Rafał Brzozowski, The Ride
Fot. Materiały prasowe @Telewizja Polska/TVP
O TYM JEST GŁOŚNO

Jak wyglądały kulisy wyboru Rafała Brzozowskiego na reprezentanta Polski na Eurowizji? TVP ujawnia

Szanse „The Ride” na sukces oceniła Elżbieta Zapendowska

Rafał Kowalski 15 marca 2021 07:57
Rafał Brzozowski, The Ride
Fot. Materiały prasowe @Telewizja Polska/TVP

Już za miesiąc odbędzie się 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Tym razem impreza zostanie zorganizowana w Rotterdamie. Jej organizatorzy są gotowi na różne warianty przeprowadzenia wydarzenia – w zależności od liczby i rodzajów obowiązujących w połowie maja obostrzeń. Polskę na prestiżowym konkursie reprezentować będzie Rafał Brzozowski. Telewizja Polska, jako publiczny nadawca imprezy, nie zorganizowała w tym roku publicznych preselekcji, tylko wybrała artystę wewnętrznie. Jak wyglądały kulisy?

TVP o wyborze Rafała Brzozowskiego na Eurowizję 2021. Dlaczego nie jedzie Alicja Szemplińska?

Wiele osób spodziewało się, że nasz kraj będzie reprezentować w Holandii Alicja Szemplińska – 18-letnia wokalistka, która wywalczyła ten zaszczyt wygrywając zeszłoroczne preselekcje organizowane w programie Szansa na sukces. Kilka dni temu Rafał Brzozowski zasugerował jednak w Pytaniu na śniadanie, że choć mieszkanka Ciechanowa ma duży talent, to jej piosenka zaproponowana na Eurowizję 2021 była słabsza od jego tanecznego The Ride.

Teraz w specjalnym oświadczeniu Telewizja Polska wyjaśniła, kto tak naprawdę podjął decyzję o wysłaniu do Rotterdamu prowadzącego show Jaka to melodia. „Telewizja Polska informuje, że wybór Rafała Brzozowskiego jako reprezentanta Polski na tegoroczny konkurs Eurowizji miał charakter czysto ekspercki i odbywał się wyłącznie w oparciu o ocenę atrakcyjności zgłoszonych utworów. Wybór utworu „The Ride” dokonany został przez zespół ekspertów Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy, którzy oceniali wyłącznie piosenkę, a nie jej wykonawcę. Utwór zgłoszony przez Rafała Brzozowskiego zdobył najwyższą ocenę”, czytamy.

W tym samym artykule do jednej z plotek odniósł się dam prezes TVP Jacek Kurski, który podkreślił, że żadne prywatne sympatie nie miały wpływu na ostateczny werdykt wewnętrznych preselekcji. A właśnie to miał zasugerować jeden z portali. „Moja żona nie zajmuje się sprawami TVP. Obecnie oczekuje przyjścia na świat naszego dziecka i przygotowuje się do macierzyństwa. Rafał Brzozowski nie jest jej ulubionym piosenkarzem”, napisano w oświadczeniu.

Alicja Szemplińska
Fot. Instagram

Rafał Brzozowski, The Ride
Fot. Materiały prasowe @Telewizja Polska/TVP

Elżbieta Zapendowska o udziale Polski w Eurowizji 2021

Kompozycję The Ride usłyszała i zdążyła już ocenić Elżbieta Zapendowska. Jej zdaniem nasz reprezentant nie ma żadnych szans przejść z półfinału do finału konkursu. „Muzyka, którą reprezentuje Rafał Brzozowski, to po prostu nie jest dobra muzyka. On wygląda na sympatycznego chłopaka, ale nie każdy sympatyczny chłopak powinien śpiewać. Przyznam szczerze, że mało mnie obchodzi jego kariera, ale uważam, że to naprawdę kiepski wybór”, argumentowała w Fakcie uznana nauczycielka śpiewu.

Elżbieta Zapendowska, Viva! 20/2015
Fot. Fot. Piotr Domagała/Purple Talents

Sam Rafał Brzozowski poprosił wczoraj wszystkich o wstrzymanie się z opiniami aż do czasu jego występu na żywo w maju. „Proszę dać mi szansę zaprezentować się na żywo i wtedy ocenić. Piosenka ma moc, a ja dam z siebie maksa! Mam nadzieję, że przekonam Cię jeszcze do niej”, odpisał jednemu z internautów piosenkarz.

Pierwszy eurowizyjny koncert z udziałem Polaka odbędzie się 20 maja o godzinie 21. Transmisję zapewni kanał TVP1. Trzymamy kciuki. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.