Taniec z Gwiazdami, taniec z gwiazdami, logo
Fot. materiały prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

11. edycja Tańca z Gwiazdami pełna kontrowersji. Co dalej z programem?

Kto zatańczy w finale?

Redakcja VIVA! 20 października 2020 07:51
Taniec z Gwiazdami, taniec z gwiazdami, logo
Fot. materiały prasowe

Już tylko dwie pary pozostały w rywalizacji o Kryształową Kulę w Tańcu z Gwiazdami.  Zdaniem telewidzów, to najbardziej nieprzewidywalna edycja show telewizji Polsat. Dlaczego? Przed emisją ostatniego odcinka dowiedzieliśmy się, że na parkiecie nie pojawi się kolejna para - Sylwia Lipka i Rafał Maserak. Fani są zdezorientowani i uważają, że ze względu na pandemię Taniec z Gwiazdami znów powinien zostać przerwany. Produkcja podjęła decyzję! 

Taniec z Gwiazdami: kiedy finał 11. edycji?

Taniec z Gwiazdami dostarcza nam dużych emocji. Dwa tygodnie temu na miejsce przebywających na kwarantannie Bogdana Kalusa i Lenki Klimentovej, decyzją właściciela formatu do programu wrócił Sylwester Wilk wraz z partnerką Hanią Żudziewicz. Wcześniej sportowiec musiał zrezygnować z programu z powodu kontuzji nogi, która wówczas uniemożliwiała mu dalszy taniec w protezie.

,,Dowiedzieliśmy się o tym, że możemy ponownie pojawić się w show, parę godzin wcześniej niż cała Polska. Warunkiem udziału w „Tańcu…” była zgoda lekarzy. Przyjmuję antybiotyki, które na szczęście dobrze na mnie działają. Obrzęk zmalał, wszystko jest na dobrej drodze. Dostałem zielone światło od mojej lekarz prowadzącej, więc jestem", mówił sportowiec. 

Niestety powrót Sylwestra i Hani nie spodobał się niektórym internautom, którzy nie szczędzili słów krytyki w sieci. ,,Sporo w życiu przeszedłem. Mam za sobą wiele niefajnych sytuacji, z którymi na szczęście sobie poradziłem. Dlaczego ten hejt miałby mnie jakoś osobiście boleć? Znam swoją wartość. Jako uczestnicy przyszliśmy do programu nie po to, aby ze sobą rywalizować, ale by tańczyć i się dobrze bawić. Dla mnie istotne było to, że za parę, która musiała odejść z przyczyn niezależnych, wraca praca, która wcześniej także odeszła z przyczyn niezależnych. I myślę, że takie rozwiązanie jest jak najbardziej fair", tłumaczył. 

Z kolei głosowaniem telewidzów z show pożegnała się Ania Karwan, która pod nieobecność przebywającego na kwarantannie Jana Klimenta zatańczyła u boku Kamila Kuroczko. To było ogromnym zaskoczeniem dla fanów programu, ponieważ artystka była do tej pory uważana za faworytkę show. 

Z kolei w ostatnim odcinku na parkiecie zabrakło Sylwii Lipki i Rafała Maseraka. Na kilka godzin przed emisją show stacja wydała oświadczenie. 

,,Kochani! Z przykrością informujemy, iż wśród uczestników @tanieczgwiazdami zdiagnozowano koronawirusa. W związku z zaistniałą sytuacją jedna z par nie weźmie udziału w dzisiejszym odcinku show. Wszyscy pozostali uczestnicy oraz ekipa przeszli testy, które dały wynik negatywny, czyli nie wykazały zakażenia. Dlatego też program zostanie wyemitowany zgodnie z planem, ale bez publiczności i przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarno – epidemiologicznego", napisano.

Z rywalizacji o Kryształową Kulę odpadli w ostatnim odcinku Sylwester Wilk i Hanna Żudziewicz. 

Wpis Sylwii Lipki sugeruje, że para nie wróci już do programu. ,,jive, foxtrot, samba, taniec współczesny, rumba, quickstep, samba z @niemalipyevents, walc angielski, samba z @damiankordas i tango... ❤️ tyle mogliśmy zatańczyć w tańcu z gwiazdami... niestety w dzisiejszym programie nie zobaczycie mnie i @rmaserak z powodu kwarantanny... serce mam połamane, bo choreografie, które dla Was przygotowaliśmy na dzisiaj były moimi ulubionymi... 💔 Rafał, dziękuję że byłeś ze mną i tak wiele mnie nauczyłeś. 🥺❤️ a Wam kochani dziękuję za wszystkie głosy, które na nas oddawaliście", napisała wokalistka.

Widzowie w komentarzach nie ukrywali swojego zdziwienia i zaskoczenia. Niektórzy byli zdezorientowani. Planowo finał powinien odbyć się za dwa tygodnie. W większości komentarzy internauci sugerują, że program ze względu na pandemię powinien zostać zawieszony. ,,Też uważam, że to mega niesprawiedliwe. Najpierw Bogdan, teraz Sylwia. Powinniście zawiesić program. Akurat Sylwia miała ogromne szanse na finał a nawet wygraną. Bardzo jej współczuję...”, „A co gdy za tydzień któraś z finałowych par nie daj Boże będzie mieć COVID? Od razu ci zdrowi wygrywają czy jak? ”, pisano.

Przypomnijmy, że w marcu w związku z sytuacją i w trosce o zdrowie uczestników i całej ekipy programu, Telewizja Polsat podjęła decyzję o przełożeniu programu na wrzesień.

W poniedziałek produkcja poinformowała, że wielki finał 11. edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” startuje już w ten piątek tj. 23 października o godzinie 20:05! Na najgorętszym parkiecie w kraju o kryształową kulę i nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych dla Gwiazdy i 50 tysięcy złotych dla Tancerza powalczą dwie pary – czyli Julia Wieniawa i Stefano Terrazzino oraz Edyta Zając i Michał Bartkiewicz!

,,W ostatnim czasie sytuacja w programie zmieniała się dynamicznie i była nadzwyczaj gorąca! Nie tylko za sprawą ekscytujących występów czy głosowaniu widzów. W dziewiątym odcinku 11. edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” miały wystąpić cztery pary. Niestety na parkiecie nie zatańczyli Sylwia Lipka i Rafał Maserak, a decyzją widzów z programem pożegnali się Sylwester Wilk i Hanna Żudziewicz. Ten bieg wydarzeń oraz zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczestników i pracowników, wpłynął na podjęcie przez producenta decyzji o przyspieszeniu emisji finałowego odcinka.

Gwarantujemy, że w ten piątkowy wieczór na pewno nie zabraknie wielkich emocji! Podczas ostatniego odcinka dowiedzieliśmy się, że jurorzy będą uczestniczyć w ułożeniu finałowej choreografii naszych uczestników! Michał Malitowski przygotuje charyzmatycznego jive’a z Julią Wieniawą i Stefano Terrazzino, a Iwona Pavlović przećwiczy pełne emocji tango z Edytą Zając i Michałem Bartkiewiczem", napisano w komunikacie przekazanym mediom.

Pary przygotowują się do ostatnich występów. Kto jest Twoim faworytem? Kto sięgnie po Kryształową Kulę? Jedno jest pewne! Nie zabraknie emocji! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.