królowa Elżbieta II
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

To nie był łatwy rok, a teraz zmaga się z kolejnym problemem. Elżbieta II wściekła na pracowników!

W pałacu doszło do buntu!

Gabriela Czernecka 30 września 2020 14:47
królowa Elżbieta II
Fot. East News

To nie był dla niej łatwy rok. Odejście Meghan i Harry’ego, skandal z udziałem księcia Andrzeja, ograniczenie pracy z powodu koronawirusa… Królowa ma za sobą kilka naprawdę ciężkich miesięcy. Teraz zmaga się z kolejnym problemem. Tego się nie spodziewała!

Królowa Elżbieta II wściekła na pracowników

Jak podaje The Sun, królowa Elżbieta II ma poważny problem z pracownikami. Dwudziestu zaufanych członków personelu Royal Household postanowiło się zbuntować. Zespół, składający się ze sprzątaczek, konserwatorów, kucharzy i kelnerów, został poproszony o towarzyszenie królowej podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Królowa zwykle ostatnie dni w roku spędza w Sandringham, a na ferie udaje się do Norfolk. Monarchini przywiązuje ogromną wagę do tradycji i lojalności, łatwo więc zauważyć, że od lat przestrzega tego samego planu. Wszystko wskazuje jednak na to, że tegoroczne święta będą wyglądać kompletnie inaczej.

Członkowie personelu musieliby przebywać z monarchinią przez cztery tygodnie, co sprawiłoby, że przez dużo dłuższy czas nie mogliby odwiedzać swoich bliskich. Wszystko przez epidemię koronawirusa. Co więcej, w Anglii od połowy września obowiązuje zasada mówiąca, że grupy towarzyskie nie mogą obejmować więcej niż sześć osób. Dlatego też królowa spośród 20 osób personelu, będzie musiała wybrać jedynie sześć osób. Jak na razie nie wiadomo kto to będzie, ale każdy z nich musi być gotowy na wyjazd.

Monarchini nie przywykła do zmieniania swoich planów, a tym razem zdaje się być to nieuniknione. Źródło magazynu The Sun podaje, że wciąż prowadzone są rozmowy z pracownikami, którzy nie są zadowoleni z takiego rozwiązania. Czy Elżbieta II dojdzie do porozumienia ze swoimi podwładnymi? Wygląda na to, że nawet końcówka roku nie będzie dla niej łatwa...  

Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II przemówienie
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.