królowa Elżbieta II
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

To nie był łatwy rok, a teraz zmaga się z kolejnym problemem. Elżbieta II wściekła na pracowników!

W pałacu doszło do buntu!

Gabriela Czernecka 30 września 2020 14:47
królowa Elżbieta II
Fot. East News

To nie był dla niej łatwy rok. Odejście Meghan i Harry’ego, skandal z udziałem księcia Andrzeja, ograniczenie pracy z powodu koronawirusa… Królowa ma za sobą kilka naprawdę ciężkich miesięcy. Teraz zmaga się z kolejnym problemem. Tego się nie spodziewała!

Królowa Elżbieta II wściekła na pracowników

Jak podaje The Sun, królowa Elżbieta II ma poważny problem z pracownikami. Dwudziestu zaufanych członków personelu Royal Household postanowiło się zbuntować. Zespół, składający się ze sprzątaczek, konserwatorów, kucharzy i kelnerów, został poproszony o towarzyszenie królowej podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Królowa zwykle ostatnie dni w roku spędza w Sandringham, a na ferie udaje się do Norfolk. Monarchini przywiązuje ogromną wagę do tradycji i lojalności, łatwo więc zauważyć, że od lat przestrzega tego samego planu. Wszystko wskazuje jednak na to, że tegoroczne święta będą wyglądać kompletnie inaczej.

Członkowie personelu musieliby przebywać z monarchinią przez cztery tygodnie, co sprawiłoby, że przez dużo dłuższy czas nie mogliby odwiedzać swoich bliskich. Wszystko przez epidemię koronawirusa. Co więcej, w Anglii od połowy września obowiązuje zasada mówiąca, że grupy towarzyskie nie mogą obejmować więcej niż sześć osób. Dlatego też królowa spośród 20 osób personelu, będzie musiała wybrać jedynie sześć osób. Jak na razie nie wiadomo kto to będzie, ale każdy z nich musi być gotowy na wyjazd.

Monarchini nie przywykła do zmieniania swoich planów, a tym razem zdaje się być to nieuniknione. Źródło magazynu The Sun podaje, że wciąż prowadzone są rozmowy z pracownikami, którzy nie są zadowoleni z takiego rozwiązania. Czy Elżbieta II dojdzie do porozumienia ze swoimi podwładnymi? Wygląda na to, że nawet końcówka roku nie będzie dla niej łatwa...  

Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II przemówienie
Fot. Getty Images

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.