O TYM SIĘ MÓWI

Poznaj niezwykłą historię miłości Melody i Tomasza Gudzowatych!

„Błahy romans mnie nie interesował”

Roman Praszyński 4 października 2019 12:59

Jeden z najbardziej cenionych fotografów świata, Tomasz Gudzowaty i jego piękna żona, Melody Gudzowaty, Wice Miss Świata tworzą szczęśliwe małżeństwo. Niedawno ukochana miliardera obchodziła 30. urodziny. Z tej okazji mąż przygotował dla niej wyjątkowe przyjęcie… Poznajcie historię ich miłości!

Historia miłości Melody i Tomasza Gudzowatych

Melody Mir i Tomasz Gudzowaty poznali się kilka lat temu w Sao Paulo. On pojechał tam zrobić zdjęcia modelce. Ona była tą modelką. Już w samochodzie z lotniska rozmawiali jak przyjaciele. Podczas sesji, gdy spojrzał na nią przez obiektyw, wiedział, że się zakochał. Ale nie śpieszył się z oświadczynami. Tłumaczył to w wywiadzie dla VIVY! przed dwoma laty: „Błahy romans mnie nie interesował. Zadawałem sobie pytanie, czy jestem wystarczająco dobry dla Mel? Czy potrafię ją uszczęśliwić? Wyhamowałem". Gdy zyskał pewność, oświadczył się w Barcelonie. Ślub wzięli w Wieliczce, pod ziemią. Skromny. Zaprosili dwadzieścia kilka osób, tylko rodzinę i przyjaciół. Melody założyła suknię projektowaną przez Elie SaabaSłynny Libańczyk ubiera księżniczki z całego świata – od Luksemburga do Tajlandii – i największe gwiazdy światowego show-businessu. Suknia ślubna była minimalistyczna, z kwietnymi dodatkami. Melody nabrała w niej greckiej posągowości. To Tomasz kocha najbardziej.

Razem w życiu, razem w pracy

Melody i Tomasz żyją wspólnie i wspólnie pracująPrzed pierwszą ciążą Melody realizowali wielki projekt fotograficzny, „Planets Alive". W wielu miejscach świata Tomasz fotografował żonę. Oboje kreowali fantastyczne, nieziemsko piękne wizje. Na pustyni spowodowali eksplozję, albo ustawili pięćset krzeseł. Albo przez cztery dni nakłaniali zebrę, żeby zechciała wejść do łodzi, która stała na piasku. Gdy Mel zaszła w pierwszą ciążę, Tomasz oczywiście fotografował ją w tym stanie. Sfotografował ją także w drugiej ciąży. Narodziny to akt mistyczny. To dotykanie nieśmiertelności. Coś, co wymyka się słowom. Chciałem zrobić zdjęcie dziecka i Mel tuż po urodzeniu. Jednak zrezygnowałem. Za mało światła, za dużo emocji. Może lepiej, że to zdjęcie pozostanie jedynie w głowie”, mówił w jednym z naszych wywiadów. 

Pracuje nad fotograficzną dokumentację ich życia. Ich miłości, trudu i nadziei. „Tworzę portret żony. Kobiety, którą kocham", tłumaczył VIVIE! w 2014 roku. „Dlatego czuję wielką odpowiedzialność, naciskając migawkę aparatu. Każde zdjęcie jest jak mój podpis pod naszym wspólnym życiem". 

Rodowita Dominikanka

Melody urodziła się na Dominikanie. Jej mama stamtąd pochodzi, ojciec jest Hiszpanem, a ojczym Niemcem. Dzieciństwo spędziła w Santo Domingo i na Majorce. Zna francuski, niemiecki, angielski, kataloński. W 2012 roku została Miss Dominikany i trzecią Wicemiss Świata. Tomasz Gudzowaty, syn Aleksandra Gudzowatego, jednego z najbogatszych Polaków, po prawniczych studiach zajął się zawodowo fotografią. Jest jednym z najbardziej uznanych fotografów świata. Zdobył wiele nagród, w tym dziewięć World Press Photo. Jedno z najważniejszych wydawnictw fotograficznych, Steidl, wydało pięć jego albumów. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.