Monika Zamachowska, Viva! 2014
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
Z ŻYCIA GWIAZD

Monika Zamachowska wychodziła za mąż trzy razy. Kim są jej byli partnerzy?

Wszystkie rozstania łączyło jedno...

Rafał Kowalski 23 marca 2021 12:04
Monika Zamachowska, Viva! 2014
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Kilka dni temu media dotarły do zdjęć Zbigniewa Zamachowskiego, który wyprowadzał się z mieszkania na Żoliborzu. Fotografie rozpoczęły falę domysłów, że aktor i Monika Zamachowska postanowili przestać być razem. Para nie skomentowała jednoznacznie tych doniesień,  jednak o kryzysie w tym związku pisano już wcześniej. Nawet jeśli ulubienica publiczności faktycznie przeżywa trudne chwile, to na pewno rozstanie się z klasą. Właśnie to łączyło dwa poprzednie końce małżeństw prezenterki.

Monika Zamachowska i Rick Richardson – pierwsze małżeństwo dziennikarki

Był rok 1990, kiedy 18-letnia Monika – wówczas o panieńskim nazwisku Pietkiewicz – wybrała się do Londynu, by po zakończeniu liceum podszkolić swój język angielski. W podróży towarzyszył jej ukochany o imieniu Przemek. O wycieczce, która zmieniła jej życie dziennikarka pisała w swojej książce. „Wyjechaliśmy do Londynu do szkoły językowej na dwa letnie miesiące. Tam mieszkaliśmy z Przemkiem u naszego nauczyciela Ricka Richardsona i jego żony. On był Amerykaninem z Południa, a ona najprawdziwszą angielską arystokratką”, wspominała na łamach Pożegnanie z Anglią gwiazda.

Dwa lata później dziennikarz, podróżnik i nauczyciel był w separacji ze swoją żoną. Polska dziennikarka odwiedziła więc Ricka, który pomieszkiwał u kolegi. Przez studia 20-letnia Monika musiała jednak wrócić do Polski. Wkrótce Amerykanin postanowił przyjechać za… miłością. Para wynajęła mieszkanie w Warszawie i była w sobie zakochana mimo sprzeciwu części bliskich prezenterki. Skąd ta niechęć? Rick Richardson był od ulubienicy publiczności starszy o 14 lat. Związek umocnił jednak jeszcze bardziej ślub, który miał miejsce w 1995 roku.

Amerykanin wspominał później, że to dzięki niemu Monika Zamachowska zrobiła pierwszy duży wywiad. Mowa o rozmowie z wokalistą Bobem Geldorfem. „Jestem absolutnie przekonany, że miałem duży wpływ na formowanie jej hobby, która z czasem stała się pracą zawodową”, mówił w Fakcie Rick. Zarażona pasją do dziennikarstwa, gwiazda zaczęła pracować na dobre i właśnie to było początkiem końca jej pierwszego małżeństwa. „Rick nie umiał poradzić sobie z sytuacją, że zawodowo zaczęłam grać na siebie”, pisała w swojej książce Monika Zamachowska. Para rozwiodła się w 1998 roku.

Dwa lata temu o amerykańskim nauczycielu i dziennikarzu było znów głośno za sprawą jego przeprowadzki do Polski. Rick Richardson dostał wtedy rolę w M jak miłość. „Potrzebowaliśmy Amerykanina do epizodycznej roli w jednym z wątków. Pan Richardson pasował idealnie”, mówiła Życiu na gorąco osoba z produkcji hitu TVP2. Byli małżonkowie pozostają w dobrych relacjach.

Monika Zamachowska i Rick Richardson

Monika Richardson, Rick Richardson mężowie
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Drugie małżeństwo Moniki Zamachowskiej. Kim jest Jamie Malcolm?

Jeszcze w tym samym roku, co pierwszy rozwód dziennikarki, życie zaskoczyło ją ponownie i Monika Zamachowska poznała drugiego męża. „Jest rok 1998, pokazy lotnicze w Góraszce. Robimy dla TVP transmisję na żywo, potrzebny był wywiad z brytyjskimi lotnikami. Idę po płycie lotniska, pamiętam, byłam w skórzanych spodniach, w ciemnych słonecznych okularach, mikrofon w ręce. Wyglądałam trochę jak Krystyna Janda w "Człowieku z marmuru". On stał przy samolocie i tak palnął do kolegów: "Patrzcie, idzie moja przyszła żona”, opowiadała gwiazda Super Expressowi dodając, że po pracy przegadała z przyszłym ukochanym całą noc w kasynie.

ZOBACZ TEŻ:  Monika Zamachowska ze łzami w oczach o chorobie syna. „Mam wyrzuty sumienia”. „Lekarz powiedział, że mój syn jest dziwolągiem”

Już w 2001 roku para pobrała się, choć dziennikarka pozostała przy nazwisku pierwszego męża. Rick Richardson został poproszony o zgodę na ten krok i nie miał nic przeciwko. Monika Zamachowska wraz z Jamiem Malcolmem zamieszkali najpierw w Wielkiej Brytanii, gdzie wkrótce urodziła się dwójka dzieci – Tomasz i Zofia. Prezenterka nie była jednak szczęśliwa poza Polską. Tęskniła do bliskich tak mocno, że w końcu cała rodzina zamieszkała w kraju nad Wisłą. Tak czy tak małżonkowie nie spędzali razem każdego dnia, ponieważ Jamie jako pilot i instruktor musiał wyjeżdżać na misje – np. do Iraku czy Afganistanu. „Staram się nie myśleć o niebezpieczeństwach, na jakie Jamie narażony jest w pracy. Wierzę w jego doświadczenie i fachowość”, opowiadała o przystojnym Szkocie Monika Zamachowska.

Wkrótce jednak drogi pary się rozeszły. Dynamiczne życie w różnych krańcach świata po prostu nie zdało egzaminu. Mimo to po rozwodzie w 2012 roku byli małżonkowie wciąż mają ze sobą dobry kontakt. Jamie Malcolm dwa lata temu znów wziął ślub. Monika Zamachowska była na nim obecna.

Monika Zamachowska i Jamie Malcolm

Monika Richardson, Jamie Malcolm mężowie
Fot. Rafal Maciaga / Forum

Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski – poznanie

Na ostatniego ze swoich mężów Monika Zamachowska wpadła przypadkiem na planie programu S.O.S dla świata. Dziennikarka i aktor szybko się zaprzyjaźnili, aż w końcu zaczęli być razem. 48-latka opowiadała mediom, że dużo ryzykowała wchodząc w tę relację. „Zaryzykowałam wszystko dla tej miłości. Straciłam dom, samochód, pracę, a moje dzieci straciły ojca. Takie są właśnie koszty tego związku. Ale dla mnie jest on najważniejszą rzeczą w życiu”, mówiła w Gali o Zbyszku Zamachowskim.

Para pobrała się w 2014 roku. Monika zdecydowała się nawet na zmianę nazwiska - dotąd nosiła wciąż Richardson po pierwszym mężu. 

Jeśli jednak wierzyć najnowszym doniesieniom, i to małżeństwo ulubienicy widzów także się zakończyło. Na oficjalną informację oraz przyczyny tej trudnej decyzji wciąż czekamy. „Jest mi bardzo ciężko. Ale nie mogę i nie chcę o tym rozmawiać”, to jedyna słowa, na jakie na razie zdobyła się gwiazda, która - jeśli wierzyć zdjęciom paparazzi - od kilku dni mieszka w mieszkaniu na Żoliborzu sama. 

Zobacz też: Syn Moniki Zamachowskiej wystąpił na scenie The Voice Kids. Namówił go jeden z jurorów

Monika Zamachowska, VIVA! 10/2014
Fot. Robert Wolański

Monika Zamachowska i Zbyszek Zamachowski

Monika Zamachowska, Zbigniew Zamachowski historia miłości
Fot. Pawel Mazurek / Studio69 / Forum

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…