Ilona Ostrowska, Paweł Króikowski, Lucy, Kusy, Ranczo
Fot. AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Telewizja Polska w niezwykły sposób pożegnała Pawła Królikowskiego

Słowa jego serialowej partnerki wzruszają

Sabina Zięba 29 lutego 2020 17:15
Ilona Ostrowska, Paweł Króikowski, Lucy, Kusy, Ranczo
Fot. AKPA

W czwartek media obiegła smutna informacja o śmierci Pawła Królikowskiego. W ostatnim czasie aktor zasiadał w jury programu rozrywkowego Twoja twarz brzmi znajomo, lecz bardziej znany jest z kultowej produkcji TVP, czyli serialu Ranczo. Teraz Telewizja Polska w wyjątkowy sposób pożegnała artystę.

Pożegnanie Kusego w TVP

Serialowy Kusy trafił do szpitala tuż przed świętami Bożego Narodzenia, z powodu powikłań po chorobie neurologicznej. W czwartek 27 lutego przegrał walkę z chorobą. W mediach momentalnie zaroiło się od wzruszających wspomnień artysty oraz pożegnań przez przyjaciół z branży. Na niezwykły gest zdobyła się telewizja, z którą aktor współpracował przez wiele lat oraz jego partnerka z planu, Ilona Ostrowska.

Paweł Królikowski na planie serialu Ranczo spędził 10 lat. Wcielał się w postać wychodzącego z nałogu alkoholika, w którym zakochuje się przyjezdna amerykanka, Lucy (w tej roli Ilona Ostrowska). Produkcja cieszyła się niebywałą popularnością, odzwierciedlając niuanse polskiego społeczeństwa oraz polityki. W trakcie realizacji produkcji, między 2., a 3. sezonem, postanowiono stworzyć również film pełnometrażowy pt. Ranczo Wikowyje, który pokochały miliony Polaków. 

W piątek 28 lutego TVP na kanale pierwszym wyemitowała owe dzieło, po którym pokazano materiał wspominkowy, składający się głównie z czarno-białych zdjęć aktora. Wiadomo, że film oglądali jego najbliżsi - Antek Królikowski opublikował na swoim Instastory kadr z Ranczo Wikowyje z podpisem #kusyforever, czyli „Kusy na zawsze”.

We wzruszający sposób Pawła Królikowskiego pożegnała również jego partnerka z planu. Na koncie na Instagramie Ilona Ostrowska w czwartek opublikowała nieznane dotąd zdjęcie aktora i napisała: „Mój Przyjaciel, mój Bogumił. Będziesz ze mną do końca życia. Żegnaj Kochany”. Przytoczyła także wiadomość, którą otrzymała od niego w ubiegłym roku: „Za piękne słowa w podzięce, nie ważąc znów słów tych lekce, unoszę wzruszony rzęsę, z której oderwać się nie chce łza, i twój w niej portret... Na dobrą wróżbę i szczęście...... Miła, twój Królik”.

W piątkowy wieczór natomiast po emisji Ranczo Wikowyje pokazała ich wspólną fotografię i dodała: „Kochani, bardzo dziękuje za tyle ciepłych słów i pamięć. Naszego Kochanego Pawła. Już jest wolny i spokojny. Chodźmy go pożegnać. Podam datę i miejsce pochówku jak tylko będę wiedziała. Kochajcie się i dbajcie o siebie, bo to tylko chwila”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ilona Ostrowska (@ilona_ostrowska_official)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.