królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Uroczyste obchody urodzin królowej Elżbiety II odwołane. Pandemia znowu pokrzyżowała królewskie plany

To już drugi rok z rzędu

Aleksandra Andrzejak 20 marca 2021 09:57
królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Elżbieta II już drugi rok z rzędu musiała zrezygnować z obchodów ulubionego święta. Pałac Buckingham poinformował, że parada Trooping the Colour się nie odbędzie.

Urodziny Elżbiety II

Królowa Elżbieta II 21 kwietnia skończy 94 lata. Jednak monarchini świętuje urodziny dwa razy. Doroczna parada Trooping the Colour odbywa się w czerwcu. Nie da się ukryć, że zeszły rok był dla monarchini trudny. Jej syn, książę Andrzej został wmieszany w aferę pedofilską. Następnie Meghan i Harry ogłosili, że rezygnują z pełnienia królewskich funkcji, po czym udzielili wywiadu u Oprah, o którym mówił cały świat.  Mąż królowej, książę Filip trafił do szpitala i przeszedł operacje serca. Dodatkowo wciąż szaleje pandemia koronawirusa. 

urodziny elzbiety ii odwolane
Fot. UK Press Pool / Contributor / Getty Images

Obchody urodzin królowej Elżbiety II, 2020

Urodziny Elżbiety II odwołane

Obchody urodzin Elżbiety II zostały odwołane. Poinformował o tym rzecznik prasowy Pałacu Buckingham. Parada Trooping the Colour to wieloletnia tradycja. Już w zeszłym roku z powodu pandemii świętowano skromniej niż zwykle. Tegoroczna uroczystość miała odbyć się 12 czerwca. Jest to jedna z najbardziej imponujących ceremonii wojskowych na świecie. W wydarzeniu co roku udział brały tłumy. 

urodziny elzbiety II
Fot. UK Press Pool / Contributor / Getty Images

Obchody urodzin królowej Elżbiety II, 2020

„Po konsultacjach z rządem i innymi odpowiednimi stronami uzgodniono, że oficjalna parada z okazji urodzin królowej, znana również jako Trooping the Colour, nie odbędzie się w tym roku w tradycyjnej formie w centrum Londynu” – napisano w oświadczeniu.

„Rozważane są opcje alternatywnej parady w zamku Windsor. (…) W ubiegłym roku oficjalne urodziny królowej zostały upamiętnione 13 czerwca krótkim, ale wzruszającym ceremonialnym hołdem złożonym przez wojsko – dokonanym z precyzją pomimo dystansu społecznego. Żołnierze Gwardii Walijskiej zorganizowali to wydarzenie na terenie zamku Windsor” - dodano. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…