 29. marca tego roku. Przyjmuje się, że wcześniej poinformował o tym innych członków rodziny królewskiej. Miał zaznaczyć, że dotyczy to zarówno jego samego, jak i jego małżonki Meghan Markle, dwuletniego Archiego oraz 9-miesięcznej Lilibet. Dlaczego?

Powodem jest odmowa udzielenia odpowiedniej ochrony rodzinie ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Zgodnie z przyjętym prawem, byłaby to ochrona policyjna na terenie zjednoczonego królestwa. 

Znajomi pary w rozmowie z tabloidem „New Idea” sugerują, że sprawa zaważy na tym, że rodzina księcia Harry'ego... już nigdy nie wróci na stałe do Wielkiej Brytanii! Byłoby to zbieżne z wcześniejszymi informacji i wypowiedziami pary - Susseksowie jasno sugerowali, że sprawa ochrony jest dla nich priorytetem.

To smutny stan rzeczy, biorąc pod uwagę, że królowa, która jest zbyt słaba, by podróżować z Windsoru do Londynu, nie mówiąc już o podróży z Wielkiej Brytanii do Kalifornii, może nigdy nie spotkać swojej prawnuczki Lilibet”, twierdzi źródło gazety i konstatuje, że sytuacja dla wszystkich, a szczególnie dla Elżbiety II, jest przygnębiająca...

Wszystko wskazuje na to, że brytyjska monarchini może nigdy osobiście nie poznać Lilibet, której imię nadano właśnie na cześć prababci...  

Czytaj także: Królowa Matka podzieliła majątek między Williama i Harry'ego. Jeden dostał jednak więcej...

Królowa Elżbieta II, Meghan Markle, księżna Meghan, książę Harry, Londyn, Wielka Brytania, 10.07.2018 rok
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Królowa Elżbieta II, Meghan Markle, księżna Meghan, książę Harry, Londyn, Wielka Brytania, 10.07.2018 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.