Poznajcie księżną Mary. Czy one nie są identyczne?!

Gabriela Czernecka 31 października 2018 07:24

Duńska księżna Mary sobowtórem księżnej Kate? Podobne stylizacje, niemal takie same fryzury, makijaże... Faktycznie, podobieństwo tych dwóch pań jest naprawdę uderzające. Obie są księżnymi, obie żyją w luksusie i obie kiedyś zostaną królowymi. Pytanie tylko, która inspiruje się którą? Jedni twierdzą, że to księżna Mary inspiruje się księżną Kate, która niemal odkąd została żoną Williama, okrzyknięto ikoną stylu. Z kolei drudzy uważają, że Mary została żoną duńskiego następcy tronu księcia Frederica w 2004 roku, a Kate została księżną dopiero w 2011 roku, więc logiczne jest, że Kate Middleton za wzór do naśladowania postawiła sobie właśnie księżną Mary. Czy faktycznie panie są aż tak podobne? Porównujemy!

Duńska księżna Mary sobowtórem księżnej Kate

Obie pewnego dnia zostaną królowymi. Obie stylowe, eleganckie... Która kopiuje od której? Co roku powracają dyskusje dotyczące tego, czy to księżna Mary kopiuje księżną Kate czy jest odwrotnie. Nie oszukujmy się, na królewskich dworach są stałe reguły i pewne trendy w modzie, których powinny przestrzegać księżne bądź księżniczki. Nikogo nie zdziwi więc fakt, że odkąd Meghan została żoną księcia Harry'ego jej styl porównuje się do stylu księżnej Kate. Teraz pod lupę postanowiono jednak wziąć duńską księżną Mary. Wszystko dlatego, że faktycznie, jest z wyglądu podobna do żony księcia Williama.

Duńska księżna Mary - kim jest żona księcia Frederica?

Kim jest duńska księżna Mary? To księżna Maria Elżbieta, żona następcy duńskiego tronu, księcia Frederica. W dzieciństwie była znana jako gaduła z oryginalnym poczuciem humoru. Urodziła się w Tasmanii, jest najmłodsza z czwórki rodzeństwa. Nigdy nie lubiła, gdy ktoś robił jej zdjęcia i podobno po każdej imprezie rodzinnej jako pierwsza oglądała wszystkie zrobione fotografie i chowała te, na których źle wyszła.  Zanim została żoną księcia pracowała w reklamie i marketingu.

Swojego przyszłego męża poznała podczas imprezy w pubie w czasie Igrzysk Olimpijskich 2000. Następca tronu Frederic (Fryderyk) przebywał tam wówczas ze swoimi kuzynami. Mary i Frederic od razu przypadli sobie do gustu i po zakończeniu Olimpiady kontynuowali znajomość poprzez smsy i e-maile. W 2002 roku zaczęli się pojawiać publicznie. 

Jej obecność u boku księcia nie została jednak dobrze odebrana - Mary Elizabeth Donaldson uwielbiała imprezować do białego rana, próbowała sił w modelingu, a nawet zagrała w kilku reklamach. Wraz z upływem czasu, została jednak zaakceptowana w roli wybranki księcia. 

W 2003 roku ogłoszono ich zaręczyny, a kilka miesięcy później zakochani stanęli na ślubnym kobiercu. Od tego czasu dała się poznać jako znawczyni mody i prawdziwa miłośniczka dobrego stylu. Dziś wraz z mężem wychowują czwórkę dzieci: 13-letniego księcia Christiana, 11-letnią księżniczkę Isabelle oraz siedmioletnie bliźnięta: księżniczkę Josephine oraz księcia Vincenta.

Styl księżnej Kate a styl księżnej Mary

Księżnej Kate nikomu przedstawiać nie trzeba. Brytyjskiego księcia Williama poznała w 2001 roku podczas nauki na jednym z uniwersytetów. Ich przyjaźń szybko przerodziła się w coś więcej. W 2007 roku mówiono o rozstaniu pary, ale kilka miesięcy później znów widywani byli razem. Zakochani zaręczyli się w listopadzie 2010 roku, a kilka miesięcy później zostali małżeństwem.

Dziś Kate uznawana jest za ikonę stylu i przodowniczkę w przestrzeganiu zasad protokołu. Wraz z księciem Williamem wychowują trójkę dzieci: pięcioletniego księcia George’a, trzyletnią księżniczkę Charlotte oraz kilkumiesięcznego księcia Louisa.

Obie księżne zachwycają stylizacjami, żyją w luksusie i kiedyś zostaną królowymi. Która więc kopiuje którą?  Jedni twierdzą, że to księżna Mary inspiruje się księżną Kate, która niemal odkąd została żoną Williama, okrzyknięto ikoną stylu. Z kolei drudzy uważają, że Mary została księżną w 2004 roku, a Kate dopiero w 2011 roku, więc logiczne jest, że Kate Middleton za wzór do naśladowania postawiła sobie właśnie księżną Mary.

Panie mają podobny typ urody i faktycznie, ich styl również można porównywać, ale weźmy pod uwagę, że eleganckie, kobiece i stylowe kreacje są pewnego rodzaju standardem w rodzinie królewskiej....  Ciężko więc porównywać obie księżne. A Wy, co sądzicie o ich stylu?   

1/6
Stylizacja księżnej Kate, styl księżnej Kate, księżna Kate, księżna Mary, księżna Maria
Copyright @Getty Images
1/6

Duńska księżna Mary sobowtórem księżnej Kate? Podobne stylizacje, niemal takie same fryzury, makijaże... Faktycznie, podobieństwo tych dwóch pań jest naprawdę uderzające. Obie są księżnymi, obie żyją w luksusie i obie kiedyś zostaną królowymi. Pytanie tylko, która inspiruje się którą?

2/6
Stylizacja księżnej Kate, styl księżnej Kate, księżna Kate, księżna Mary, księżna Maria
Copyright @East News, Getty Images
2/6

Jedni twierdzą, że to księżna Mary inspiruje się księżną Kate, która niemal odkąd została żoną Williama, okrzyknięto ikoną stylu.

3/6
Stylizacja księżnej Kate, styl księżnej Kate, księżna Kate, księżna Mary, księżna Maria
Copyright @Getty Images, John Stillwell/Press Association/East News
3/6

Z kolei drudzy uważają, że Mary została żoną duńskiego następcy tronu księcia Frederica w 2004 roku, a Kate została księżną dopiero w 2011 roku, więc logiczne jest, że Kate Middleton za wzór do naśladowania postawiła sobie właśnie księżną Mary.

4/6
księżna Mary, księżna Maria, duńska rodzina królewska, książę Frederic
Copyright @Getty Images
4/6

Kim jest duńska księżna Mary? To księżna Maria Elżbieta, żona następcy duńskiego tronu, księcia Frederica. W 2003 roku ogłoszono ich zaręczyny, a kilka miesięcy później zakochani stanęli na ślubnym kobiercu. Od tego czasu dała się poznać jako znawczyni mody i prawdziwa miłośniczka dobrego stylu.

5/6
Księżna Kate na obchodach setnej rocznicy istnienia Royal Air Force w Westminster Abbey
Copyright @East News
5/6

Brytyjskiego księcia Williama Kate poznała w 2001 roku podczas nauki na jednym z uniwersytetów.  Zaręczyli się w listopadzie 2010 roku, a kilka miesięcy później zostali małżeństwem. Dziś Kate uznawana jest za ikonę stylu i przodowniczkę w przestrzeganiu zasad protokołu.

6/6
Księżna Kate, księżna Mary, duńska rodzina królewska, brytyjska rodzina królewska, Kate Middleton, duńska księżna Maria
Copyright @East News
6/6

Panie mają podobny typ urody i faktycznie, ich styl również można porównywać, ale weźmy pod uwagę, że eleganckie, kobiece i stylowe kreacje są pewnego rodzaju standardem w rodzinie królewskiej....  Ciężko więc porównywać obie księżne. A Wy, co sądzicie o ich stylu?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…