Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Tego jednego słowa królowa nigdy nie chciałaby od nikogo usłyszeć! 

Wcale nas to nie dziwi...

Gabriela Czernecka 2 sierpnia 2019 07:47
Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Jej Wysokość Królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Elżbieta II rekord długości panowania (należący dotąd do jej praprababki, królowej Wiktorii) pobiła już kilka lat temu. Zasiada na tronie od 67 lat. 6 lutego 1952 roku została królową Wielkiej Brytanii, koronowano ją 2 czerwca 1953 roku. Jest najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie, najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii i... chyba najbardziej rozpoznawalną kobietą na świecie! Doskonale wiemy, że ma szereg zasad, do których zawsze się dostosowuje, ale okazuje się, że jest słowo, którego nigdy nie chciałaby usłyszeć. O co chodzi? Poznajcie szczegóły.

Słowo, którego nie lubi królowa Elżbieta II 

Królowa Elżbieta II jako członkini brytyjskiej rodziny królewskiej przestrzega szeregu zasad protokołu. Dotyczą one między innymi tego, że zawsze przemieszcza się z ochroną, podczas oficjalnych podróży (szczególnie tych dalekich) ma ze sobą walizkę, w której przetrzymywane są torebeczki z jej krwią do zastosowania w nagłych przypadkach. Zasady dotyczą także stroju - panie muszą podczas oficjalnych imprez mieć na głowie kapelusz, a młodzi chłopcy do ukończenia określonego wieku nie mogą pokazywać się publicznie w długich spodniach.

Jest też lista zasad, które stworzyła sama królowa. Jedną z nich jest niechęć wobec potraw, w których zastosowano czosnek. Podobno tę przyprawę wyeliminowano w pałacu.  Okazuje się, że jest jednak jedno słowo, którego królowa nie chciałaby nigdy usłyszeć! 

Elżbieta II pobiła rekord długości panowania (należący dotąd do jej praprababki, królowej Wiktorii). Zasiada na tronie od 67 lat. 6 lutego 1952 roku została królową Wielkiej Brytanii, koronowano ją 2 czerwca 1953 roku. Jest najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie i najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii  Jak wyznała podczas jednego z wywiadów, a warto zaznaczyć, że udziela ich bardzo rzadko, nie chce ustąpić z tronu i zamierza sprawować swoją funkcję dożywotnio. Nic dziwnego, że to właśnie słowo abdykacja jest tym, którego unika za wszelką cenę! Wiedzieliście o tym?  

królowa Elżbieta II kapelusze a wyścigach Royal Ascot 2019
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.